11:35, 24 грудня 2021 р.
Великі гроші міста Лева: топ-6 бізнес-угод Львова за підсумками 2021 року
2021 рік почався у Львові з локдауну та завершується теж у стані формального жорсткого карантину. Але бізнес-настрої у місті Лева сьогодні, якщо порівнювати з початком року, досить сильно відрізняються. У січні здавалося, що туристичне місто отримало сильний удар по своєму потенціалу, і йому знадобиться багато років, щоб загоїти рани від ковід-пандемії. Але за рік, як світовий, так і український бізнес досить швидко пристосувався до нових карантинних вимог.
Сьогодні можна без перебільшення сказати — бізнес-рік для Львова видався, на диво, ярким, про що свідчать, як великі бізнес-угоди, так і вдало започатковані у 2021 році нові та масштабні бізнес-проєкти.
1. Історична угода року — продаж Львівського автобусного заводу
Головною бізнес-подією міста став, безсумнівно, продаж Львівського автобусного заводу. Ця угода увійде в історію міста Лева, як, на жаль, довгоочікуваний фінал в існуванні колись відомого та великого підприємства.
У червні державний «Укрексімбанк» виставив на продаж права вимоги за кредитними договорами та дебіторську заборгованість Львівського автобусного заводу, що де-факто означало продаж всього, що залишилось від виробничого комплексу ЛАЗу. Але головним призом для потенційного покупця, звісно, були не старі цехи чи незбудовані автобуси, а величезна земельна ділянка в декілька десятків гектарів у Сихівському районі Львова.
Фото: ComDig | Urban Exploration
Нагадаємо, що Львівський автобусний завод (ЛАЗ) — це було найбільше підприємство з випуску тролейбусів та автобусів міського, приміського і туристичного призначення не тільки в Україні, але й у всьому СРСР. Завод був заснован ще у 1945 році.
У 1994 році на базі підприємства було створено Відкрите Акціонерне Товариство «Львівський автобусний завод», контрольний пакет акцій якого належав Фонду Держмайна України. Згодом фактичним власником заводу стало ТОВ «Львівські автобусні заводи» російського бізнесмена Ігора Чуркіна - рідного брата скандально відомого представника Росії в ООН Віталія Чуркіна.
За часи російського управління на заводі вирізали та вивезли обладнання, відправили близько 2 тис. працівників у неоплачувані відпустки. У 2013-му оголосили про перенесення заводу у Дніпродзержинськ, а у жовтні 2014 року взагалі повністю зупинили виробництво. У травні 2014 року Державна виконавча служба України видала постанову про арешт майна заводу-боржника.
У підсумку 5 липня 2021 року борг Львівського автобусного заводу, який «Укрексімбанк» продавав за 76 мільйонів гривень, купив за понад 170 млн грн. ТзОВ «Капітал-Фінанс». Власником фірми «Капітал-Фінанс» є Максим Чухен із Рудного. Також Чухен є співвласником іншої фірми ТзОВ «Спарроу індастріз», що планує забудувати складами й адмінбудівлями понад 18 гектарів землі у промзоні «Сигнівка».
Мер Львова Андрій Садовий вже заявив, що на площі заводу нових житлових забудов не буде і додав, що ця територія призначена виключно для виробництва. Рішенням виконавчого комітету Львівської міськради на території автобусного заводу дозволили розміщення винятково об’єктів виробничого та громадського призначення з науковими та освітніми функціями. Також офіційно встановлено заборону на зміну призначення земельних ділянок та розміщення на них житлової забудови.
Так що, хоч історія ЛАЗу вже і закінчена, боротьба за умови використання дорогої землі тільки почалася. Що саме збудують на цій ділянці — новий житловий масив чи нове виробництво - ми узнаємо вже у наступному році.
2. Наймасштабніша бізнес-угода — продаж виправної колонії № 48
3 червня 2021 року на аукціоні за 377,5 мільйона гривень було продано майно Львівської виправної колонії № 48, яка знаходиться на вулиці Хуторівка, 2. При тому, що стартова ціна була — 132 мільйони.
