09:03, 24 березня 2020 р.
Надійне джерело
Бути ведучою у РАЦСі Львова: інтерв'ю з жінкою, яка працює в постійному святі кохання
"Оголошую вас чоловіком та дружиною!" - промова, яка асоціюється з однією із найприємніших подій у житті людей - одруженням. Зазвичай, виголошує її працівниця РАЦСу, яка проводить весільні церемонії.
Кореспондентка 032.ua поспілкувалася з ведучою весільних церемоній Львівського міського ДРАЦСу Оленою Паньків, яка розповіла про свою професію, режим роботи у "храмі кохання", особливу підготовку до урочистостей, гардероб церемоніймейстра та багато іншого.
Фото: ведуча у РАЦСі / Олена Паньків
Пані Олено, як ви стали ведучою весільних церемоній?
За професією я режисерка, після закінчення Львівського культосвітнього училища прийшла по направленню тоді ще у Львівський палац урочистих подій. Спочатку працювала тамадою, після цього потрапила на весільні обряди. З часом пройшла атестацію та отримала дозвіл на проведення церемоній, так я стала обрядовою старостою.
Скільки часу працюєте на цій посаді?
Я працюю у міському РАСЦі давно, вже понад 30 років на цій посаді.
Що входить у ваші обов'язки?
Найголовніше, звісно, — церемонія одруження, окрім цього, проводжу дитячі обряди, обряди срібного та золотого весілля, займаюся підготовкою сценарію до всіх святкових днів. У нас наразі діє пілотний проєкт Міністерства юстиції України — "Шлюб за добу", є локація у Шевченківському гаю, де також проводимо двічі на тиждень виїзні церемонії.
Який графік роботи?
Працюю з вівторка по неділю, вихідний у мене в понеділок, робочий день триває з 09:00 до 18:00, але строгих рамок від хвилини до хвилини немає, адже специфіка роботи така, що можу перепрацювати, а вранці маю підготувати свій зовнішній вигляд, тому якщо церемонії розпочинаються з 10:00, то можу приїхати близько 09:15.
Розкажіть про свій робочий день, як він проходить?
Я приходжу на роботу та йду в обрядовий зал, працюю не одна, ще є церемоніймейстерки. Ми розподіляємо роботу між собою, адже потрібно кожній відпочити, тому через 3 - 4 пари ми намагаємося замінювати одна одну, так впродовж дня. Церемонії зазвичай призначаються до 17:00, звісно, буває, що люди запізнюються, забувають паспорти, тоді ми чекаємо довше.
Готуєтесь до весільних церемоній?
Звичайно, підготовка розпочинається з дому, хоча ми відійшли від пишних зачісок, але все ж, потрібно привести до порядку волосся, зробити макіяж, а також важливо мати хороший настрій.
Для ведучих не передбачені послуги перукаря та візажиста?
Наразі зачіску та макіяж роблю самостійно вдома чи на роботі, для нас хотіли спростити цей процес, однак це питання залишилося відкритим.
Фото: Олена Паньків
Щодо гардеробу, також обираєте самостійно чи є стилісти?
Більшість одягу, який використовую, забезпечує державна структура, але є свої сукні. Раніше нам розробляли моделі за нашими уподобанням, ми повинні були виглядати однаково з колегами, тобто в одному кольорі чи мати речі одного фасону. Зараз такого немає, за весь свій образ відповідаю я - придумую та контактую з майстрами, все обираю індивідуально за типом фігури, за кольором, який подобається та личить.
З нових образів, які одягаю, наразі три. Також є інші, однак вони втратили свій вигляд, тому практично не використовую.
Є дрес-код, чого не можна одягати?
Ніхто рамки не ставить, головне виглядати охайно та урочисто, тому що приходять люди, які відповідно вдягнуті, вони мають відчувати, що йде церемоніймейстерка, яка готувалася до їхньої важливої події у житті.
Окрім зовнішнього вигляду, готуєте свій голос, можливо, робите спеціальні вправи?
Досвід роботи великий, наразі щодня вправами не займаюся, з нами раніше працював режисер, працювали й по сценічній мові.
За що платять у вашій процесії та скільки отримуєте?
Ми, ведучі церемонії, працюємо за посадовий оклад, від кількості проведених церемоній це не залежить. Більше року тому нам підняли заробітну плату, тому отримуємо понад 7 тисяч гривень.
Що найскладніше в роботі?
Під час роботи дуже велике навантаження на голос, на емоційний стан, адже потрібно донести до людей свою думку, вони мають відреагувати на всі слова та вийти щасливими з ДРАЦСу.
Скільки в день розписуєте пар?
Тяжко сказати, все залежить від сезону, року та дня тижня. Влітку це може бути до 15 - 20 пар за день. Якщо дуже багато молодят, тоді залучають додаткових працівників.
Фото: Олена Паньків із подружжям / Львівський міський відділ ДРАЦС, фейсбук
Чи є текст промови, яку ви постійно озвучуєте?
Колись було обов'язковим чітко дотримуватися затвердженого сценарію, зараз він є, але перед нами не ставлять таких обмежень, тому можна додавати текст, який вважаю потрібним.
Скільки триває церемонія?
Тривалість церемонії залежить від послуги, яку обирають закохані, зазвичай, приблизно 15 хвилин. У нас є урочисте вручення свідоцтва в залі - це найшвидша та найдешевша церемонія, вона коштує 345 гривень, під час якої приходять молоді та їм урочисто вручаю свідоцтво. Є церемонія без музичного супроводу, при цьому можна увімкнути мелодію, яка звучатиме на фоні під час обряду. Повна церемонія - це коли є і музичний супровід, і рушник, і обручки, і келих шампанського, звернення до батьків, ця коштує 807 гривень.
Чи подобається ваша робота?
Так, робота дуже подобається. Кожна пара індивідуальна, вони всі чудові, я їх зустрічаю, щоб там не було, з яким настроєм би не прийшли, намагаюся зробити для них святковий день.
Переживаєте досі перед церемоніями?
Переживання є перед кожною церемонією, страху, як при перших обрядах, немає, але є відчуття причетності до цього свята. Коли дивлюся, як реагують батьки, коли плачуть гості, молодята, то голос розпочинає тремтіти, "клубок в горлі". Скільки б церемоній не проводила, кожна "торкається" душі.
Були ситуації, коли церемонія не відбулася через відсутність нареченої/нареченого?
Впродовж всього часу роботи пам'ятаю тільки один такий випадок, який стався досить давно, коли наречена очікувала свого коханого, який так і не приїхав, причину досі не знаю. Бувають моменти, коли спізнюються, але так, щоб хтось не прийшов, то більше не пам'ятаю.
Нагадаємо, раніше кореспондентка 032.ua розповідала, де взяти шлюб у Львові, скільки коштують вінчання, розписка та "Шлюб за добу".
Повне або часткове копіювання, передрук тексту без письмової згоди редакції забороняється та вважається порушенням авторських прав
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Спецтема
Зібрали у цьому розділі для вас усе найцікавіше. Cтатті, огляди новини, - усе, що активно читали на нашому сайті, коментували і поширювали читачі у соціальних мережах. Тут точно знайде щось, що почитати.
Останні новини
Оголошення
10:07, 9 січня
28
22:17, 18 січня
104
10:39, 8 січня
10:40, 16 січня
6
live comments feed...
Коментарі