• Головна
  • Які поправки до закону про ветеранів пропонують внести активісти
10:29, 29 липня 2019 р.

Які поправки до закону про ветеранів пропонують внести активісти

Нещодавно у Першій Львівській Медіатеці відбувся круглий стіл, де ветерани, представники органів соціального захисту населення та громадських організацій обговорили зміни, які потрібно внести до закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Як розповіли 032.ua у ГО "Юридична Сотня", ветерани потребують осучаснення системи державної підтримки: пільги повинні сприяти поверненню ветерана та його сім’ї до активного суспільного життя.

З цією метою активісти презентували проект реформи законодавства щодо державних пільг ветеранів та визначення статусу ветерана.

"Наразі ГО «Юридична Сотня» подорожує Україною, аби максимально відобразити у законопроекті, який пропонують, потреби усіх ветеранських категорій. Також організатори розповідають що не так з чинним законом", - зазначили у організації.

Читайте також: Як доїхати до всіх автостанцій у Львові

Юриста Вікторія Лавренюк зазначає, що в Україні є 1,2 млн ветеранів, або 3% населення. Загалом існує 52 категорії осіб, які мають право на ветеранський статус, з них 18 – це  цивільні категорії, тобто особи які не брали участі в бойових діях.

"Ветерану, який повертається у мирне життя потрібно допомогти адаптуватися разом із його родиною. Ми маємо допомогти ветерану зростати, для цього йому необхідно професійно надати психологічну підтримку", - зазначив ветеран та військовий психолог Андрій Козінчук.

Ветерани, які брали участь у круглому столі обговорили проблеми, які існують з соціальним забезпеченням ветеранів. Жвава дискусія виникла щодо питання пільг на освіту. Учасники бойових дій вважають, що коли ветерана беруть в університет без екзаменів - це приниження, і всі люди мають вступати у виш на загальних умовах, щоби цінувати надану можливість навчатися.

Присутні також наголосили на проблемах працевлаштування ветеранів: наявні трудові пільги не дають можливості такій людині працевлаштуватися, оскільки роботодавці не дуже хочуть брати ветеранів на роботу.

Читайте також: У Львові почала діяти виїзна приймальня для надання правової допомоги учасникам АТО, - ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...