• Головна
  • Львів'ян попереджають про можливий спалах дифтерії: як вберегтися
11:04, 26 жовтня 2019 р.

Львів'ян попереджають про можливий спалах дифтерії: як вберегтися

Львів'ян попереджають про можливе розповсюдження по Україні небезпечної інфекційної хвороби - дифтерії, що відома серйозними ускладненнями та навіть летальними наслідками.

Як повідомили у пресслужбі Львівської міськради з посиланням на начальника міського управління охорони здоров'я Володимира Зуба, єдиний спосіб вберегтися - зробити вакцинацію від недуги, щоби в організмі виробився антитоксичний імунітет.

Зазначимо, що епідемія дифтерії не спостерігалась в Україні після 1998 року. У 90-х вона була зумовлена низьким рівнем вакцинації у населення, і тоді захворіло близько 20 тис. осіб, з яких майже 700 померли від хвороби.

За словами Володимира Зуба, що після спалаху кору відбувається зростання захворюваності на дифтерію. У вересні - жовтні випадків кору зафіксовано не було, тож є ризик виникнення дифтерії. При цьому, вакциновані далеко не всі львів'яни: для різних вікових категорій рівень вакцинації становить від 50 до 75%, коли для уникнення епідемії потрібно 95%.

"Дифтерія перебігає набагато складніше, ніж кір, супроводжується більшим відсотком ускладнень: вражаються легені, серце, нирки, центральна нервова система. І ця інтоксикація настільки важка, що в значному випадку це може призводити до інвалідизації та смерті", - наголосив начальник управління охорони здоров'я.

Вакцинуватися можна у будь-якому віці та цілком безкоштовно у свого сімейного лікаря. Володимир Зуб запевнив, що вакцинами поліклініки забезпечені.

Довідково: дифтерія є гострим інфекційним захворюванням, що вражає ротову порожнину, гортань, бронхи, часто - шкіру та інші органи. На уражених місцях виникає запальний процес з фібринозним нальотом. Передається хвороба повітряно-крапельним та контактним шляхом, при чханні, кашлі чи навіть диханні, через різноманітні предмети, до яких торкалась хвора людина. Інкубаційний період становить від 2 до 10 днів.

Засобом профілактики дифтерії є дотримання власної гігієни - часте миття рук, протирання предметів, яких торкались потенційно хворі, провітрення приміщень та вчасне звернення до лікарів. 

Зазначимо, що хворих навіть з підозрою дифтерії одразу ж госпіталізують в інфекційний стаціонар.

Раніше сайт 032.ua зібрав усі "за" і "проти" створення кабінету огляду водіїв на стани сп'янінь у Львові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032 #медицина #здоров'я #дифтерія #епідемія #вакцинація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...