• Головна
  • Нова традиція у Львові: над Меморіалом пам’яті Героїв Небесної Сотні підняли Державний Прапор, - ФОТО
11:18, 24 серпня 2020 р.

Нова традиція у Львові: над Меморіалом пам’яті Героїв Небесної Сотні підняли Державний Прапор, - ФОТО

Фото: Роман Балук

Фото: Роман Балук

23 серпня, у День Державного Прапора України, у Львові започаткували нову традицію. Щотижня над Меморіалом пам’яті Героїв Небесної Сотні, як знак національної єдності, честі та гідності, урочисто підніматимуть Державний Прапор України.

Як повідомили у пресслужбі Львівської міськради, до церемонії підняття прапора долучаться українські військовослужбовці, герої АТО/ООС та пластуни. "Герої Небесної Сотні дали зовсім іншу силу і зовсім інше наповнення нашій Незалежності, нашій боротьбі за волю, і дали зовсім інше розуміння нашого прапора. Нашим прапором ми покривали тіла наших полеглих Героїв, коли прощалися і відправляли їх в останню путь. Тим прапором ми вшановуємо наших Героїв, які кожного дня на передовій, які віддають своє життя", — звернувся до львів'ян мер Андрій Садовий.

Вперше на вулиці Кривоноса підняли Державний Прапор України представники Почесної варти Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного. Далі усі присутні схилили голови в часі поминальної молитви, яку провів преосвященний владика Володимир (Груца). Після цього виступила вдова Героя Небесної Сотні Андрія Дигдаловича - Наталя Дигдалович, яка подякувала усім присутнім за пам'ять, і закликала не допустити втрати Незалежності.

"У дитинстві я з нерозумінням спостерігала, як до мого дідуся приходили поважні дядьки, і як тихенько вони витягували маленький прапорець і казали: «Тихо дитино, не розкажи нікому!» Я цього не розуміла, думала вони граються з цим прапорцем. Зараз, усвідомлюючи всю вагу цього прапорця, усвідомлюючи, як у січні 2014 року рука ката не здригнулася, а поцілила в руку людини, яка тримала прапор. Прапор, який люди несли гордо протягом багатьох років. Так я сьогодні згадую Романа Сеника, який був прапороносцем Небесної Сотні.

Я згадую тих людей, які 20 лютого, піднімаючись вверх по вул. Інститутській, несли в руках не зброю, не палки чи каміння, а несли в кишені прапор, і щит, для того, щоб на ньому витягти побратима. І коли прапор упав, там на вул. Грушевського чи вул. Інститутській, тисячі людей підняли його і понесли на схід України, боронити нашу Незалежність. Тому сьогодні я хотіла б від імені всіх родин Героїв Небесної Сотні закликати кожного — не допустімо, щоб ми втратили цю Незалежність, не допустімо, щоб ми знову ховалися з цим маленьким прапорцем. Сьогодні ми повинні пам’ятати ціну цієї Незалежності. Ми повинні гордо підіймати наш прапор і заявляти українською мовою: «Мені не байдуже, який прапор майорить над моєю головою, якою мовою читають молитви мої діти. Я — українець!", — відзначила Наталя Дигдалович.

Опісля усі присутні запалили лампадки під звуки пісні «Пливе кача по Тисині». Фоторепортаж з місця події:

Читайте також: День Незалежності України 2020: куди піти мешканцям Львова і області, - АФІША

За матеріалами Львівської міськради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Львова #Львів #Державний Прапор #Меморіал пам'яті Героїв Небесної Сотні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...