11:21, 3 листопада 2021 р.
Надійне джерело
У Львові розробили вакцину проти коронавірусу: її планують протестувати у Польші
Українську вакцину проти Ковіду розробили львівські науковці. Її склад радикально відрізняється від усіх світових аналогів. Адже в його основі – дріжджі й частинки шипа вірусу. Розробку невдовзі почнуть тестувати на спеціальних мишах за кордоном, бо ж в Україні таких немає.
Якщо результати будуть успішними – перевірятимуть на добровольцях, а далі вже – масове виготовлення, передають “Подробиці”.
Вакцина в порошку та білого кольору. Над її розробкою восьмеро львівських біологів працювали з червня.
Основа вакцини – спеціальні гуманізовані дріжджі, на поверхні яких частинки клітини шипа вірусу. Раніше щось подібне намагалися створити в Китаї, утім без успіху. Така розробка для львівських науковців не була складною, бо ж із дріжджами тут працюють не вперше. Цього року в цій же лабораторії на основі білка розробили ще одну вакцину – проти ковіду. Зараз її вже випробовують на тваринах у Польщі.
На відмінну від попередньої розробки – цей препарат складніший, але значно дешевший у виготовленні.
“Безумовною перевагою вакцин такого типу на, основі клітин, клітин дріжджів – це є дешевизна її отримання. Фактично, для того, щоб отримати у великій кількості такої вакцини нам необхідно виростити тільки клітини дріжджів”, – розповів заступник директора Інституту клітини Костянтин Дмитрук.
Наступний етап – це тестування препарату на мишах. Щоправда, таких піддослідних в Україні немає. То ж додаткові гроші, а це майже 200 євро за одного гризуна, доведеться заплатити іноземним колегам.
Львівські науковці подали свою розробку на Всеукраїнський конкурс Національного фонду досліджень.
“Ми сподіваємося, що рецензії будуть позитивні й ми отримуємо гранд. Якщо ми не отримаємо, якщо відкинуть, це буде прикро дуже. Ну, знаю які кроки, треба все продумувати, можливо ми будемо безпосередньо звертатися в кабінет міністрів”, – повідомив директор Інституту біології клітин, керівник проєкту Андрій Сибірний.
Утім найважливіший етап – це міжнародне визнання вакцини. Чи отримає його Україна після успішних випробувань – питання вже не біологів, а політиків.
Читайте також: Стало відомо, скільки відсотків львів'ян отримали вакцину від коронавірусу
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
Оголошення
17:13, 21 листопада
live comments feed...
Коментарі