• Головна
  • 5 памʼятників у Львові, які ви могли не бачити
16:01, 28 липня 2019 р.

5 памʼятників у Львові, які ви могли не бачити

Офіційно у Львові є 29 пам’ятників, та насправді значно більше, бо частини пам’ятників просто немає у статистиці чиновників. Найвищим є пам’ятник Бандері – завдяки стелі 30 метрів. Найменший пам’ятник з’явився у Львові минулого року на площі Катедральній, а саме – скульптура гнома.

Сайт 032.ua зібрав добірку памʼятників, які були встановлені за останні два роки у Львові,та яких ви могли ще не бачити.

Пам’ятник Герою Небесної Сотні Ігореві Костенку

5 памʼятників у Львові, які ви могли не бачити, фото-1

20 лютого 2018-го року у Львові відкрили пам’ятник Герою Небесної Сотні Ігореві Костенку, який загинув 20 лютого 2014 року під час протистоянь на Інститутській у Києві. Пам’ятник встановили на внутрішньому подвір’ї географічного факультету ЛНУ імені Івана Франка, що на вулиці Дорошенка, 41. Автором проекту пам’ятника Ігореві Костенку став український скульптор Володимир Цісарик. 

Де?на вул. Дорошенка, 41.

Ряса монаха

1 червня 2019-го року, біля підземелля однієї з найстаріших кам’яниць на площі Ринок, що під приміщеннями історичного музею та Італійським подвір’ям спорудили інтерактивний пам'ятник у вигляді ряси монаха, всередину якого можна зайти та сфотографуватися. У будинку, біля якого розташований памʼятник, у ХVI столітті оселилися перші у Львові монахи-єзуїти. Стверджують, що вони прибули до міста для відбудови костелу єзуїтського ордену.

Де? на пл. Ринок, 5.

Реконструйований фонтан у Стрийському парку

5 памʼятників у Львові, які ви могли не бачити, фото-2

У травні 2018-го року у Стрийському парку у Львові відновили підсвітку фонтану "Івасик-Телесик" з додатковим освітленням у жовтих, зелених і синіх кольорах. Відновлення підсвічування було здійснено коштами та зусиллями працівників Стрийського парку.  

Пам’ятник до 100-річчя ЗУНР від ЛМР

5 памʼятників у Львові, які ви могли не бачити, фото-3

31 жовтня 2018-го року, Львівська обласна державна адміністрація відкрила пам’ятник ЗУНР на вулиці Городоцькій, 40 біля Львівського драматичного театру імені Лесі Українки. Скульптурна композиція складається з лева, фігуру якого запозичено з герба ЗУНР, та блоків дикого каменю з виноградною лозою – як символ того, що з крапель крові українських бійців Листопадового чину та УГА, пролитої в боях за ЗУНР, зародилася вільна українська держава. Лев зроблений з бронзи світлого кольору, а виноградна лоза – з полірованої бронзи. Камені – блоки світло-сірого граніту. Висота лева – 3 м, загальна висота скульптури – 3,5 м. Вартість пам’ятника –  3,5 млн грн.

Де? вул. Городоцька, 40.

Пам’ятник до 100-річчя ЗУНР від ЛОДА

5 памʼятників у Львові, які ви могли не бачити, фото-4

На відстані 400-ка м від попереднього пам'ятника, 1 листопада 2018 року, на перехресті вул. Огієнка та Листопадового Чину Львівська обласна державна адміністрація встановила свій варіант пам’ятник героям ЗУНР та УГА на вулиці Огієнка, 1-3. Пам’ятник ЛОДА розташований на земельній ділянці площею 0,9 га, яка є частиною лікарні Львівської залізниці. Автор проекту – академік, народний художник України Любомир Медвідь. Пам’ятник у вигляді двох рук – одна означає політичну волю, друга – мілітарну. Ці дві руки втримують вогонь, у якому формується держава, тризуб. Загальна висота скульптури – 7,5 м. Вартість пам’ятника – 5 млн грн.

Де? на перехресті вул. Огієнка та Листопадового Чину.

Фото: з відкритих джерел

Читайте також: Ніч у Львові 2019, - ПОВНА ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

ПОВНЕ АБО ЧАСТКОВЕ КОПІЮВАННЯ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ І ВВАЖАТИМЕТЬСЯ ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #032 #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...