18:09, 25 листопада 2020 р.
Надійне джерело
У Львові вимагають створити притулок для людей, що постраждали від домашнього насильства, - ВІДЕО, ФОТО
25 листопада на площі Ринок у Львові влаштували акцію-перформанс із вимогою створити притулок для жінок, що постраждали від домашнього насильства. Символічно, що подію влаштували у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
Як передає 032.ua, організатором акції є ГО "Народна дія. Львів". Активісти наголосили, що уже давно у Львові обіцяють відкрити повноцінний міський притулок, який так потрібен жінкам. Для привернення уваги до цього питання при вході у Львівську міськраду встановили ляльковий будиночок із лялькою та ведмедиком усередині, що є символом жінки й дитини, яким потрібно сховатися від кривдника. Це також відсилка до твору Генріка Ібсена "Ляльковий дім".
У рамках події, львів'яни розгорнули тематичні плакати. До заходу долучилася пані Ксенія, яка сама постраждала від домашнього насильства. Жінка розповіла, що мешкала у невеликому селі на Львівщині та помітила, що сусід жорстоко ставиться до дружини - б'є її, ґвалтує, усіляко знущається. Сусідка допомагала, чим могла - прибирала, приносила їхнім шістьом дітям іграшки, аж поки й сама не стала потерпати від кривдника. Жорстокий сусід напав на неї із сокирою та погрожував убити. Врятуватися їй допомогли представниці ГО "Центр "Жіночі перспективи", що уже багато років підтримують жінок у скруті. Пані Ксенія додала, що з власного досвіду знає - комунальний притулок дуже потрібен жінкам.
Львівська міськрада торік декларувала програму на 2019 - 2020 роки щодо запобігання та протидії домашньому насильству. Серед передбачених заходів - як інформаційно-просвітницькі заходи, так і створення мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. На Личаківській у Львові мають відкрити оновлений притулок від фонду "Горіховий дім", а у ГО "Жіночі перспективи" орендують дві квартири для потреб жінок, що постраждали від домашнього насильства. Втім, цього недостатньо для усіх, хто цього потребує.
За актуальними даними від поліції Львівщини, за неповний 2020 рік, у області опрацювали понад 30 000 звернень від мешканців щодо домашнього насильства. На кривдників склали 6114 протоколів за ст. 173-2 (домашнє насильство) Кодексу України про адміністративні порушення. На облік поставили 4695 кривдників, винесли 2040 термінових заборонних приписів. Це у кілька разів більше, ніж торік, - у 2019 році правоохоронці Львівщини отримали 6000 таких звернень.
Представниця Центру "Жіночі перспективи" Марта Чумало зауважила, що такий високий показник звернень свідчить і про те, що жінки потрохи перестають боятися звертатися за допомогою. Це дуже важливо, оскільки мовчати про домашнє насильство не слід. Для Львівської області у громадській організації розробили календарики, де розмістили "гарячі лінії" компетентних органів соціального захисту і громадських організацій, куди можна звернутися у кризових ситуаціях.
Із 1997 року в Україні діє представництво Фонду ООН народонаселення, який спеціалізується на роботі у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров'я та розбудови потенціалу молоді. Цього року наприкінці серпня представництво відкрило кризовий центр для жінок, а з 26 жовтня запрацював довгоочікуваний притулок для жінок.
Як розповіла директорка притулку Етері Пасєка, у комунальному закладі можуть розмістити до 20 жінок. Для цього потрібно, щоб потерпілі звернулися у поліцію, на "гарячу лінію" притулку (0-800-307-205) чи до компетентних органів з повідомленням про домашнє насильство, далі потерпілих забирають правоохоронці, при потребі у медзакладі їх оглядає лікар і після цього - поселяють у кризовий центр. Якщо потрібно, жінок переселяють у притулок, де вони можуть мешкати до 6 місяців. Там їм надають психологічну та/або юридичну домогу.
Якщо ви зрозуміли, що потерпаєте від домашнього насильства, або ваші близькі, телефонуйте на гарячу лінію поліції 102, звертайтеся до ГО “Центр “Жіночі Перспективи” (067 674 0770), Національної “гарячої лінії" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації ГО “Ла Страда - Україна” (0 800 500 335 або 116 123 з мобільного) та на Національну дитячу “гарячу лінію” (0 800 500 225 або 116 111 для дзвінків з мобільного). Не мовчіть!
Читайте також: Сховатися від домашнього насильства: чому Львову потрібен притулок для жінок
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:00
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі