• Головна
  • Як святкували День вишиванки у Львові в різні роки, - ФОТО
09:34, 21 травня 2020 р.
Надійне джерело

Як святкували День вишиванки у Львові в різні роки, - ФОТО

Фото (ілюстративне) - з відкритого доступу

Фото (ілюстративне) - з відкритого доступу

День вишиванки українці святкують щороку у третій четвер травня. У 2020-му це свято припадає на 21 травня. Його запровадили не так давно, та й історія його створення зовсім випадкова. Ідею популяризувати традиційний український одяг першими підхопили студенти Чернівецького національного університету ще у 2006 році. Тоді молодь організувала звичайну акцію, на яку декілька студентів та викладач прийшли у вишиванках. 

Згодом цю акцію підтримала вся Україна та її діаспора у світі. Люди почали виходити на вулиці в етнічному вбранні та надсилати світлини організаторам “вишиваних” акцій. Станом на нині, День вишиванки є неофіційним святом, але його організатори зголосилися проводити його щороку. Прихильникам традиційного українського одягу журналістка 032.ua вирішила нагадати, як святкували День вишиванки львів’яни у різні роки. 

2007 рік

Вперше Свято вишиванки у Львові відзначили у 2007 році. Тоді кількість молоді у вишитих сорочках на вулицях міста була мінімальною. Надворі рідно можна було побачити звичайних перехожих у традиційних українських образах. 

2010 рік

Уже в 2010 році День вишиванки став значно популярнішим. У той час на вулицях міста у колоритному строї ходили всі. Таксисти, вчителі, медики та студенти - це ще не весь перелік професій львів’ян, які одягнули вишиванки у 2010-му. 

2011 рік

У 2011 році День вишиванки святкували 23 серпня. Відтоді започаткували традицію одягати львівські скульптури у вишиванки. Тоді львівські статуї античних богів одягнули в традиційні українські сорочки вперше. Львів'яни також не залишались осторонь, а одягнули у той день етнічний стрій. 

2012 рік

День вишитої сорочки у 2012 році також припав на 23 серпня. Тоді його відзначали разом з Днем Державного Прапора. У вишиванки одягнули скульптури-фонтани Нептуна, Адоніса, Амфітрити та Діани, що на площі Ринок. А на будівлі Львівської ОДА та обласної ради урочисто підняли прапор України. 

2013 рік

У 2013 році статуї міста також не залишилися без етнічного вбрання. 23 серпня того року вишитими сорочками знову прикрасили скульптури-фонтани Нептуна, Адоніса, Амфітріти та Діани. А на “вишивану” акцію на площі Ринок вийшли не лише випадкові містяни, а й старші вихованці юнацьких та молодіжних клубів міста. 

День вишиванки у Львові в 2013 році. Фото - сайт 032

2014 рік

У  2014 році День вишиванки вирішили святкувати 9 - 10 листопада. На свято античні боги знову приміряли традиційне українське вбрання. А організатори заходу закликали всіх львів'ян одягнути вишиті сорочки. Проте не єдині скульптури продемонстрували свою любов до українського: на вулицях міста можна було побачити навіть чотирилапих в українському вбранні. До того ж, у 2014 році День вишиванки став міжнародним святом. 

2015 рік

Значно більшу кількість львів'ян у вишитих сорочках можна було спостерігати 21 травня 2015 року. Майже кожен третій місцевий житель одягнув національний одяг - як чоловіки, так і жінки. У вишиваних костюмчиках ходили навіть дітлахи, а люди вітали одне одного зі святом. 

У 2015 році до святкування Дня вишиванки приєднались і львівські військові, які несли службу в АТО. На світлинах військовослужбовці 24 окремого штурмового батальйону Збройних сил України.

2016 рік

У 2016 році День вишиванки припав на 19 травня. Традиційно, львів’яни вийшли на вулиці міста у колоритних костюмах, аби показати єдність та соборність Української нації. 

2017 рік

2017 року День вишитої сорочки Львів відзначив значно гучніше. Тоді у місті провели масштабний фестиваль. Спеціальними гостями заходу були: Наталка Карпа, гурт Selfi та Joryj Kłoc. 16-метровий пляцок-вишиванка, розпис гітар та козацький куліш - це стало лише початком святкування. Адже ввечері на львів’ян чекали Гала-концерт та благодійна вечірка в ресторані.

2018 рік

За традицією, що склалась, 17 травня 2018 року античних богів і кам’яних левів на площі Ринок перевдягнули у стилізований однострій. До урочистостей приєднався ансамбль "Серпанок" Львівського ЦТДЮГ, який привітав львів’ян танцями у яскравих українських вбраннях. А львів’яни знову хизувалися своїми національними костюмами. Окрім цього, на площі перед Оперним театром усіх охочих частували велетенським тортом у формі вишитої сорочки.

2019 рік

У День вишиванки, який відбувся 2019 році на проспекті Свободи, влаштували четвертий масштабний "Фестиваль Вишиванки". Розпочався він масовою ходою у вишитих сорочках від пам’ятника Михайлові Грушевському до пам’ятника Тарасові Шевченку. Для гостей міста організували концерт, майстер-класи, конкурси, частування козацьким кулішем і гігантським пляцком. 

2020 рік

День вишиванки у 2020 році присвячений українській родині та родоводу, про це повідомили організатори свята. Оргкомітет Всесвітнього дня вишиванки прагне звернути увагу українців до того, що кожен рід є частиною кореня, з якого виростає Україна. Проте у зв’язку з пандемією COVID-19 у світі масові святкування обмежені (не більше 10 людей). Але в Львівській міській раді розповідають, що у місті плануюють знову одягнути античні статуї в колоритне українське вбрання. Також до Дня вишиванки у Львові та області відбудеться низка онлайн-подій. 

Нагадаємо, що журналістка 032.ua розповіла, як святкуватимуть День вишиванки 2020 у Львові та області. 

Читайте також: Як поєднати моду, традиції та патріотизм: 5 трендових образів з вишиванкою





Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#День вишиванки 2020 #День вишиванки #хронологія #історія свята #Львів #Україна #святкування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...