12:21, 25 липня 2021 р.
Надійне джерело
Штам «Дельта» вже добрався до Львівщини: в області підтвердили перші три випадки захворювання
На Львівщині підтвердили 3 випадки захворювання на коронавірус, викликаного штамом «Дельта» (мутація SARS Spike 478K (Delta, B.1.617.2).
Як інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА, хворі в межах інкубаційного періоду перебували у Великобританії (2) та Росії (1). Усі проходили стаціонарне лікування. Стан хворих з позитивною динамікою.
Зазначимо, як розповів на брифінгу щодо епідситуації на Львівщині директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, на дослідження до Центру громадського здоров’я м. Києва раніше направили 6 тестів ПЛР з Львівщини з підозрою на наявність штаму «Дельта». Відтак, у трьох з них підтвердили наявність штаму.
Також, як зазначала раніше Наталія Іванченко, виконуюча обов’язки генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб, двічі вакциновані люди на 80% захищені від важкого перебігу ковіду, викликаного штамом «Дельта».
«Уханський штам коронавірусу «SARS-CoV-2» з’явився у 2019 році. По мірі того, як вчені та лікарі почали розуміти та вивчати захворювання, його профілактику, коронавірус почав мутувати і з’явилися нові штами – Альфа (американський), Бета (південноафриканський), Гама (бразильський), Дельта (індійський, з’явився у жовтні 2020 р.) і Дельта Плюс (з’явився у березні 2021 р.). Новий вірус здатен швидше прикріплятися до клітин організму людини. Саме тому він небезпечний – через швидке прогресування хвороби», - розповіла експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з пульмонологіїНадія Рудницька.
Вона також зазначила, що новий штам ковіду інфікує дітей від 2-х років, підлітків, молодих осіб 30-35 років.
«Змінилася клініка захворювання. Якщо раніше це був гострий початок хвороби, то зараз вірус навчився жити, він маскується під гостре респіраторне захворювання – з’являються чхання, нежить, біль в горлі та головний біль. На четвертий-п’ятий день з’являється висока температура.
Змінилися шляхи передачі Дельта-штаму. Якщо раніше вірус передавався повітряно-крапельним шляхом, через дихальні шляхи і слизові оболонки, то на сьогодні доведено ще один шлях передачі – через шлунково-кишковий тракт. Більшість пацієнтів з штамом Дельта мають кишкові розлади – нудота, зниження апетиту, болі в кишківнику», - пояснила пульмонологиня.
Надія Рудницька також розповіла, що згідно з дослідженням інституту Ашера в Единбурзі (Шотландія), прогресування Дельта-штаму є дуже швидким, для зараження достатньо контакту з хворою людиною протягом десяти секунд.
«Особливо наголошую на важливості носіння рукавиць та гігієні рук, оскільки новий штам передається через шлунково-кишковий тракт. І, звичайно ж, на необхідності вакцинації. За даними ВООЗ, більше як у ста країнах світу фіксують випадки захворювання на ковід штаму Дельта. У США вже вакцинують підлітків і планують вакцинувати дітей», - зауважила медик.
Читайте також: Коронавірус на Львівщині: кількість хворих станом на 25 липня
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Останні новини
18:03
Вчора
ТОП новини
Оголошення
07:49, 26 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі