• Головна
  • У костелі в Комарно вперше досліджують стародавні крипти: знайшли поховання і артефакти, - ФОТО
17:12, 16 вересня 2020 р.
Надійне джерело

У костелі в Комарно вперше досліджують стародавні крипти: знайшли поховання і артефакти, - ФОТО

Фото: Рятівна археологічна служба

Фото: Рятівна археологічна служба

У місті Комарно Городоцького району Львівщини, у храмі Різдва Богородиці, який датований 17 століттям, вперше досліджують три крипти. До кінця 18 століття там хоронили представників місцевої еліти. Усього в костелі є сім крипт, три з яких узагалі не досліджували. Зараз археологи проводять там наукові дослідження перед реставрацією пам'ятки архітектури.

Як розповіли у пресслужбі НДЦ "Рятівна археологічна служба" ІА НАН України, у одній з крипт зробили отвір на місці первинного виходу та потрапили всередину. Дослідники знайшли там австрійську монету 1773 року, по якій і визначили дату завершення поховань у соборі. Що підтверджують історичні факти: 1784 року імператор Йосиф ІІ наказав ліквідувати усі цвинтарі при храмі та закрити крипти.

Археологи також натрапили на шовкові шкаплери, хрест та кілька медальйонів. Один із них на аверсі має зображення Євхаристії, а на звороті - образ Непорочного зачаття Діви Марії, і був привезений з паломництва до Риму, про що має відповідний напис. Усі знайдені у криптах храму останки опрацьовуватиме антропологиня Ольга Мінейко. За її словами, після ретельного вивчення можна буде сказати, скільки людей було поховано в храмі, якої статі, якого віку і навіть - на які хвороби вони страждали чи від чого померли. Це дозволить змалювати портрет населення Комарно у 17 - 18 століттях.

Основне завдання експедиції Рятівної археологічної служби під керівництвом Наталі Войцещук - дізнатися більше про саму святиню та таємниці, що вона приховує. Роботи передбачають вивчення стану фундаментів, прихрамової території та крипт під підлогою. У перші дні науковці натрапили на невідомий раніше зовнішній вхід до підвалів храму.

Історичні дослідження вказують, що Комарно виникло ще у 12 - 13 столітті як частина Звенигородського князівства. У 1473 році йому надали магдебурзьке право і статус міста. Храм Різдва Богородиці тут збудували орієнтовно у 1658 році, на місці старого дерев'яного костелу. У храмовий комплекс входить дзвіниця та колишня плебанія. У радянський період сакральну споруду використовували як склад меблів, а 1992 року його передали греко-католицькій громаді, яка його активно використовує. На місці плебанії (двір священика) діє шкільна бібліотека та спортивний зал.

Читайте також: У старій церкві у Підгайчиках знайшли 300-літню ікону Богородиці з Ісусом, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Львова #Львівщина #Комарно #Городоцький район #археологія #дослідження #костел #храм #крипта #історія #артефакт
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...