• Головна
  • Закон 3219: кого притягуватимуть до відповідальності за порушення правил карантину
18:14, 18 березня 2020 р.
Надійне джерело

Закон 3219: кого притягуватимуть до відповідальності за порушення правил карантину

18 березня президент України Володимир Зеленський підписав закон 3219, який передбачає права, обмеження та відповідальність під час карантину, спрямованого на запобігання коронавірусної хвороби (COVID-19). Напередодні проєкт закону підтримали у Верховній Раді України.

Як повідомляє кореспондент сайту 032.ua, закон передбачає державні закупівлі товарів, робіт і послуг для запобігання та лікуванню хворих на коронавірус, стовідсоткову передоплату за такі послуги. При цьому за лікарські засоби, медичні вироби та обладнання не платитимуть ввізне мито.

Кабінет Міністрів України слідкуватиме за цінами на лікарські засоби, медичні препарати та соціально значущі товари. Такі норми матимуть тимчасовий характер.

Окрім цього, передбачено можливість роботи вдома для працівників, держслужбовців та надання відпустки за їхньої згоди. Заклади громадського харчування, торгівельні установи, підприємства, організації тощо можуть тимчасово змінити режими роботи на час карантину, повідомивши про це користувачів.

Закон передбачає заборону на скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (на період карантину та на 30 днів після його відміни); заборону на притягнення до адміністративної відповідальності іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати за межі України або не змогли звернутися до територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби України із заявою про продовження строку перебування на території України, у зв’язку із введенням карантинних заходів.

Карантин віднесли до форс-мажорних обставин, а також продовжили терміни отримання і надання адміністративних та інших послуг. Субсидії, реєстрації безробітних та інші види соціальної допомоги будуть надавати як і раніше. При цьому, органи контролю у сфері господарської діяльності тимчасово не проводитимуть планових заходів.

Медичним працівникам та іншим особам, що безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19) нададуть додаткові виплати у розмірі до 200 відсотків заробітної плати на період карантину і до завершення виконання цих заходів. Доплачуватимуть і окремим категоріям працівників, які забезпечують основні сфери життєдіяльності.

Законом встановлено адміністративну відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою COVID-19, а також підвищено кримінальну відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням, а також встановлено адміністративну відповідальність за неоприлюднення інформації про проведені відповідно до цього закону публічні закупівлі.

Так, за порушення встановлених правил карантину передбачено до 34 000 гривень штрафу, на посадовців - до 170 000 гривень. Якщо хтось спричинив поширення захворюваності громадян, це карається штрафом від 17 000 до 51 000 гривень або арештом до 6 місяців, обмеження чи позбавленням волі до 3 років. Ті самі дії, які спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки караються ув'язненням від 5 до 8 років. Зміни набирають чинності з моменту опублікування Закону.

Читайте також: Пенсії, субсидії та допомога: як нараховуватимуть соцвиплати під час карантину

Джерело: Верховна Рада України 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Усі матеріали, що стосуються поширення коронавірусу у Львові, Україні та світі, останні новини від державної влади та міста, корисна інформація для українців, поради від лікарів, актуальна інформація про роботу закладів громадського харчування, торгових центрів тощо.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...