• Головна
  • "Я підкорюю не гори, а себе", - львів’янка, яка піднялася на найнебезпечнішу вершину світу
12:31, 12 серпня 2021 р.
Надійне джерело

"Я підкорюю не гори, а себе", - львів’янка, яка піднялася на найнебезпечнішу вершину світу

У львівському "Центрі Шептицького" 10 серпня відбулася зустріч із альпіністкою Оксаною Літинською.

Львів’янка Оксана Літинська входить у Клуб 7 вершин, оскільки підкорила найвищі гори всіх континентів світу. Вона є третьою українкою, яка піднялася на Еверест (22 травня 2019 року), а 28 липня цього року стала другою із різницею в одну добу, яка побувала на горі К2 (Чоґорі), що є другою за висотою вершиною планети, більш небезпечною ніж Еверест.

"Я не підкорюю гори. Підкорюю себе. На гори просто сходжу", - наголосила альпіністка під час свого виступу в "Центрі Шептицького", ділячись своїми враженнями.

Журналістка сайту 032.ua. зібрала найціквіші рефлексії з її виступу:

Із вершини К2 відкриваються неймовірно фантастичні краєвиди. Нам дуже пощастило з погодою, вітру майже не було. Кілька днів до цього вони були дуже сильними і змели залишковий настил снігу, який міг би створювати небезпеку лавин. Дуже багато команд не вийшли на К2 саме через небезпеку лавин...

Під час спуску з гори у мене влетіло каміння і зламало ребро. Там багато каміння, зліпленого льодом, і коли світить сонце, воно може відвалюватися. Також може летіти каміння з-під ніг людей, які лізуть догори.

Підкорення К2, Фото: Facebook/Оксана Літинська

Підкорення К2, Фото: Facebook/Оксана Літинська

Мандрівка на К2 зайняла десь 1,5 місяці. 25 червня ми прилетіли в Ісламабад, а 4 серпня я звідти вилетіла. У мене ще досі загоюється ребро…

Щоб піти на К2 потрібно мати певний досвід фізичної підготовки та технічної, тому що там багато льодових ділянок. Для відпрацювання технічних моментів допомогли поїздки в Шотландію, Альпи. А що стосується фізичної підготовки, то за рік до експедиції тренувалася 15-20 годин в тиждень. Підніматися вгору з тяжким наплічником - найкраще тренування для мене.

Якими були перші емоції, коли я опинилася на К2? Хочу сказати, що на висоті 8 тисяч метрів голова наче в тумані. Перед цим я собі планувала сказати щось важливе і величне на відео, але нічого цього не зробила (сміється, - ред.). 

Альпіністи називають К2 горою-вбивцею, Фото: Facebook/Mashabrum Expeditions Treks & Tours

Альпіністи називають К2 горою-вбивцею, Фото: Facebook/Mashabrum Expeditions Treks & Tours

Питання ціни завжди є одним з перших, які задають... Якщо це спортивна експедиція, коли ви все самі собі заносите, самостійно ставите перила, переважно купуєте сервіс тільки у базовому таборі, тоді це обійдеться у близько 20 тис. доларів. Якщо хочете, щоб з вами йшов західний гід, то заплатите 130 тис. доларів. Правда завжди посередині.

Наприкінці 90-го року прийшла в "Пласт" і він дав великий поштовх любові до гір. У високі гори почала ходити в 2013 році. Піднялася на гору Аконкагуа висотою майже 7 тисяч метрів і ми з чоловіком фактично заразилася цими експедиціями. Але, на жаль, коли піднімалися на Еверест, у нього почалися крововиливи в очах і він не зміг йти далі й був змушений повертатися назад. Тепер він не ходить у високі гори…

Більшість смертей, які відбуваються в горах, є на спусках. Тоді всі вже дуже втомлені, тому треба бути дуже обережними.

Гора Деналі, яка розташовується на Алясці, - моя улюблена (найвища гора Північної Америки, її висота - 6190 м). Завжди кажу, що це чесна гора: ти сам все несеш, тягнеш у санках, ті досягнення, які ти отримала, на 100% твої.

Чи хотіла бути першою українкою, яка дісталася К2? Суперництва між нами не було (Ірина Галай є першою українкою, яка піднялася на К2, вона підкорила другу за висотою гору в світі 27 липня. Оксана Літинська піднялася на гору 28 липня і стала другою, - ред.). Це ж не спортивна експедиція, а комерційна. Тому для мене це дещо смішно звучить… Було вирішено, що інша команда йде першою, а ми другими. Ніякого суперництва!

Багато альпіністів є вегетаріанцями. Однак деякі на час експедиції переставали бути вегетаріанцями (сміється, - ред.). Якихось свіжих салатів, фруктів там і справді дуже бракувало. Я брала з собою сублімати від однієї української компанії і скажу вам, що на висоті 7900 м пісний борщ із квасолею - це те, що дуже допомагає (сміється, - ред.). М’яса на висоті зовсім не хочеться їсти…

Що далі? Хочеться трохи віджити та повернутися до роботи (Оксана Літинська працює фінансовою директоркою CIB International - лондонського банку, що є частиною Standard Bank Group, - ред.). Високі гори - наркотик, може через кілька місяців знову захочеться чогось. Побачимо… Можливо, буду дертися по кар’єрній драбині (усміхається, - ред).

Читайте також: Телепорт в історію: мандрівка в середньовічне княже місто під Львовом, - ФОТО, ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #альпінізм #альпіністка #гори #ОксанаЛітинська
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...