• Головна
  • Львів'яни, якими варто пишатися, за підсумками 2020 року, - ПЕРЕЛІК
21:34, 27 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Львів'яни, якими варто пишатися, за підсумками 2020 року, - ПЕРЕЛІК

Сайт 032.ua продовжує підводити підсумки минулого року і згадує, що приніс цей тяжкий 2020 мешканцям Львова. Ми уже розповідали про головні кадрові зміни 2020 року, цікаві проєкти, які планують реалізувати в місті, а також те, що назавжди залишиться у минулому і смішні меми 2020 року. Зараз пропонуємо згадати львів’ян, які робили наше місто кращим цілий  рік, популяризували його за межами Львова та України, і вселяли надію на те, що усе буде добре.

Орест Залипський

Орест Залипський

Співзасновник Домівки врятованих тварин у Львові і друг усіх хвостатих та пернатих Орест Залипський, традиційно потрапив у нашу добірку. Щодня він з командою продовжує допомагати тваринам, які постраждали від рук людей, опікується ними і надихати щораз більше людей підтримувати братів наших менших.

ЛКП “Лев”

Команда ЛКП "Лев"

Комунальне підприємство “Лев” на чолі з Андрієм Пінчуком продовжує дбати за безпритульних собак та котиків. Чотирилапих стерилізують, лікують та намагаються віддати у добрі руки.

Притулок “Милосердя”

Притулок "Милосердя"

Команда притулку “Милосердя” уже понад 20 років опікується безпритульними собаками. Підприємство існує за кошти небайдужих львів’ян, тож можна лише уявити як складно буває його утримати. Волонтери продовжують дбати про чотирилапих і не лишають їх напризволяще.

Марія Дергачова

Марія Дергачова

Львів’янка Марія Дергачова більше року тому приєдналася до когорти провідних зоозахисників міста. На волонтерських засадах вона створила спільноту “Львівські лапи”, де шукає господарів безпритульним котикам і собачкам. Особливість полягає у тому, що усі пости “пишуть” самі тваринки і таким чином заохочують потенційних господарів швидше з ними подружитися.

Марта Чумало

Марта Чумало

Львівська гендерна експертка Марта Чумало уже багато років допомагає жінкам, що опинилися у скруті. Вона є співзасновницею ГО “Центр “Жіночі перспективи”, який підтримує жінок, які постраждали від домашнього насильства. Марта Чумало є авторкою багатьох тренінгових програм, які допомагають зробити українців більш свідомими, а наше життя - трішки комфортнішим.

Ірина Юзик

Ірина Юзик

Львів’янка Ірина Юзик - відома правозахисниця з широким колом зацікавлень - від підтримки працівників комунальних лікарень до боротьби з незаконними забудовами. Мешканка Львова знає як відстояти свої права та усіх, хто цього потребує. Вона є членкинею ГО “Народна дія. Львів” та співзасновницею Всеукраїнської незалежної профспілки медичних працівників.

Наталя Процак

Наталя Процак

Активна мешканка Львова, яка невпинно боролося за збереження простору навколо озера на вул. Панча. Після кількох років проєктів, фестивалів та активізації мешканців мікрорайону, її зусилля привели до реалізації задуманого і вже у 2021 році тут мають облаштувати чудовий громадський простір.

Іван Остапович

Іван Остапович

Уже не перший рік поспіль Іван Остапович з командою не перестає дивувати відвідувачів Львівського органного залу. Тут цілком змінили концепцію: у програмі більше неординарних концертів, експерименти на межі музики, скульптури, танцю й технологій, новий виставковий простір, а віднедавна - ще й проєкт у телеграмі “Органна мемарня”.

