09:00, 6 квітня 2021 р.
Придбати квартиру в Києві для інвестицій: як обрати нерухомість на відстані
Ринок київської нерухомості немислимий без іногородніх, які, за останніми оцінками аналітиків, купляють понад 60% квартир в новобудовах. Причому столична нерухомість має попит не лише у тих, хто вирішує остаточно змінити прописку. Серед покупців часто опиняються приватні інвестори, які живуть в іншому місті та розглядають квартиру в Києві як інвестицію в майбутнє своїх дітей та особистий комфорт.
Одні планують переїхати до Києва через декілька років. Зазвичай це пов’язано з розвитком бізнесу або перспективою кар’єрного росту. Інші купляють житло для дітей-школярів, які будуть жити в столиці під час навчання в університеті. А поки діти ростуть, квартира буде здаватися та приносити непоганий додатковий дохід.
В цьому матеріалі детально розказуємо, як та навіщо мешканцям регіонів купляти нерухомість у Києві, які дохідні стратегії для приватних інвестицій існують та що потрібно зробити, аби не помилитися з вибором житлового комплексу та девелопера.
Як обрати забудовника
Купуючи квартиру в Києві, як і в будь-якому іншому місті, важливо завчасно скласти план дій: вивчити ринок та пропозицію, познайомитися з девелоперами та обрати житловий комплекс.
Сучасні інтерактивні технології та сервіси, в том числі популярні сайти-агрегатори, допоможуть відфільтрувати житлові комплекси за вашими побажаннями. Ви можете обрати за роком здачі, сумою інвестицій, районом, наявністю метро поряд тощо.
Обираючи забудовника, варто враховувати такі фактори:
· Досвід будівництва та кількість зданих будинків. Тут важливо вивчити історію девелопера: чи не було довгобудів, що з попередніми проєктами та строками введення в експлуатацію.
· Надійність. Для цього перевіряємо юридичний бекграунд компанії та обраного комплексу. Обов’язково потрібно переглянути дозвіл на будівництво, документи на землю та її цільове призначення, ліцензію генпідрядника.
· Акредитація в кількох банках, в том числі державних. Якщо забудовника акредитували декілька великих банків, це говорить про його хорошу ділову репутацію. Банк також перевіряє юридичну чистоту документів.
Аби не помилитися з вибором квартири, краще одразу відповісти собі на питання: ця квартира під орендний бізнес, для себе, щоб можна було в будь-який момент приїхати в Київ додому, чи придбання з метою забезпечити дітям хороше майбутнє. Від цього залежить і вибір локації, і концепція проєкту. Краще за все розглядати комплекси з хорошим місцем знаходження поблизу ключових транспортних артерій та у пішій доступності до метро. Чудовими варіантами, незалежно від стратегії, стануть Голосіївський, Солом’янський, Печерський, Подільський райони.
Як обрати новобудову для інвестицій у Києві
Окрім житлового простору, тобто правильно зонованих ергономічних планувань, ліквідність житлового проєкту визначає наявність різноманітних функціональних зон на закритій упорядкованій території — дитячих, спортивних, рекреаційних, а також достатня кількість комерційних приміщень вільного призначення під об’єкти інфраструктури та бізнес.
До речі, інвестиції в комерційну нерухомість в складі житлового комплексу в Києві — ще одна високодохідна стратегія для збереження капіталу. Залежно від класу та адреси об’єкта, технічних характеристик приміщення, в том числі наявності окремого входу та вітринної групи, можна цілком розраховувати на 12-15% річних в доларах при здачі приміщення в оренду.
Незалежно від стратегії — орендний бізнес або покупка для себе, при виборі новобудови завжди згадуйте пораду відомого інвестор Воррена Баффета: «Купуйте тільки те, чим би ви із задоволенням володіли, якби ринок закрили на 10 років».
Перефразуємо, аби було зрозуміліше: обирайте ті комплекси, які створюють екосистему для життя. А це — мультифункціональна інфраструктура, публічні простори, комфортне та безпечне житлове середовище.
