
10:34, 13 червня 2013 р.
Львів’ян закликають здати кров для хворих діток
У Міжнародний день донора, 14 червня, соціальні фахівці просять львів'ян бути милосерднішими та здати кров для хворих дітей. Забір відбудеться на Пекарській, 65, інформує прес-служба Львівської міськради.
Щоб приєднатися до добровільної здачі крові, донору необхідно 14 червня о 10.00 год прийти у Львівський обласний центр служби крові за адресою: вул. Пекарська, 65. Зібрану кров медики передадуть Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охмадит».
«Щомісяця серед сотень львів'ян, які потребують переливання крові, є значна частка дітей із важкими захворюваннями. Тому у цей день, ми просимо мешканців міста подумати про тих, хто в цей час бореться зі смертельною недугою, потребує медичного лікування – про дітей, яким зараз вкрай необхідна донорська кров. Прийдіть і здайте кров, й можливо саме ваша допомога стане тією соломинкою, яка врятує людське життя», - зазначає Оксана Рубай, в.о. директора Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Пам'ятка для донора:
відповідно до Закону України «Про донорство крові та її компонентів» донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, визначених Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) України. Для підтвердження віку необхідно взяти із собою у Центр служби крові паспорт громадянина України;
людина, яка інфікована ВІЛ, вірусом гепатиту В, С, туберкульозом, сифілісом, нещодавно проводила процедури пірсингу, проколювання шкіри, голковколювання та переливання крові у жодному разі не може бути донором;
напередодні здачі необхідно добре відпочити та виключити з раціону жирну, молочну їжу та напої, які містять алкоголь.
у день здачі крові варто легко поснідати та обмежити фізичні навантаження. Не рекомендують в цей день керувати транспортними засобами.
перед здаванням крові у донора визначається вміст гемоглобіну, група крові за системою АВО; проводиться анкетування, передтестове консультування та огляд лікаря-терапевта. Подальше обстеження взятої донорської крові проводиться за такими показниками: група крові та резус-належність, визначення антиеритроцитарних антитіл, маркерів ВІЛ 1/2, маркерів гепатиту С, маркерів гепатиту В, маркерів до сифілісу, активність аланін-амінотрансферази (АЛТ).
максимальна допустима доза загальної крові складає 450 мл, без урахування крові, взятої для аналізу (до 40 мл).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
06:13, Вчора
live comments feed...
Коментарі