Івона Лобан

Івона Лобан

Засновниця Арт-студії Івона Лобан відома не лише своїми мистецькими проєктами, а й боротьбою за збереження культурної спадщини. Понад 3 роки у Львові за її ініціативи діє проєкт “Під зорею Пінзеля”, який ознайомлює широке коло людей з творчістю галицького скульптора та привертає увагу до потреби збереження пам’яток. Завдяки діяльності проєкту вдалося отримати підтримку від держави на збереження костелу в Годовиці, а спільними зусиллями із Першим театром - до костелу в селі Демня.

Ростислав Косюра

Ростислав Косюра

Бізнесмен Ростислав Косюра продовжує працювати над соціальним проєктом “Тарілка” у Львові. Уже вдалося отримати приміщення, розпочати ремонт на Кульпарківській, 158 і придбати невеликий бус. Команда “Тарілки” роздає їжу потребуючим людям та навчає львів’ян, зокрема власників магазинів та ресторанів, свідомого споживання. Особливість проєкту у тому, що з мережами супермаркетів і рестораціями домовляються не викидати їжу, у якої збігає термін придатності, а віддати її на благодійність.

Андрій Риштун

Андрій Риштун

Цей львів’янин відомий завдяки проєкту “Дослідники Львова”. Він та його колеги досліджують з фотокамерою забуті та віддалені куточки міста й околиць, перевіряють каналізаційні люки та колектори, бродять лісами та горами. А все для того, щоб показати містянам інший Львів.

ГО “КонтрФорс”

ГО “КонтрФорс”

Команда громадської організації “КонтрФорс” кілька років поспіль сприяє збереженню культурної спадщини Львова. У доробку активістів - низка лекторіїв “Гордість міста”, де запрошені науковці розповідали про видатних людей Львова з минулого, серія інформаційних плакатів по місту, цикл екскурсій “Львівські вулиці та їх патрони”, щорічна толока на території костелу у Соколівці та культурний велопробіг. Більше про лекторій ТУТ.

Дмитро Лопушанський

Дмитро Лопушанський

18-річний львів’янин понад два роки працює над унікальним пристроєм для незрячих, який дає можливість визначати кольори та попереджати про перешкоди поблизу. Цього року юний науковець запатентував свій пристрій та продовжив тестувати, щоб потім він допомагав людям з вадами зору.

Тетяна Романовська

Тетяна Романовська

Директорка Міжнародного аеропорту “Львів” Тетяна Романовська справді заслуговує на повагу. Останніми роками вона суттєво покращила імідж летовища і “завела” багато нових рейсів і компаній. А у важкому 2020 році змогла втримати аеропорт на плаву, і навіть у період карантину він продовжує надавати послуги з перевезень пасажирів. Лише цього тижня авіакомпанії WizzAir та SkyUp відновили рейси до Мілану, Парижу, Братислави та Пардубіце.

Олег Самчук

Олег Самчук

У 2020 році з новою потужністю запрацювала Львівська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги. Усе - завдяки генеральному директорові Олегу Самчуку та його команді фахових лікарів. Зокрема, цього року тут розпочали проводити унікальні операції з трансплантації органів, а за підтримки благодійників - використовувати у складних операціях робота. І це у період, коли медики опинилися на передовій боротьби з COVID-19!

Олександра Бурда

Олександра Бурда

Цього року нового керівника отримала і Львівська обласна дитяча клінічна лікарня “Охматдит”, нею стала Олександра Бурда. За цей період медикам вдалося врятувати чимало дитячих життів з мінімальним хірургічним втручанням. Наприклад, зовсім нещодавно допомогли 11-річному хлопчику, у мозок якого потрапив гній.

Назар Гусаков

Назар Гусаков

У молодого львів’янина Назара Гусакова з дитинства розвивається спінальна м’язова атрофія (СМА). 26-річний мешканець Львова пересувається на візку і намагається зробити місто більш інклюзивним. За його ініціативи у деяких районах міста почали встановлювати пандуси, змінювати покриття тротуарів та робити понижені бордюри. При цьому львів’янин має роботу в ІТ-компанії та є амбасадором української асоціації кіберспорту, а також працює над створенням у Львові соціального таксі для людей з інвалідністю. 

