• Головна
  • Через скаженого кота в Червонограді ввели карантин
10:31, 6 серпня 2021 р.
Надійне джерело

Через скаженого кота в Червонограді ввели карантин

На Червоноградщині в кота виявили сказ.

Це перший за останні 10 років випадок сказу у тварин на території Червонограда. Після загибелі кота у Червонограді встановили діагноз "сказ". Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила керівниця Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко-Тімко.

Вона зазначила, що загрозливою зоною щодо сказу визначено селище Гірник з прилеглими до них польовими масивами, угіддями, пасовищами, урочищами. На території колишнього Сокальського району реєструвались випадки сказу у тварин у 2018 році - 2, у 2017 році - 1; у 2016 році - 8 випадків.

Своєю чергою "Нео радіо Червоноград" на своїй сторінці у Facebook повідомило, що цей випадок став предметом обговорення на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Львівській обласній раді. Випадок сказу підтвердили у липні в кота з Межиріччя. Тварину лікували у Червонограді і лише після його загибелі встановили діагноз "сказ".

"Оголошено неблагополучними щодо сказу тварин території м. Червонограда, с. Межиріччя Червоноградської міської територіальної громади з прилеглими до них польовими масивами, угіддями, пасовищами та запровадити в них з 30 липня карантинні обмеження. Загрозливою зоною щодо сказу визначено селище Гірник з прилеглими до них польовими масивами, угіддями, пасовищами, урочищами тощо", - мовиться у повідомленні.

Зазначається, що для профілактики сказу необхідно регулярно вакцинувати свійських тварин, а у випадку реєстрації випадку захворювання на території проживання - щеплення є обов’язковим. Для цього слід звернутись до Червоноградської дільниці ветеринарної медицини за номер телефону: 3-95-90.

Довідка: Джерелом та резервуаром збудника сказу є усі теплокровні тварини, з яких найбільш небезпечні для інфікування людини м'ясоїдні (дикі та домашні). Людина може інфікуватися збудником сказу від хворої на сказ тварини через: укус; подряпину та мікроушкодження шкіри; потрапляння контамінованої збудником сказу слини на слизові оболонки.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки - з-поміж свійської фауни, а в дикій природі - лисиці та вовки. В Україні головним джерелом збудника сказу у дикій природі є червоні лиси, збудник сказу виявлявся також у кажанів. У разі покусу людини показані введення антирабічної вакцини. Таких щеплень має бути шість за призначення вакцини Індіраб: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й, 30-й і 90-й дні,або по іншій схемі при застосуванні іншої вакцини. Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків.

Вона ефективна у разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи ослинення. Утім, курс імунізації призначають навіть через кілька місяців після контакту із хворою або ж підозрілою на сказ твариною. Антитіла у людини з’являються тільки на 12-14-й день, а максимальні їхні рівні досягаються лише через 30-40 днів. Імунітет стає дієвим приблизно через два тижні після закінчення курсу вакцинації та залишається таким упродовж року.

Читайте також: Коронавірус у Львові та області: епідситуація станом на 6 серпня

Фото на головній: kharkov.comments.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Червоноград #сказ #кіт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...