Під це визначення якнайкраще підходить новий сучасний комплекс бізнес-класу City Hub в Солом'янському районі столиці. Девелопер — велика будівельна компанія «Інтергал-Буд».
Розташований комплекс в тій частині Києва, де традиція поєднується з прогресивними міськими тенденціями. Комплекс знаходиться по сусідству з сучасними діловими кварталами, офісними центрами великих IT-компаній, а за 10 хвилин ходьби від нього знаходиться новий фуд-кластер Terminal Foods, ТРЦ «Ультрамарин» з кінотеатром та зоною розваг.
City Hub будується за 10 хвилин ходьби від метро «Вокзальна» та Центрального залізничного вокзалу, що особливо зручно, коли приїздиш до себе додому з іншого міста. Дорога не забирає багато часу та сил, ніяких корків та тягучок, а наявність експреса до Борисполя та 15-20 хвилин на авто до аеропорту Київ в Жулянах потішить мандрівників на довгі дистанції.
Розвинутий публічний простір комплексу розширює саме поняття свого дому, пропонуючи цікаве, різноманітне та насичене подіями життя в Києві. На перших поверхах секцій будинків розташовані комерційні приміщення під салони краси, магазини, кав’ярні зі свіжою випічкою, об'єкти сервісних послуг. Прямо на території з'явиться кілька різноманітних зон для насиченого проведення часу: дитяча ігрова, спортивна з вуличними тренажерами та лаунж-простір для міського ретриту й тихого відновлення сил.
Різноманітна інфраструктура локації й близькість центру міста з безліччю кафе та ресторанів, магазинів провідних мереж, освітніх установ, театрів та музеїв, салонів краси та фітнес-центрів допоможуть організувати насичене дозвілля й відчувати себе вдома незалежно від часу перебування в місті.
Як оцінити перспективу інвестицій у нерухомість
Кращим показником привабливості об'єкта є зростання ціни квадратного метра. Він безпосередньо залежить і від якісних характеристик житлового комплексу, і від купівельного попиту, тобто реального інтересу людей до новобудови.
Купуючи на ранніх етапах будівництва, можна істотно заощадити на вартості житла, а якщо це квартира для перепродажу в майбутньому — ще й заробити. В ліквідних київських новобудовах бізнес-класу вартість квадрата зростає за цикл будівництва на 30-40%.
Наприклад, на старті продажів на початку 2020 року в житловому комплексі City Hub однокімнатні квартири коштували $1 017/кв.м, двокімнатні — $957/кв.м, а трикімнатні — $923/кв.м, а вже у вересні ціна виросла. Сьогодні це вже $1 650 (+62%), $1 430 (+50%), $1 369 (+48%). Однак до моменту завершення будівництва, навіть при самому стриманому прогнозі аналітиків ринку нерухомості, ціни виростуть ще: вартість квартир складе $1 900 за кв.м — 1-кімнатні, $1 680 за кв.м — 2-кімнатні, $1 619 за кв.м — 3-кімнатні. Метраж варіативних планувальних рішень від 45 до 228 кв.м, а при покупці за повну вартість девелопер проєкту пропонує дисконт до 15%.
Якщо ви в пошуках чогось особливого, що буде відповідати статусу, то в комплексі також представлені дворівневі планування — видові квартири великих площ для цінителів підвищеного комфорту й унікальних інтер'єрних рішень.
Житловий комплекс City Hub — це виразна архітектура, сучасні технології, включаючи систему розпізнавання осіб й біометрику доступу, розумну інженерію й енергоощадні рішення, а також приголомшливі види з вікон квартир на місто.
Будівельна компанія «Інтергал-Буд», яка розвиває цей проєкт, успішно працює на ринку нерухомості вже 17 років. В команді забудовника над кожним будинком та кожною квартирою працюють кращі будівельники, інженери, дизайнери та архітектори з багаторічним досвідом й високою кваліфікацією. В їхньому портфелі 74 реалізованих проєкти та 174 побудованих житлових будинків.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:00, 31 жовтня
11:19, 23 жовтня
19:13, 21 жовтня
19:18, 21 жовтня
live comments feed...
Коментарі