Наталія Букса

Наталія Букса

24-річна львів’янка Наталія Букса впевнено підтверджує статус видатної шахістки: нещодавно вона стала чемпіонкою України з шахів. Цей титул спортсменка виборола уже вдруге після 2018 року. Окрім цього, вона входить до рейтингу 100 найкращих шахісток світу за рейтингом ФІДЕ.

Катерина Хомицька

Катерина Хомицька

Слідами Наталії Букси впевнено крокує 10-річна львів’янка Катерина Хомицька, яка цього року стала чемпіонкою України з шахів серед дівчат до 10 років. Цим видом спорту вона займається з 5 років. У 2018 році вона здобула “золото” в обласних змаганнях, а згодом “бронзу” на загальноукраїнському турнірі з бліцу. Надалі планує підкорювати Європу.

Микола Грибик

Микола Грибик

У 2020-му чемпіоном світу з самбо став 17-річний львів’янин Микола Грибик. Він виборов “золото” серед юнаків у надважкій вазі - більше 87 кг. У фіналі він переміг росіянина Романа Желтова, який має титул майстра спорту.

Павло Кордіяка

Павло Кордіяка

25-річний мешканець Львова Павло Кордіяка цього року здобув титул найсильнішої людини України. У вересні на змаганнях у Хусті він переміг трьох супротивників - стронгменів з різних куточків країни.

Олена Старікова

Олена Старікова

Велогонщиця з Львівщини Олена Старікова знову підтвердила свою вправність на чемпіонаті Європи з велотреку у Пловдиві (Болгарія), де завоювала “золото”.  Чемпіонський титул вона здобула у гонці кейрін. Вона навчається у Львівській школі вищої спортивної майстерності та представляє Збройні сили України.

Соломія Лукачук

Соломія Лукачук

19-річна велогонщиця Соломія Лукачук стала найкращою спортсменкою Львівщини у жовтні 2020 року. Вона здобула два “золота” та “срібло” на чемпіонаті України та посіла четверте місце на чемпіонаті Європи серед молоді.

Віталій Вергелес

Віталій Вергелес

Двічі у 2020 році визнавали найкращим спортсменом місяця каноїста Віталія Вергелеса, який отримав “бронзу” на Кубку світу з веслування на байдарках і каное в Угорщині. Раніше він отримав три “золота” і дві “бронзи” на змаганнях у Дніпрі.

Наталія Ліпська

Наталія Ліпська

Керівниця Благодійного фонду “Крила надії” багато років допомагає розвивати медичну сферу Львівщини. Цього року вона підтримала у скруті людей, які потребували кисневих балонів, допомагає збирати кошти на лікування дітей та підтримку комунальних лікарень. Своїми діями вона справді творить дива та рятує життя людей.

Наталія Арестова

Наталія Арестова

Не менші заслуги й у волонтерки Наталії Арестової, яка невпинно підтримує українських військовослужбовців, що захищають нашу країну. Збір коштів на потреби військових на лінії фронту, тих, хто потрапив до шпиталю чи просто перебуває у скруті - все це про Наталію Арестову.

***

Ми розуміємо, що наш список львів’ян, якими варто пишатися, неповний і є чимало інших мешканців міста, які змінюють його на краще. Якщо ви знаєте когось, хто на вашу думку, мав би потрапити до цього переліку, пишіть його чи її ім’я у коментарях.

Читайте також: Релігія та атеїзм на теренах Галичини: чому мешканці Львова не вірять у богів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Львова #львівські новини #львів'яни якими варто пишатися #культура #спорт #здобутки #благодійність #підсумки року
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
Зібрали у цьому розділі для вас усе найцікавіше. Cтатті, огляди новини, - усе, що активно читали на нашому сайті, коментували і поширювали читачі у соціальних мережах. Тут точно знайде щось, що почитати.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...