19:12, 15 липня 2019 р.
Нотаріус, яка у Львові реєструвала землю для Козловського, допомагала з угодами "афери століття"
Нотаріус Ольга Новосад, яка посвідчувала договір іпотеки для Григорія Козловського, в результаті якої місто втратило ділянку площею 1,29 га на вулиці Липинського, 27, також реєструвала угоди, що призвели до крадіжки комунального майна Львова під час «афери століття».
Про це повідомили журналісти "Наших грошей. Львів" з посиланням на ухвалу Єдиного державного реєстру судових рішень.
Раніше повідомлялося, що Григорій Козловський причетний до втрати Львовом ділянки на вулиці Липинського: це сталося ще у 2014 році під час розпродажу майна збанкрутілого «Львівського дослідного нафтомаслозаводу». Тоді з аукціону продали лише майно заводу, а саме: фінський будиночок та став, але новий власник вніс в іпотеку також ділянку, на якій воно було розташовано та віддав її в рахунок погашення боргу. Далі майно переоформляли ще двічі і кінцевим власником ділянки став Григорій Козловський.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження у грудні 2016 року «за фактом внесення завідомо неправдивих відомостей невідомими особами у договір іпотеки», але вже у березні 2017 року його закрили через «відсутність складу злочину».
Читайте також: Як виглядає виставка біблійних рослин у Львівському музеї історії релігії, - ФОТО
Проте в процесі слідчих дій 16 січня 2017 року суддя Шевченківського районного суду міста Львова надав прокурору Львівської місцевої прокуратури №2 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що зберігались у львівського нотаріуса Ольги Новосад. Саме вона нотаріально посвідчувала «договір про задоволення вимог іпотекодержателя», який і став підставою для виведення з комунальної власності земельної ділянки площею 1,29 га на Липинського, 27.
Ольга Новосад також реєструвала право власності на двоповерховий будинок на вул. Тесленка, 2 площею 1004,7 кв. м, який намагались вкрасти в міста за підробленими документами в процесі так званої «афери століття». Спеціалісти управління комунальної власності Львівської міської ради виявили, що в березні 2017 року саме Новосад зареєструвала право власності на це приміщення за трьома приватними фірмами: ПП «ТМ Тріада», ПП «К.Р.О.К-7» та ТОВ «Масафі». При чому за документами приміщення «роздробили» на різні площі і юридичні адреси. Пізніше міським юристам вдалось повернути приміщення.
Читайте також: У якому напрямку слід розвивати архітектуру Львова: думки експертів фестивалю "Вежа"
Крім того, Ольга Новосад зареєструвала право власності і на інші об’єкти, що фігурують в «афері століття» і які досі не повернуто місту. Наприклад, на приміщення площею 132,7 кв. м на вул. Академіка Лазаренка, 25. А також на нежитлові приміщення площею 597,9 кв. м та 1294,6 кв.м на вулиці Дністерській, 16. Ці справи наразі перебувають на розгляді судів різних інстанцій. Нотаріус фігурує у справах як відповідач.
Нагадаємо, «афера століття» – це масштабна крадіжка комунальної власності приватними особами, про яку стало відомо у грудні 2016 року. За підробленими документами право власності на десятки нежитлових приміщень, що належали місту, перереєстрували на підставні фірми. Ключовими особами в цій оборудці були дві львівські підприємниці Ірина Сандул та Людмила Малькова.
Читайте також: 6 креативних стартапів від львівських студентів, які можуть бути реалізовані
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:36
Вчора
ТОП новини
Оголошення
17:32, 13 січня
16:56, 17 січня
10:33, 10 січня
19:21, 17 січня
08:32, 10 січня
live comments feed...
Коментарі