• Головна
  • День вчителя: як святкують у львівських школах та чого очікують педагоги від учнів
11:31, 6 жовтня 2019 р.

День вчителя: як святкують у львівських школах та чого очікують педагоги від учнів

Щорічно, в першу неділю жовтня, в Україні відзначають День вчителя. Часто масштабні привітання проводять ще у п’ятницю, тим паче, що на 5 жовтня припадає ще й Усесвітній день учителів.

З цієї нагоди, кореспондент сайту 032.ua розпитав представників кількох львівських шкіл, чи є традиція святкування Дня працівників освіти у них, чи пам’ятають вони своїх перших вчителів, а також чого очікують педагоги Львова від учнів та системи освіти загалом. 

Директор школи “Будокан” Олександр Козловський розповів, що масових святкувань у закладі не влаштовують, але якщо діти хочуть привітати вчителів, то вони можуть це зробити, тим більше, що їхні учні із задоволенням ходять на навчання. Від них директор очікує адекватності та зазначає - якщо дітям підходить сам процес, то з навчанням у них все буде гаразд.

Серед недоліків сучасної системи освіти Олександр Козловський називає неактуальність багатьох програм, наприклад, коли дітей 5 класу навчають вмикати комп’ютер. Директор “Будокану” наголошує, що сучасна освіта повинна відповідати вимогам часу і навчати дітей застосовувати знання на практиці, щоб вони згодом стали компетентними працівниками будь-якої сфери.

Свою першу вчительку, Ларису Михайлівну, Олександр Козловський теж пам’ятає. Каже, хоч її вже немає серед нас, але людиною вона була хорошою.

У ліцеї №8 святкувань до Дня вчителя не влаштовують, пояснюють це тим, що в Україні шостий рік іде війна. Кажуть, що діти можуть привітати вчителів словесно, але не більше. Від сучасних школярів у ліцеї очікують, насамперед, поваги. Представниця адміністрації школи свою першу вчительку та інших шкільних вчителів пригадала і зазначила, що про них у неї досі збереглися лише найтепліші враження. 

Як розповіла вчителька української мови та літератури львівської гімназії “Євшан” Наталія Шозда, у гімназії учні, за бажанням, можуть організувати святковий концерт до Дня вчителя, куди запрошують своїх вчителів, розповідають їм віршики, співають, показують кліпи, влаштовують сценки, де діти самі виступають в ролі вчителів. Ідеальний учень у цьому закладі освіти - той, який бажає вчитися, а також чує вчителя і сам бажає бути почутим.

Серед недоліків системи освіти вчителька називає, насамперед, серйозне навантаження на старшокласників, для яких варто би було зменшити кількість предметів. Окрім цього, Наталія Шозда, була б не проти змінити підхід до викладання української літератури: вважає, що краще розповісти про меншу кількість письменників, але, при цьому, краще вивчити їхню спадщину. Це мали би бути письменники, чиї твори більш актуальні для сучасних дітей. Також педагог не проти японської системи навчання, коли до 5 класу діти вивчають суто рідну мову й культуру, а потім - інші.

Свою першу вчительку - Кійко Євгенію Вікторівну - Наталія Стефанівна пам’ятає та пригадує, що та була досить строгою пані, тож усі діти її боялися. Зате в класі була дисципліна. Втім, як мама, Наталія Шозда з більшим трепетом згадує перших вчителів своїх дітей, які вже закінчили школу.

Нагадаємо, раніше сайт 032.ua розповідав про 10 львівських шкіл, які увійшли в рейтинг ТОП-200 по Україні за результатами ЗНО цього року.

Читайте також інтерв’ю з Володимиром Кривком, який розповів 032.ua про те, як бізнес підтримає стартапи львівських студентів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032 #День_вчителя #педагоги #школа #святкування #освіта
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
Зібрали у цьому розділі для вас усе найцікавіше. Cтатті, огляди новини, - усе, що активно читали на нашому сайті, коментували і поширювали читачі у соціальних мережах. Тут точно знайде щось, що почитати.

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...