• Головна
  • Як переселенка зі Сходу створила контактну козячу ферму в Карпатах, - ФОТО, ВІДЕО
21:23, 18 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Як переселенка зі Сходу створила контактну козячу ферму в Карпатах, - ФОТО, ВІДЕО

Як переселенка зі Сходу створила контактну козячу ферму в Карпатах, - ФОТО, ВІДЕО

Після 2014 року багатьом українцям довелось втікати від війни на сході країни і шукати новий дім, новий прихисток, іноді навіть нову справу. Саме так 60-річна Катерина Лісова з Алчевська, переселившись на сам захід України, вирішила почати все заново.

Про цю історію пише Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України, передає 032.ua. Тоді, після 2014 року, переселенцям намагались допомогти, роздаючи ґранти на різні проєкти підприємницького спрямування. Так вона зі своєю 33-річною подругою та сусідкою Катериною Ільків, яка самостійно виховує двох синів та донечку, вирішили створити контактну козячу ферму у селі Тухля Львівської області.

Катерина на тоді мала одну старезну козу на ім'я Мілка (яка гарна гра слів), яка ще спромоглася нагуляти хазяйці наостанок козеня. Перше козеня нової домівки назвали Зіркою. Маркетолог за освітою, Катерина впродовж кількох годин придумала та оформила бізнес-план, який надіслала ґрантодавцям якраз перед самим дедлайном- вічна студентка. 

Але й після цього Катерина не стала чекати реакції ґрантодавця, а почала скуповувати кіз у місцевих селян. Але ґрант Катерина отримала, навіть кілька. І вже не за одну тільки пенсію та дружню поміч придбала необхідне устаткування: доїльний апарат, холодильники, інших тварин. І вже 18 жовтня 2016 року ферма офіційно запропонувала свої послуги охочим клієнтам: 

  • дегустація різноманітних сирів;
  • екскурсії фермою та на гори Захара Беркута і Маківка;
  • контактне спілкування з сільськими птахами та іншими тваринами;
  • та різноманітні майстер-класи.

Хочете навчитись готувати бринзу? То туди. Ферма працює без вихідних, з 10 ранку до 19 вечора щодня.

3 роки потому

Впродовж трьох років на фермі поселилися понад 30 кіз, вівці, птиця і навіть одна кобилиця. Стартап назвали "Козяча ферма двох Катерин". Тепер колись закинута колгоспна ферма стала брендом та туристичною цікавинкою: крім українців, сюди часто навідуються туристи з Канади та Нової Зеландії. Одного разу навіть ОБСЄ завітали.

А 10-11 грудня на фермі - перше поповнення сезону: кілька нових козенят спокійно, без ґвалту, народилися, вперше поїли і одразу почали освоювати території.

Нагадаємо, що у Львові, до слова, намагаються втілити проєкт вільного доступу до річки Полтва під Оперним театром. Раніше автор електронного звернення Андрій Риштун детально розклав, наскільки реально та легко реалізувати цю заповітну мрію багатьох львів'ян.

Джерело інформації: Міністерство з питань тимчасово окупованих територій

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#032.ua #Львів #новини #переселенці #тварини #стратап
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...