18:04, 18 червня 2021 р.
Надійне джерело
Куди поїхати біля Львова: 5 локацій для подорожей на вихідні
Часом хочеться відволіктися від щоденної метушні та побути наодинці з природою. Львівщина - це чудове місце для подорожей та казкових фото. Для наших читачів журналістка сайту 032.ua підготувала добірку локацій для цікавого відпочинку на Львівщині.
Лавандове поле
Останнім часом лавандове поле на Львівщині стало дуже популярною локацією для відпочинку. Там можна зробити атмосферні фото, прогулятися парком та дізнатися більше про плантацію рослин. Лавандове поле у селі Стрілки вважають одним із найбільших на території України. У сезон цвітіння там не проштовхнутися.
Для прогулянок та фотосесій власники відкрили 10 га плантацій, де висаджені понад 26 000 квіткових кущів. Наразі кущі лаванди ще не зацвіли. Вхід на територію “Казкового поля” платний. Одному мандрівнику доведеться віддати 50 гривень, а для дітей та пільгових категорії вхідний квиток коштуватиме - 30 грн. З 19 червня парк працюватиме щодня з 10:00 до 19:00.
Замок у Свіржі
Не вперше на сайті 032.ua з’являються публікації про замки на Львівщині. Однак замок у Свіржі дійсно унікальний. Цей витончений взірець оборонної архітектури у народі називають “діамантом без оправи”. Замок у мальовничому місті Свірж має чудовий екстер’єр, який гармонійно поєднує білі стіни фортеці з пурпурою даховою черепицею. Деякі мандрівники вважають його найкрасивішим замком Західної України.
Замок у Свіржі, Фото - з відкритого доступу
Попри свою популярність серед туристів цей замок звик до тиші на лоні природи. Довгий час його брама була зачинена для туристів, та й зараз стан замку не найкращий. Однак туристи можуть прогулятися територією навколо історичної споруди та зробити цікаві фото на фоні історичної пам’ятки.
Печерний монастир в Розгірче
Ще однією пам’яткою історії та природи на Львівщині є печерний монастир на околицях села Розгірче. Перші згадки про монастир датуються другою половиною XV століття. Сучасні дослідження показують, що ці скелі люди використовували ще за язичницьких часів. Там було місце для поселення чи сховок, про що свідчать сліди на скелях.
Печерний монастир в Розгірче на Львівщині, Фото - з відкритого доступу
Місцеві мешканці розповідають, що раніше цей монастир був чоловічим, а його засновниками були монахи, які тікали зі зруйнованого Києва. Сам скельний комплекс монастиря складається із двох частин: основне приміщення у породі та дві менші скелі (віддалені від основного комплексу на 50 метрів). Зараз печерний монастир є популярним туристичним осередком. Побачити дивовижну туристичну пам’ятку прагнуть безліч мандрівників.
Белз - столиця удільного князівства
Белз вважають одним із найстаріших та одним із найменших міст в Україні. Раніше ж це місто було столицею удільного князівства, та столицею воєводства за часів Речі Посполитої. Місто у давнину було важливим центром, а зараз там проживає всього 2 500 людей.
Найстаріше місто на Львівщині - Белз, Фото - з відкритого доступу
На території міста створили історико-культурний заповідник «Княжий Белз», однак на туристичний осередок воно не перетворилося. Наразі ми рекомендуємо поїхати у Белз та поринути у атмосферу руського городища. Там туристи можуть відвідати:
- “Аріанську” вежу (1606 р.), пл. Лесі Українки;
- Дерев'яну церкву Св. Параскеви (XVII ст.), вул. Січових Стрільців, 48;
- Комплекс монастиря Домініканок (XVII-XVIII ст.), вул. Савенка, 3;
- Костел Пресвятої Богородиці (1926 р., тепер - Церква Св. Миколая), р-н Замчище;
- Кіркут (єврейські поховання);
- Дерев'яну церкву Св. Стефана (1885 р.), с. Заболоття.
Урицькі скелі
Урицькі скелі є пам’яткою природи та архітектури, аналогів якої немає у Європі. Відомі на Львівщині скелі розташовані поблизу села Урич (Сколівський район) та заввишки до 50 метрів. Вони є не лише природною пам’яткою, а й архітектурною, оскільки під час розкопок археологи виявили там рештки стін давньоруської фортеці Тустань. Тодішні будівельники змогли вирубати у скелях підземні ходи, колодязі та гроти.
Зараз це місце досить популярне серед туристів. Адже там, на лоні природи поєдналися стародавня історія та неймовірна природа. У літній сезон відвідати Тустань можна з 10:00 до 18:00. Вхідний квиток для 1 людини коштуватиме - 65 грн, а для дітей (пільгових категорій) - 35 грн.
Читайте також: Ресторани Львова: 5 закладів міста з неймовірними терасами
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
08:32, 10 січня
live comments feed...
Коментарі