• Головна
  • Штам «Дельта» вже добрався до Львівщини: в області підтвердили перші три випадки захворювання
12:21, 25 липня 2021 р.
Надійне джерело

Штам «Дельта» вже добрався до Львівщини: в області підтвердили перші три випадки захворювання

На Львівщині підтвердили 3 випадки захворювання на коронавірус, викликаного штамом «Дельта» (мутація SARS Spike 478K (Delta, B.1.617.2).

Як інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА, хворі в межах інкубаційного періоду перебували у Великобританії (2) та Росії (1). Усі проходили стаціонарне лікування. Стан хворих з позитивною динамікою.

Зазначимо, як розповів на брифінгу щодо епідситуації на Львівщині директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, на дослідження до Центру громадського здоров’я м. Києва раніше направили 6 тестів ПЛР з Львівщини з підозрою на наявність штаму «Дельта». Відтак, у трьох з них підтвердили наявність штаму.

Також, як зазначала раніше Наталія Іванченко, виконуюча обов’язки генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб, двічі вакциновані люди на 80% захищені від важкого перебігу ковіду, викликаного штамом «Дельта».

«Уханський штам коронавірусу «SARS-CoV-2» з’явився у 2019 році. По мірі того, як вчені та лікарі почали розуміти та вивчати захворювання, його профілактику, коронавірус почав мутувати і з’явилися нові штами – Альфа (американський), Бета (південноафриканський), Гама (бразильський), Дельта (індійський, з’явився у жовтні 2020 р.) і Дельта Плюс (з’явився у березні 2021 р.). Новий вірус здатен швидше прикріплятися до клітин організму людини. Саме тому він небезпечний – через швидке прогресування хвороби», - розповіла експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з пульмонологіїНадія Рудницька.

Вона також зазначила, що новий штам ковіду інфікує дітей від 2-х років, підлітків, молодих осіб 30-35 років.

«Змінилася клініка захворювання. Якщо раніше це був гострий початок хвороби, то зараз вірус навчився жити, він маскується під гостре респіраторне захворювання – з’являються чхання, нежить, біль в горлі та головний біль. На четвертий-п’ятий день з’являється висока температура.

Змінилися шляхи передачі Дельта-штаму. Якщо раніше вірус передавався повітряно-крапельним шляхом, через дихальні шляхи і слизові оболонки, то на сьогодні доведено ще один шлях передачі – через шлунково-кишковий тракт. Більшість пацієнтів з штамом Дельта мають кишкові розлади – нудота, зниження апетиту, болі в кишківнику», - пояснила пульмонологиня.

Надія Рудницька також розповіла, що згідно з дослідженням інституту Ашера в Единбурзі (Шотландія), прогресування Дельта-штаму є дуже швидким, для зараження достатньо контакту з хворою людиною протягом десяти секунд.

 «Особливо наголошую на важливості носіння рукавиць та гігієні рук, оскільки новий штам передається через шлунково-кишковий тракт. І, звичайно ж, на необхідності вакцинації. За даними ВООЗ, більше як у ста країнах світу фіксують випадки захворювання на ковід штаму Дельта. У США вже вакцинують підлітків і планують вакцинувати дітей», - зауважила медик.

Читайте також: Коронавірус на Львівщині: кількість хворих станом на 25 липня



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львівщина #коронавірус #штамДельта #COVID-19 #новиниЛьвів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Усі матеріали, що стосуються поширення коронавірусу у Львові, Україні та світі, останні новини від державної влади та міста, корисна інформація для українців, поради від лікарів, актуальна інформація про роботу закладів громадського харчування, торгових центрів тощо.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...