• Головна
  • Мовний кордон такий же сильний, як і військовий, - Літинський
11:32, 20 січня 2021 р.
Надійне джерело

Мовний кордон такий же сильний, як і військовий, - Літинський

Відомий борець за українську мову Святослав Літинський наголошує на важливості захисту "мовного кордону", який є таким же важливим, як і військовий. 

Львівський громадський діяч та захисник української мови Святослав Літинський переконаний, що мовний кордон є такий же сильний, як і військовий. Про це він заявив у ефірі на своїй Facebook-сторінці.

“Подивіться-но, як карта анексії збігається з картою мовних уподобань. Бачимо, що мовний кордон просто один в один відповідає військовому. З цього я роблю простий висновок, який апріорі можна було зробити і до війни: мова визначає територію і мовний кордон є такий же сильний, як і військовий”, - резюмував Святослав Літинський.

Мовний склад населення за даними Всеукраїнського перепису 2001 року, Фото: скріншот з відео Святослава Літинського

Мовний склад населення за даними Всеукраїнського перепису 2001 року, Фото: скріншот з відео Святослава Літинського

Карти мовних вподобань та ситуації на сході України, Фото: скріншот з відео Святослава Літинського

Карти мовних вподобань та ситуації на сході України, Фото: скріншот з відео Святослава Літинського

Також він навів результати опитувань щодо мовної ситуації, які ще у 2016 році проводив Центр Разумкова. Згідно із цими даними, 55% людей, які непричетні до АТО, називали рідною українську мову, російську - 19%. Натомість для 73% учасників АТО рідною є українська, а російська - для 6%.

На питання про те, чи зобов’язаний кожний громадянин України, незалежно від його етнічного походження, володіти державною мовою в обсязі, достатньому для повсякденного спілкування, серед осіб, причетних до АТО, “так” відповіли 82,2%, серед непричетних до АТО - 70,8%.

“Тобто теза, яку нам нав’язують через телебачення, що нас захищають російськомовні, є неправдою. Нас захищають громадяни України, які в середньому більш україномовні ніж громадяни загалом по Україні…”, - наголосив активіст.

Нагадаємо, із 16 січня уся сфера обслуговування в Україні перейшла на державну мову. Детальніше про те, як діяти, якщо відмовляють обслуговувати українською, читайте ТУТ

Читайте також: Політичний борщ. Батл рецептів львівських депутаток

Фото на головній: з відкритих джерел

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #Львівщина #032 #українська мова #державна мова #Святослав Літинський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...