• Головна
  • Дашавський завод композиційних матеріалів отримає нового власника
Новини компаній
15:00, 8 вересня 2021 р.

Дашавський завод композиційних матеріалів отримає нового власника

Новини компаній

Єдиний майновий комплекс підприємства приватизують на прозорому аукціоні уже наприкінці вересня. Для заводу це шанс на відновлення та перетворення на прибутковий актив.

24 вересня відбудеться прозорий аукціон із продажу Єдиного майнового комплексу державного підприємства «Дашавський завод композиційних матеріалів». Об’єкт виставили на продаж зі стартовою ціною у 33,01 млн грн.

Дашавський завод — це чинне підприємство. Тут виготовляють гранульований асфальтно-смолистий пом’якшувач для шинної та гумово-технічної промисловості та бітумно-гумову ізоляційну мастику для нафтогазового комплексу України.

Іще одна функція підприємства — послуги з водопостачання та водовідведення для жителів села Загірне та смт Дашава Стрийського району Львівської області.

Дашавський завод композиційних матеріалів отримає нового власника, фото-1, Фото: Тарас Присташ / Google Maps

Фото: Тарас Присташ / Google Maps


Фото: Тарас Присташ / Google Maps

Завод заснований у другій половині 1940-х років. Тоді на підприємстві виготовляли «сажу» — технічний вуглець — через спалення природного газу. Оскільки таке виробництво забруднює середовище, завод знаходиться віддалік населених пунктів. У другій половині 80-х виробництво скоротили, як і кількість співробітників. До 2010-го року їх було біля сотні, пізніше — скоротилося до 40 людей.

За словами директора заводу Василя Цапа, наразі обсяги виробництва підприємства повністю покривають потреби України у своїх продуктах. Підприємство також виграє тендери на внутрішньому ринку у своїх конкурентів.

Утім, як пояснює Владислав Калинець, очільник регіонального відділення Фонду держмайна у Львівській області, завод технологічно застарілий. Раніше це було велике підприємство з погляду площі та потужностей, однак зараз частина цих потужностей, скоріш за все, втрачені.

Щоб завод працював на повну і розширювався, йому потрібен інвестор та вихід на міжнародні ринки:

«Завод генерує продукцію, на яку є певний попит. Він її продає з дохідністю. Якщо новий інвестор буде бачити, що його інвестиції на норму доходу його влаштовують, йому залишається модернізувати і нарощувати».

Приватизація дійсно може стати хорошою можливістю для розвитку Дашавського заводу. Адже нова людина, яка вже вклала кошти у покупку підприємства, вочевидь буде зацікавлена у його розвитку. Надто зважаючи на те, що одна з умов приватизації — збереження профілю підприємства впродовж 3-х років.

Продаж Дашавського заводу — це складова малої приватизації в Україні, яку реалізує Фонд державного майна. Завдяки реформі нині увесь продаж державного та комунального майна відбувається через платформу прозорих аукціонів Прозорро.Продажі. Такий чесний та зрозумілий процес уже приніс до бюджетів різного рівня понад 5 млрд грн від продажу держпідприємств з початку 2020 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...