• Головна
  • У "Шевченківському гаю" відкрили унікальну виставку вишитих строїв із приватної колекції, - ФОТО
22:12, 23 листопада 2020 р.
Надійне джерело

У "Шевченківському гаю" відкрили унікальну виставку вишитих строїв із приватної колекції, - ФОТО

У п'ятницю, 20 листопада, у музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові відкрили нову унікальну виставку інтер'єрних тканин та народного строю з приватної колекції Олександра Опарія. Побачити експозицію можна у Великій виставковій залі "Шевченківського гаю" (вул. Чернеча Гора, 1 у Львові) від середи до неділі з 10:00 до 17:00.

Як передає 032.ua з посиланням на пресслужбу музею, у колекції Олександра Опарія - більше 400 вишитих сорочок, рушників, запасок, плахт, хусток, поясів, очіпків та інших елементів одягу з Полтавщини, Черкащини, Борщівщини, Покуття, Гуцульщини. Експозиція вражає оригінальними зразками весільних та буденних вишиванок, сорочок-оберегів та інших об'єктів.

Виставка українських строїв у "Шевченківському гаю"Виставка українських строїв у "Шевченківському гаю"Виставка українських строїв у "Шевченківському гаю"Виставка українських строїв у "Шевченківському гаю"Виставка українських строїв у "Шевченківському гаю"Виставка українських строїв у "Шевченківському гаю"Виставка українських строїв у "Шевченківському гаю"Виставка українських строїв у "Шевченківському гаю"Виставка українських строїв у "Шевченківському гаю"Виставка українських строїв у "Шевченківському гаю"

За словами колекціонера, кожна майстриня намагалася створювати власні орнаменти, вкладала своє розуміння та почуття у кольори та мереживо, які мали оберігати її, чоловіка та дітей. Гості виставки можуть побачити і рушники з 19 століття, прикрашені українським мотивом "Дерева життя".

Довідково: Олександр Опарій народився в с. Перехрестівка Роменського району Сумської області у 1973 р. Навчався на кондитера, потім служив у армії. 2001 року закінчив Миргородський державний керамічний технікум ім. М.В. Гоголя, відділ художньої кераміки, 2008 року - Львівську національну академію мистецтв, кафедру художнього текстилю. Працює на кафедрі з 2008 року, викладач. У 2011 році закінчив навчання в аспірантурі Львівської національної академіїї мистецтв. Член Спілки народних майстрів Сумської області. Працює у сфері контактного фарбування тканин, медіум-принтів, ремізного ткацтва, писанкарства, надглазурного розпису порцеляни.

Читайте також: У Львові презентували репліку меча гетьмана Петра Сагайдачного, - ВІДЕО, ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Львова #львівські новини #культура #Шевченківський гай #українські строї #музей народної архітектури та побуту #виставка #вишивка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...