14:07, 9 лютого 2020 р.
Надійне джерело
Правда та міфи про догляд за зубами: львівський стоматолог відповів на актуальні питання
Сьогодні, 9 лютого, у світі щорічно відзначають Міжнародний день стоматолога. Стоматологія постійно розвивається, натомість, досі існує велика кількість міфів щодо догляду за зубами.
Про три найпоширеніші "зубні" міфи розповів у коментарі кореспондентці 032.ua львівський лікар-стоматолог Віталій Рибко. Зокрема, коли потрібно чистити зуби, про популярну процедуру відбілювання, а також - про догляд за молочними зубами.
Фото: стоматолог Віталій Рибко, фейсбук
Чистити зуби потрібно вранці до сніданку
Складно уявити ранок без щоденного ритуалу - чищення зубів, однак, варто знати, коли потрібно робити цю процедуру, щоб старання не були марними.
За словами стоматолога, м’який зубний наліт, що утворюється на поверхні зуба впродовж дня, є бактеріями, які швидко розмножуються, харчуючись рештками їжі.
Наприклад, сліди цукру, введеного у водному розчині, залишаються в слині протягом 15 хвилин, тоді як цукор, що вживається в твердому стані, залишається упродовж 30 хвилин, а хліб та кондитерські вироби – в рази довше. Через 6 годин, після чищення, на поверхні зубів можна знайти певну кількість нальоту.
Швидкість утворення неоднакове на різних зубах, поверхнях, отож, рекомендується чистити зуби вранці після прийому їжі, а ввечері - перед сном. Це допоможе видалити зубний наліт, який утворився за день чи ніч, та позбавити мікрофлору ротової порожнини поживного середовища, у вигляді решток їжі.
Таким чином колонії бактерій будуть рости та розмножуватися значно повільніше, а колір зубів буде яскравішим, запах з рота буде менш відчутним, а також - зменшиться ризик виникнення карієсу.
Відбілювання зубів не шкодить здоров'ю ротової порожнини
Відбілювання зубів одна з популярних процедур. Внаслідок впливу моди, телебачення та реклами зросла кількість охочих мати світліший відтінок передніх зубів, ніж вони мають насправді.
Прямими показами для відбілювання зубів є такі патології як: дискалорити, флюорози, гіпоплазії, тетрациклінові зуби, також відбілювання використовують для покращення висвітлення зубів, які стали темнішими внаслідок ендодонтичного лікування.
Будь-який зі способів кабінетного або домашнього відбілювання: хімічне, лазерне, ультразвукове, фотовідбілювання, за допомогою спеціальних кап шкодить поверхні емалі зуба в більшій або меншій мірі.
Покращуючи естетичний вид своїх зубів, ми приносимо в жертву органічні речовини, що є основою структури емалі наших зубів, що у майбутньому буде сприяти підвищенню ризику виникнення карієсу, ерозії емалі, клиновидних дефектів та патологічної стертості твердих тканин зуба.
Список побічних дій відбілювання зубів є досить великим: утворення мікропор в емалі, підвищена чутливість зубів до холодного та гарячого, у одних пацієнтів вона зникає через декілька днів після проведення процедури, а в інших може тривати довше. Також можливе запалення ясен і язика.
Впродовж трьох місяців після проведення процедури не можна вживати каву, чорний чай, колу, червоне вино, продукти, що містять харчові барвники — це може призвести до пігментації та звести процедуру відбілювання нанівець.
Отож, Віталій Рибко зауважує, що шкідливий вплив відбілювання існує, перед тим, як обрати дану процедуру, варто спочатку подумати, чи дійсно ви готові заради краси пожертвувати міцністю емалі ваших зубів.
Молочні зуби можна не лікувати
Молочні зуби, як і постійні, є важливими для здоров'я і повноцінного життя організму людини, здоров'ям яких нехтувати не варто. Вони відрізняються від постійних зубів тільки розміром, формою і ступенем мінералізації.
Відповідно, вони також здатні руйнуватися під впливом каріозного процесу. Період існування молочних зубів у загальному триває в межах 10 років, отже протягом усього цього часу молочні зуби виконують свою головну функцію – відкушують та пережовують їжу.
За словами стоматолога, важливо зберегти усі молочні зуби максимально здоровими та цілими до процесу їх фізіологічної зміни.
Є люди, які думають, що молочні зуби в дітей не мають «нерва» або не мають коренів, тому вони не болять, відтак, лікувати молочні зуби немає потреби, до того ж, вони з часом випадуть, а на їх місці виростуть постійні.
Однак, ці люди помиляються, адже якщо не лікувати карієс молочних зубів, то він досить швидко може ускладнитися такими захворюваннями як пульпіт, періодонтит, зуб може розколотися. Ці ускладнення супроводжуються сильними больовими відчуттями і збільшується ризик втратити зуб, а отже можливість повноцінно пережовувати їжу.
Лікар-стоматолог Віталій Рибко також зазначає, що потрібно пам'ятати й про страх дітей перед стоматологами, тому варто регулярно відвідувати лікарів, щоб попередити серйозні лікування. Отож, про молочні зуби слід піклуватися так само ретельно, як і про постійні: чистити двічі на день, обмежувати споживання солодощів, проходити профілактичні огляди в стоматолога кожні 6 місяців.
Довідково: Міжнародний день стоматолога в Україні святкують вже 27 років поспіль, розпочинаючи з 9 лютого 1993 року.
Нагадаємо, раніше кореспондентка 032.ua дізналася в експертки про продукти, які допоможуть покращити пам'ять.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
17:36
Вчора
15:20
Вчора
ТОП новини
Оголошення
12:28, Вчора
24
11:22, 4 листопада
120
live comments feed...
Коментарі