08:01, 19 квітня 2020 р.
Надійне джерело
Великдень 2020: народні традиції та звичаї цього свята
Сьогодні, 19 квітня, віряни святкують найдавніше християнське свято, що встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа - Великдень 2020.
Кореспондентка 032.ua пропонує дізнатися про історію, звичаї цього світлого свята, а також, які прикмети існують на Великдень.
Про історію свята
В Україні Великдень розпочали відзначати наприкінці першого тисячоліття із запровадженням християнства, воно символізує загальне відродження та оновлення світу. За однією з легенд назва "Великдень" виникла тому, що у той час, коли Христос народився, сильно світило сонце і були дуже довгі дні, а як розп'яли Христа — дні поменшали. Дата Великодня має припадати на першу неділю після першого весняного повного місяця, яка наступає після весняного рівнодення.
Народні традиції та прикмети
До свята люди ретельно готуються, напередодні печуть паски та розмальовують курячі яйця. На свято у ніч йдуть до церкви на Богослужіння, її найурочистіший момент настає опівночі, коли священик сповіщає "Христос воскрес", а всі присутні відповідають "Воістину воскрес".
Люди також збирають пасхальні страви у кошики, які прикрашають вишиваними рушниками, барвінком і свічками, щоб освятити їх. Однак цього року через поширення коронавірусу вірян закликають відзначати свято Господнього Воскресіння вдома та переглянути трансляції служби Божої до Великодня онлайн.
За звичаями, перед тим, як з'їсти свячене самому, господар йшов з освяченим насамперед поміж худобу сповіщав "Христос воскрес!". Потім він благословляв дітей, які потім йшли під церкву, де розпочиналися великодні забави — веснянки, гаївки у супроводі відповідних пісень.
Вважають, що на Великдень всі мають веселитися, бо хто буде сумувати в цей день, сумуватиме і весь рік, понеділок після Пасхи називають Обливаним, а Великодні свята закінчуються поминанням мертвих.
Щодо прикмет на Великдень, то вважають, якщо ніч напередодні Христового Воскресіння буде зоряною — це до гарного врожаю. Якщо бачили уві сні перед Великоднем померлих родичів — вважалось, що весь наступний рік не будуть хворіти.
Фото ілюстративне з відкритих джерел
Читайте також: Якою буде погода у Львові на Великдень: прогноз від синоптикині
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:57, 16 грудня
6
09:49, Сьогодні
19
10:31, 16 грудня
12:12, Вчора
live comments feed...
Коментарі