• Головна
  • Мовний скандал у Львові: правда про “Школу вільних і небайдужих” чи провокація
20:49, 13 грудня 2019 р.

Мовний скандал у Львові: правда про “Школу вільних і небайдужих” чи провокація

У Львові розгорівся мовний скандал навколо “Школи вільних і небайдужих”, яка входить до холдингу емоцій !Fest. Звільнена з приватного навчального закладу вчителька Іванна Ружан написала у своєму Facebook, що у школі не поважають українську мову і роблять усе “для захисту російськомовних та “данєцких”. Допис жінки викликав шквал емоцій і ситуація вийшла далеко за межі приватного начального закладу.

Журналістка 032.ua спробувала розібратись у ситуації та зібрала аргументи сторін, тож публікуємо усе, що наразі відомо про ситуацію у школі.

Що це за така “Школа вільних і небайдужих”?

Холдинг емоцій !Fest, що прославився спочатку своїми тематичними ресторанами, давно розширив свою діяльність із суто розважальної. Зараз компанія будує житлові будинки, має видавництво та навіть намагається виконувати соціальну функцію — має дитячий садок та школу.

Першу “Школу вільних і небайдужих відкрили” у 2017 році на території СКА. Вона запрацювала суто для дітей з першого до четвертого класу. А цього року ще один такий заклад відкрили на вул. Науковій. І там діти зможуть навчатися до 11 класу. Проте дітей набирають лише у молодші класи, адже хочуть, щоб школа росла разом з учнями і в старших класах навчались діти, які з самого початку відвідували саме цей заклад.

В чому суть цієї школи?

Творці школи заявляють про абсолютно новий підхід до навчання та виховання дітей та обіцяють, що після чотирьох класів діти вільно спілкуватимуться англійською, знатимуть не лише шкільні предмети, а й основи мистецтв, куховаріння, правила надання першої домедичної допомоги, будуть фізично розвиненими і справжніми особистостями. Навчання тут відбувається до 19:00 і після уроків для дітей організовані різні гуртки, а педагоги закладу роблять з ними домашнє завдання та допомагають засвоїти викладений на уроках матеріал.

Таке задоволення коштує не мало, не багато — 78 тис. грн на рік за дитину. Але є знижки для учасників бойових дій та для сімей, які віддали у цю школу більше однієї дитини.

Через що виник скандал?

10 грудня Іванна Ружан написала пост про те, що у школі нездорова атмосфера, батьки зводять наклепи на педагогів та за допомогою власних дітей виживають з класу учнів, які їм не подобаються. А ще, за словами жінки, у школі не поважають українську мову.

Цькування мови, вчителів, нових учнів... Так працюють "батьки-мажори" у приватній школі, — написала Іванка Ружан. — Пропаганда української мови та "боротьба" із суржиком в українському Львові жорстко присікається. Вивчення державної мови розцінюється як "забагато". Для захисту російськомовних та "данєцких" у Львові можна показово розправитись як з мовою, так і з учителем”.

А що не це відповіло керівництво школи?

Того ж дня на Facebook-сторінці школи з’явилось повідомлення, у якому цю інформацію назвали неправдивою. А ще через два дні дирекція школи додала, що подає на Іванну Ружан до суду за наклеп.

Як повідомив 032.ua директор школи “Вільних і небайдужих” Олесь Пограничний, жінка не пройшла випробувальний термін саме через те, не змогла налагодити контакт ні з дітьми, ні з батьками, ні колективом. 

“Припинили співпрацю насамперед через те, що вчителька проявляла до учнів і працівників школи нервозну і неприйнятну поведінку. Навіть якщо учень, чи інший працівник, не правий, учитель має бути врівноважений і не виходити за рамки, — сказав Олесь Пограничний. — Мовні питання абсолютно не присутні у цій історії. Вони виникли лише в соціальних мережах. Зрештою, у цьому класі у нас немає жодного представника Донецької чи Луганської області”.

Також він додав, що саме здорове патріотичне виховання є основою школи і ніхто там не піддає сумніву важливість української мови.

“Українська мова і література є якраз тими елементами, через які формується культура людини і культура громадянина. Ми із учителями багато працюємо над розширенням культурного простору і функціоналу культури. Ми проводимо зустрічі, семінари. Наприклад, із недавнього, у вересні у нас була зустріч із канадським культурологом українського походження Марком Робертом Стехом (автор фантастичних програм «Очима культури»), де пан Марко занурював нас у надзвичайний і глибочезний світ національної культури. У серпні мали гарну зустріч із Мирославом Мариновичем, де говорили про місію вчителя у нинішній”.

фото зі сторінки школи

Відгук матері одного з учнів

Слова директора журналістці 032.ua підтвердила львівська активістка та юристка Наталія Шелестак, син якої уже третій рік навчається у цій школі.

“Я упереджено ставилась до “Фесту” і це мій чоловік наполіг на те, щоб наш син пішов саме в цю школу. Уже на третій день навчання моя дитина прийшла зі школи і розказала мені чудовий вірш про Україну, якого я ніколи раніше не чула. Все українське — гімн, мова, Пласт — там просто святе і це ніхто не піддавав сумнівам. Є кілька дітей, у яких сім’ї російськомовні, але російською вони спілкуються лише в родині і поважають українську мову. Я вважаю, що це просто ображена жінка вирішила у такий спосіб помститись. Але це не перша приватна школа, з якої її звільнили і це також показник”, — cказала Наталія Шелестак.

***

Нагадаємо, у Львові вуличному музикантові розбили гітару за пісні російською мовою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #032.ua #новини #діти #школа #!Fest #освіта #приватні школи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...