09:54, 9 квітня 2020 р.
Надійне джерело
Як зберегти здорове ставлення до їжі під час карантину: поради психолога
Фото: https://hosbeg.com/
В умовах карантину, коли всі вдома, особливо актуальним є питання збереження здорового ставлення до харчування. Як приготувати цікаві страви за новими рецептами, але не втратити форму і не набрати вагу журналістці 061.ua розповіла психологиня, тренерка по інтуїтивному харчуванню, гештальт-терапевт Ірина Номеровська.
За словами психологині, три основних фактори, які сприяють переїданню - зміна темпу життя, страхи й тривога, а також нудьга. Втім, якщо ви помітили за собою нездорову тягу до їжі в чотирьох стінах - це уже перший крок до покращення ситуації.
Зміна звичного режиму життя в умовах карантину вплинула на графік роботи людей, які перебувають вдома та мало рухаються. Якщо за нормальних умов людина їсть, коли з'являється відчуття голоду, то у цих умовах воно притуплюється, так само як і відчуття ситості. Повернути його допоможе дотримання комфортного режиму дня й харчування, якісний відпочинок та сон, уважне ставлення до стресу та пропрацювання факторів, які його спричиняють.
В умовах постійної паніки та невизначеності, переїдання працює також як компенсація: люди буквально заїдають свій страх. Відтак, потрібно насамперед зрозуміти, що особисто ви на ситуацію з кризою майже ніяк не можете вплинути, тому потрібно сконцентруватися на доступних речах - особистій гігієні та турботі про себе й близьких.
Надлишок часу та нудьга може бути ще одним фактором, який спонукає людей на карантині їсти. Сюди відносимо не лише процес споживання їжі, але і її приготування. Для багатьох - це заспокійлива, медитативна практика. Якщо ж вона стає на заваді вашому здоров'ю, слід сконцентруватися на інших заспокійливих речах, це можуть бути танці, музика, малювання, вишивання - будь-що, чим ви любите займатися. Тут можна скористатися "копінговими стратегіями", тобто запозичити види діяльності у друзів чи знайомих.
Варто пам'ятати: не потрібно їсти під час інших занять - концентруватися слід лише на одному занятті за раз; їсти те, що хочеться саме зараз і обов'язково за столом - організм повинен це сприймати як повноцінний прийом їжі; подавати їжу у гарному вигляді лише у місця, призначені для цього - не в ліжко і не за робочий стіл; їсти слід повільно і насолоджуватися кожним шматочком.
Солодощами зловживати також не потрібно - вуглеводи можна споживати лише зранку і в дуже невеликих кількостях (наприклад, жменька цукерок, що поміщається на долоню без пальців). Пам'ятайте і про комплекс фізичних вправ, які підходять вашому організму - практикуйте йогу або розтяжки, танці або руханку. Психологиня рекомендує виділяти 20 - 30 хвилин на день суто для себе: у цей час знайдіть місце для усамітнення та побудьте наодинці з собою, це допоможе зняти психологічне напруження.
Читайте також: Вдома, як на роботі: 5 стильних та елегантних образів для дому
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:40, 17 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...
Коментарі