• Головна
  • Хто та куди витрачає гроші, які виділяє держава на медичне забезпечення лікарень: пояснення від МОЗ
18:25, 27 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Хто та куди витрачає гроші, які виділяє держава на медичне забезпечення лікарень: пояснення від МОЗ

Хто та куди витрачає гроші, які виділяє держава на медичне забезпечення лікарень: пояснення від МОЗ

Сьогодні, 27 квітня під час онлайн-брифінгу Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, хто та куди витрачає гроші, які держава виділяє на медичне забезпечення лікарень в Україні. 

Як повідомляє журналістка 032.ua, очільник Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що всі гроші перераховують органам місцевого самоврядування, тому і відповідальність за них беруть вони.

"Питання виділення коштів та закупівлі за них засобів індивідуального захисту зараз присутнє. Ці кошти виділяються органам місцевого самоврядування, тому вони знаходяться на їх контролі та у їх зоні відповідальності. Але МОЗ контролює, що саме закуповується та в який спосіб це роблять. Бо для нас дуже важливо, щоб ті засоби індивідуального захисту відповідали певним стандартам та дійсно захищали медичних працівників", - розповів він. 

Питання захищеності від коронавірусу медичних працівників зараз стоїть в Україні дуже гостро, адже кількість хворих серед лікарів зростає. На сьогодні, кожна п'ята хвора на COVID-19 людина - це медичний працівник. Тому міністр Максим Степанов наголосив на тому, що МОЗ буде перевіряти якість закуплених товарів та забезпеченість лікарень засобами індивідуального захисту.

"На сьогодні вже 1749 медиків хворі на коронавірусну інфекцію COVID-19. І зараз ми розпочинаємо певну перевірку витрачених коштів та закуплених засобів біологічного захисту. На минулому тижні Міністерство охорони здоров'я надіслало запити до державних адміністрацій для того, щоб нам повідомили про те, що закупили, що постачали і яким стандартам усе це відповідало. Адже зараз ми бачимо не поодинокі випадки, коли закуповюють не засоби індивідуального захисту чи спеціальні костюми, а купують костюм маляра. Наслідки таких дій можна побачити у збільшені хворих на коронавірус серед медиків", - додав Міністр охорони здоров'я України

Нагадаємо, коронавірусна хвороба 2019 (Coronavirus disease 2019, або COVID-19) - це гостра респіраторна хвороба, яку викликає невідомий раніше коронавірус SARS-CoV-2. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила пандемію у зв’язку з поширенням хвороби у світі, у всіх країнах ввели карантинні заходи та обмеження. Станом на нині, в Україні за добу 27 квітня зафіксували 392 нових випадків захворювання на COVID-19, загалом наразі 9 009 лабораторно підтверджених, з них - 220 летальних та 864 пацієнти одужали.

У Львові та області діють карантинні обмеження: дозволено виходити з дому лише у масках одному або в парах, особам віком від 60 років рекомендовано залишатися вдома. На в’їздах і виїздах до області на трасах встановили карантинні блокпости, де правоохоронці перевіряють усіх, хто прибуває та виїжджає з Львівщини. Станом на 27 квітня у Львові та на Львівщині лабораторно підтверджено 358 випадків інфікування коронавірусом, 12 з них — летальні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#МОЗ #медики #лікарні #засоби індивідуального захисту #гроші #лікарні #медичне забезпечення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Усі матеріали, що стосуються поширення коронавірусу у Львові, Україні та світі, останні новини від державної влади та міста, корисна інформація для українців, поради від лікарів, актуальна інформація про роботу закладів громадського харчування, торгових центрів тощо.

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...