Фото: wikimapia
Новим власником земельної ділянки стала відома українська ІТ-компанія SoftServe, засновниками якої є львівські бізнесмени. Пізніше стало відомо, що SoftServe планує інвестувати понад $100 млн у будівництво високотехнологічного офісного кампуса на місці виправної колонії. Будівництво планують почати у 2022 році.
У кампусі розмістяться офіси SoftServe у Львові, корпоративний університет компанії, конференц-зали та виставкові майданчики, апартаменти, дитячий садок, школа і спортивні зони.
3. Медіа-угода року — продаж медіахолдингу ТРК «Галичина»
У грудні 2021 року родина Дубневичів продала медіахолдинг, в який входять львівська радіостанція «FM Галичина», інформаційне видання Galnet та освітня платформа Media House. Його новим власником став Ігор Шумило, якому вже належить телекомпанія «Міст». Вартість угоди не розголошується.
Нагадаємо, що ТРК «Галичина» з 2011 року належала родині братів Дубневичів через компанію «Енергія Консалтинг», власниками якої є діти братів Дубневичів — Юрій Дубневич, Павло Дубневич та Роксолана Пиртко. У грудні 2021 року в компанії «Енергія Консалтинг» змінився засновник — ним стало ТзОВ «Телекомпанія Міст» Ігоря Шумила, яка внесла у статутний капітал 1,5 млн грн.
За інформацією ЗМІ, реальним новим власником медіа стали люди з оточення чинного президента. Так це чи ні — ми узнаємо скоріше за інформаційною політикою холдингу, яка не має сумніву, що буде дзеркально відображати ставлення до політичних подій у країні та регіоні свого нового власника.
4. Відкриття ресторанів року - «Реберня» та «Egersund»
Після закриття упродовж року у Львові низки ресторанів, кафе та харчових закладів знаковими подіями стало відкриття нових. Так, 3 грудня у Львові на вулиці Стрийській відкрилась найбільша у місті «Реберня» відомого ресторатора Андрія Худо. Тут одночасно зможе перебувати 500 відвідувачів.
Також у грудні у місті Лева відкрився норвезький ресторан з морепродуктами та живою рибою «Egersund». Львів став другим містом в Україні, де почало працювати представництво торгової мережі. Мережа Egersund Seafood входить до складу групи компаній Pelagia – одного з найбільших виробників риби в Норвегії
5. ІТ-угода року
Компанія Avenga повідомила про те, що львівська ІТ-компанія Perfectial приєднується до їхньої платформи. Perfectial стали 5-ю компанією, яка долучається до Avenga. Раніше ще чотири компанії стали її частиною: IT Kontrakt, Solidbrain, CoreValue та Sevenval. Avenga налічує понад 3 тис. працівників у офісах у США, Європі та Азії. Одне з найчисельніших представництв - в Україні.
Avenga спеціалізується на впровадженні ІТ-рішень для медичної, фармацевтичної, фінансової, страхової та автомобільної індустрій. Серед клієнтів компанії такі гіганти, як PZU, Allianz, ABB, Volvo.
6. Бізнес-проект року
Українська компанія CoolОn планує розмістити виробництво електричних вантажівок біля Львова. Тут планують створити 120 робочих місць. Перші вантажівки почнуть виробляти вже у 2022 році, вартість одного автомобіля становитиме близько 16 тис. доларів США.
Міська влада Львова готова у майбутньому запропонувати ділянку під будівництво заводу з виробництва електричних вантажівок в одній з промислових зон Львова – у Рясному чи «Сигнівці».
Фото: /coolonmotors.com
На вантажівках CoolOn буде один або два електродвигуни потужністю до 120 кВт. Залежно від побажань клієнтів CoolOn можуть мати передньопривідну конфігурацію або систему повного приводу. Вантажівка зможе набирати швидкість до 90 км/год, а одного заряду батареї вистачатиме на 300 км. Загалом комплектація автомобілів на 80% складатиметься з локальних компонентів. Електрична вантажівка буде розрахована на пересування у містах та приміських територіях і матиме місткість до 3 тонн.
Підсумки 2021 року дають стриману надію, що 2022 рік виявиться для бізнес-середовища міста Лева роком ще більшого росту та розвитку.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
13:37, 12 листопада
11:00, 15 листопада
03:47, 6 листопада
03:47, 6 листопада
14:54, 5 листопада
live comments feed...
Коментарі