17:20, 14 листопада 2019 р.
Надійне джерело
У вчительки першого класу львівської школи виявили відкриту форму туберкульозу
25-річна вчителька початкових класів львівської ЗСШ №78 штатний медогляд проходила в серпні 2019 року, і жодних ознак хвороби у неї не виявили.
Однак вже 24 жовтня, пише Zahid.net, вчителька звернулася до своєї сімейної лікарки зі скаргами на погане самопочуття, у неї різко підвищилася температура тіла. Найімовірніше, захворіла вчителька якраз того самого дня. Ознак лікарка висунула лише припущення, що за хвороба це може бути.
Підтвердилися ці підозри 25 жовтня після ретельного обстеження у фтизіатричному диспансері: відкрита форма туберкульозу. Вчительку одразу ж скерували лікувальний заклад, а директорку школи повідомили про цю ситуацію. Вона ж повідомила батьків і далі почалися ретельні перевірки та заходи, покликані виявити бодай найменші загрози присутності хвороби у стінах будівлі.
Керівництво школи зреагувало миттєво: спершу власними силами, протягом осінніх канікул, провели дезінфекцію, наступного ж дня аналогічну операцію провели працівники санстанції.
Перевірку на туберкульоз одразу пройшли учні першого класу, учні 5 класу, яких вчителька вела торік, а також персонал школи, який вступав у прямий контакт із хворою - всі виявилися здоровими. Всі діти, як заявили на сайті ЛМР, пройшли відповідні обстеження, реакції на пробу Манту ні в кого не було.
На організовані батьківські збори запросили взагалі всіх охочих - батьків, дітей, знайомих, родичів. А також медиків, які детально розбирали, що це за хвороба, як вона працює і як від неї вберегтися.
Учителька, як виявилося, прийшла у школу в середині минулого навчального року і взяла вже згадуваний 5-В клас, бо попередня вчителька пішла у декретну відпустку.
Останній медогляд проходила 16 серпня 2019 року - все було гаразд. Тож медики замислилися, як так могло статися, якщо вчителька, за її словами, не контактувала із хворими.
Кожен з нас доволі регулярно зіштовхується з паличкою Коха, яка й призводить до захворювання, однак далеко не всі починають недужати. Але за умов ослабленого імунітету - хвороба може взяти своє.
У вчительки була маленька дитина, яку вона годувала груддю, вставала до неї вночі, паралельно працюючи у школі - у декреті вона майже не була. Це навантаження могло серйозно вдарити по імунній системі. Дитина та чоловік, як виявилося, також здорові.
Та чи могла ця хвороба так швидко перейти у відкриту форму? Директор Центру легеневого здоров’я, головний експерт з фтизіатрії департаменту охорони здоров’я ЛОДА Любомир Рак розповіла, що в принципі - серпнева флюорографія могла і не показати захворювання, та й не кожен рентген здатний виявити приховані форми.
А за сприятливих умов туберкульоз розвивається доволі швидко. Саме тому лікарі радять регулярно проходити обстеження та слідкувати за своїм здоров'ям, уникаючи самолікування.
Однак є й хороші новини - він, туберкульоз, лікується. А протягом 9 місяців 2019 року відкриту форму туберкульозу легень вперше діагностували у 152 львів’ян.
Нагадаємо, що видання 032.ua опублікувало матеріал, в якому детально описано, як доїхати до важливих адміністративних локацій у Львові з різних районів міста.
Джерело інформації: Zahid.net
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:03
Вчора
ТОП новини
Оголошення
07:49, 26 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі