• Головна
  • Незаконна краса, або Чому у Львові букет підсніжників “коштує” від 1700 гривень
11:58, 4 березня 2020 р.
1
Надійне джерело

Незаконна краса, або Чому у Львові букет підсніжників “коштує” від 1700 гривень

З настанням весни, одними з перших зацвітають та тішать око червонокнижні підсніжники. І традиційно, знаходиться чимало охочих підзаробити на цих квітах у великих містах, хоч зривати та навіть вирощувати вдома ці охоронювані законом рослини - заборонено.

У Львові одним із осередків масового нелегального продажу підсніжників є стихійний ринок, який систематично утворюється біля “Галицького ринку”. Журналістка 032.ua завітала в зону збуту червонокнижних квітів та запитала у продавчинь, чи не бояться вони залишитися без своєї пенсії за такі дії та дізналася, куди звертатися зі скаргами на торгівлю підсніжниками.

Ціна підсніжників

“Ми їх з цибулиною не зрізаємо. Вони можуть далі розростися”, - саме так пояснила продаж підсніжників одна продавчиня зі “стихійного” ринку.

Спершу привітна та усміхнена жінка на мою зацікавленість придбати підсніжники мило назвала суму в 20 грн за один маленький букетик. Опісля, звичайно, на моє питання чи не боїться вона великого штрафу за їх збут, тихо але неохоче сказала: “Ці підсніжники ростуть в мене на городі. Я маю право їх зривати та продавати. Я ж їх не в лісі зібрала”.

Шкода, що жінка не знала, що відповідно до українського законодавства, заборонено вирощувати червонокнижні квіти на території власних господарств.

Проте вона не єдина підозріло аргументувала свої незаконні дії. Інша ж продавчиня запевнила мене, що вона продає не свої підсніжники, їх нібито залишила їй якась колега по “базарних справах”. Якщо це дійсно так, то ця колега наразила не небезпеку втратити немаленьку суму законослухняну громадянку, адже хоч у середньому “з рук” можна купити нелегальні квіти за 20 - 30 гривень, законом за це передбачений штраф.

Відповідно до Ст. 88-1 КУпАП, “вартість” пучка підсніжників може обійтися продавчиням від 1700 до 3665 грн з конфіскацією рослин. При цьому, можливе нарахування “відсотків” за кожну окрему квітку - від 49 до 62 грн.

Що кажуть екологи?

За останні роки кількість первоцвітів в Україні значно зменшилась. Ранньовесняні квіти за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Причиною цього стало вирощування “весняних красенів” на власних господарствах, ба більше, деякі намагаються перетворити їх на засіб заробітку.

Як пояснив 032.ua виконувач обов’язків начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області Василь Стрищак, нарахування збитків за знищення квітів залежить від їх виду. Переважно це - від 49 до 62 грн за кожну рослину. За словами Василя Стрищака, до ранньоквітучих червонокнижних видів також належить білоцвіт весняний та шафран, які є найпоширенішими серед незаконного бізнесу.

Представник Держекоінспекції Львівщини також додав: “Червона книга - це документ, куди вносяться види рослин, зниження яких призводить до погіршення екосистеми. В ній не просто так знаходиться перелік рослин, які не можна зривати”.

В Управлінні екології та природних ресурсів Львівської міськради також підтримують цю думку. Фахівці наголосили: “Збирання первоцвітів завдає непоправної шкоди довкіллю, адже не дає можливості рослинам утворити насіння і, як наслідок, різко зменшує популяцію рідкісних рослин в природі”.

Як контролюють підпільний ринок підсніжників?

Контроль за тим, щоб громадяни не порушували закони й не продавали червонокнижні квіти, у Львові покладений на комунальне підприємство “Муніципальна варта”. Як розповіла у коментарі журналістці 032.ua представниця “муніципалів”, для того, щоб продавчинь оштрафували чи хоча б попередили про незаконність торгівлі, правоохоронці повинні отримати офіційне звернення (скаргу) від громадян.

Львів’яни можуть звертатися безпосередньо на “гарячу лінію” “Муніципальної варти” за номером (032)-259-00-15. Після дзвінка оператор має зареєструвати ваше офіційне звернення, а потім направити його до правоохоронців, які й вирушать на місце виклику.

За даними пресслужби комунальної установи, цього року мешканці Львова ще не зверталися до них щодо незаконного збуту підсніжників. Якщо ж ви стали свідком правопорушення, обов’язково повідомте про це відповідальних осіб!

Читайте також: У Львові в Парку культури облаштують тренувально-вигульний майданчик для собак.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#підсніжники #ЛМР #стихійний ринок #продаж #штаф #Галицький ринок
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
pedrodron
5 березня 2020 р., 17:45
"правоохоронці повинні отримати офіційне звернення (скаргу) від громадян" - Ага, а самим написати таку скргу - несила?
Оголошення
live comments feed...