09:05, 25 вересня 2019 р.
1Пологовий будинок на Мечникова у Львові: як він виглядає, - ФОТО, ВІДЕО
23 вересня, у Львові, в пологовому клінічному будинку №1, що на вулиці Мечникова, влаштували День відкритих дверей, після двомісячної перерви на ремонт та дезінфекцію.
Кореспондент сайту 032.ua побував у пологовому на Мечникова та дізнався, як виглядає будівля всередині та як вона функціонує.
Ремонт і дезінфекція цього разу тривала в медустанові майже два місяці, упродовж серпня - вересня 2019 року. 24 вересня пологовий офіційно знову відчинив свої двері для пацієнток. Напередодні тут влаштували День відкритих дверей для львів’ян та мешканців області, які могли ознайомитися з місцем, де народжуються діти, та розпитати про все, що їх цікавило. Як це було - далі у матеріалі та на відео:
Насамперед, медперсонал хвалиться гарними пологовими залами - індивідуального та сімейного типів. Капітальний ремонт тут був ще у 2009-му, але щороку його підтримують, і коли закривають будівлю на дезінфекцію, виправляють всі можливі недоліки й у залах, а також роблять косметичний ремонт.
Особливим комфортом відрізняється пологовий зал сімейного типу, який передбачає, що партнер роділлі може залишатися з нею впродовж усього періоду пологів. У залі є диван, де чоловік може переночувати, столик зі стільцями, телевізор, холодильник, мікрохвильовка, умивальник, окремий санвузол, а також - ліжечко для новонародженої дитини. Майбутня мама лежатиме на ліжку-трансформері, де також відбуватимуться пологи. Є можливість робити спортивні вправи на “шведській стінці” та з м’ячами.
Лікарі кажуть, що поки пологовий зал набув такого вигляду, як зараз, відбулося близько 5 трансформацій, особливо з душовими та умивальниками.
Кольори тут теж підібрані зі смаком, пастельні - такі, щоб не напружували жінок і сприяли відпочинку. Часто колір залу співпадає з кольором ліжка, на якому відпочивають вагітні.
Окрім цього, будинок користується котельнею від Медуніверситету, тож при різкому зниженні температури, тут обіцяють оперативно увімкнути опалення.
Акушерка Олена розповідає, що ліжко-трансформер розкладається і дає можливість перебувати на ньому жінці з комфортом. Коли настає час пологів, ліжко трансформують у зручне для роділлі положення. Воно обладнане також ручками, за які може триматися вагітна.
Індивідуальний пологовий зал призначений лише для тимчасового перебування жінки перед і під час пологів. Потім її переводять у загальну палату. Цей зал, як і зал сімейного типу, має зручне ліжко, спортивні знаряддя, мікрохвильовку, чайник, холодильник і невеликий диванчик.
На першому поверсі у пологовому на Мечникова розташоване приймальне відділення. У коридорі є зручні диванчики для очікування, а також ліфт, який може доставити пацієнтів з 1 по 4 поверх, і автоклавна, де відбувається стерилізація усіх інструментів.
У приймальні працює акушерка Оленка, яка з колегами приймає й записує жінок у пологовий будинок. Тут вагітних зважують, міряють, записують дані про них у журнал прийому та заносять у комп’ютер. Потім їх оглядає лікар: в залі огляду є кушетка, апарат УЗД, і крісло. Лікар оцінює стан жінки та вирішує, куди її відправити - у відділення патології чи в пологовий зал.
З приймальні жінка піднімається на ліфті догори, у відповідні палати. Зазвичай, її супроводжує ліфтер - акушерка чи санітар, які слідкують за безпекою жінки та доводять її до місця призначення.
Акушерка Леся розповідає, що в пологовому будинку є відділення патології №1 та №2, а також - маніпуляційні кімнати. Найперше, жінку ведуть в маніпуляційну, тут її ще раз оглядають, оформляють по зошитах, забирають аналізи і ведуть в палату.
На поверсі є дво- та чотиримісні палати. Капітальний ремонт у пологовому будинку був один раз, але працівники медустанови постійного його підтримують. Цьогоріч ремонтували, в основному коридори, і усували недоліки в палатах.
Працівники медустанови кажуть, що зараз жінки більше слідкують за кімнатами й усім, що там є, не нищать, а навпаки - пильнують, щоб були комфортні умови.
Біля палат - загальні душові кабіни зі шторками та вбиральні. У коридорі є диван, холодильники, мікрохвильовка, мають поставити також телевізор.
На кожному поверсі є мийні, де замочують інструменти, а також ставлять візочки, з якими роблять вологе прибирання.
У пологовому є конференц-зал, де збираються лікарі та щотижня проводять лекції для студентів-медиків. У коридорі також є велика ікона Божої Матері з Ісусом та плакат, присвячений Героям Небесної Сотні.
Неподалік розташована клініко-діагностична лабораторія, що складається з гематологічного, загально-клінічного та біохімічного відділів, і побутова кімната. Тут роблять розгорнуті аналізи крові, сучасна техніка дозволяє справитися з цим за 10 - 15 хвилин. У розпорядженні фахівців - біохімічний аналізатор, центрифуга, контейнер для перевезення пробірок та інше обладнання.
Завідувачка клінічної лабораторії у пологовому будинку №1 міста Львова Мар’яна Панкевич розповіла, що тут пацієнткам роблять багато обстежень та аналізів.
Лише біохімічний аналізатор дозволяє за годину обстежити до 200 показників, усе відбувається автоматизовано, що значно спрощує роботу медиків. Установа отримала цей апарат зовсім нещодавно: торік їхній проект виграв на Громадському бюджеті, й завдяки львів’янам, апарат таки придбали.
Ще раніше, але вже завдяки обласному проекту, придбали білірубінометр, що дозволяє попередити “жовтяницю” у новонароджених. Також у лабораторії є гематологічний аналізатор, який автоматично робить загальний аналіз крові й діагностує до 18 показників; тут роблять аналізи й за допомогою австрійського мікроскопа.
“У лабораторії жінка отримує всі необхідні обстеження у повному обсязі й одразу на місці. Це дуже зручно”, - зауважила Мар’яна Панкевич.
Загалом, у пологовому будинку №1 міста Львова є нас є 15 пологових залів, з них - два сімейний. Також є дві палати, куди відправляють мам, які хворіють на ГРВІ чи туберкульоз. Є окрема палата для жінок, які їздять у інвалідних візках та мають проблеми з хребтом: вони оснащені душовими та санвузлом.
В установі є 60 ліжок на базі відділення патології вагітних, 60 ліжок - фізіологічного відділення, 2 акушерських та 2 гінекологічні операційні, 30 ліжок відділення гінекологічного профілю, де жінки можуть оздоровлюватися і лікуватися.
Працівники пологового також пропонують львів'янам згадати, як виглядали пологові зали раніше, до капремонту:
Повне або часткове копіювання матеріалу без письмової згоди редакції забороняється та вважається порушенням авторських прав
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:02
Вчора
ТОП новини
Оголошення
16:42, 21 грудня
15:28, 20 грудня
09:56, 17 грудня
10:33, Вчора
live comments feed...
Коментарі