• Головна
  • Залишки "Кінескопівської" мозаїки передадуть в музей "Територія Терору"
10:49, 29 серпня 2019 р.

Залишки "Кінескопівської" мозаїки передадуть в музей "Територія Терору"

На початку серпня у Львові розгорівся черговий скандал, пов'язаний з мозаїкою Володимира Патика. Після сумнозвісних рибок з магазину "Океан" на Володимира Великого, постраждав також інший твір відомого художника - мозаїка із зображенням дівчини на паркані колишнього заводу "Кінескоп". Витвір пошкодив забудовник, який має намір звести у цьому місці офісний центр.

Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, до 2 вересня  залишки мозаїки на вул. Героїв УПА мають демонтувати та передати на баланс львівського музею "Територія Терору".

За словами заступника міського голови Львова з питань розвитку Андрія Москаленка, компанія-забудовник ТзОВ «Готельний комплекс Таурус» розпочала, відповідно до отриманих раніше містобудівних умов та обмежень і дозволів, будівельні роботи на вул. Героїв УПА, 73 у Львові. Проект передбачав демонтаж паркану, тож частину його знесли, і тоді було виявлено, що на ньому є мозаїка. 

Фото: ЛМР

Містобудівні умови та обмеження на будівництво ТзОВ "Готельний комплекс "Таурус" на території колишнього заводу "Кінескоп" офісного центру видав виконком Львівської мерії 5 червня 2019 року.

Після обстеження ділянки, компанія призупинила роботи, щоб мозаїку демонтували належним чином і перенесли на збереження в музей "Територія Терору". Сам мозаїчний твір датується 1970-ми роками, його автор - відомий український художник Володимир Патик. Мозаїка зображає дівчину з лампою, що символізує науково-технічний прогрес.

Фото: ЛМР

Представниця музею "Територія Терору" Анна Яценко розповіла, що ця мозаїка є унікальним рельєфом для Львова, адже має не лише декоративну цінність, але й цікавий, нетиповий для свого часу сюжет у авторській техніці виконання. Твір будуть додатково досліджувати, з метою виявлення його справжньої цінності.

Нагадаємо, раніше у Львові вирішили передати на баланс музею і панно з колишнього заводу "Укрвино" на Погулянці і запровадити облік усіх міських мозаїк і подібних мистецьких творів, щоб вберегти їх від знищення. У майбутньому, при отриманні дозволів на будівництво, забудовники та місто мають керуватися й цією інформацією.

Зазначимо, сайт 032.ua підготував огляд з місцями, де колись у Львові були мозаїки, та що з ними сталося тепер, і пропонує читачам пройти тематичний тест.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032 #мозаїка #Кінескоп #Таурус #забудова #музей #Територія Терору
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...