13:32, 19 червня 2019 р.
Як поводитись біля водойм: поради львів’янам
Від сильної спеки львів’яни намагаються врятуватися у водоймах, озерах та річках. Проте іноді люди нехтують правилами поведінки, внаслідок чого лише спочатку червня у водоймах Львівщини втопилось більше ста людей.
Журналіст 032.ua зібрав добірку порад від фахівців, як потрібно поводитися відпочиваючи на водоймах.
Вміння плавати — запорука успіху
Першою умовою безпечного відпочинку у водоймищах є вміння плавати. Якщо людина добре плаває, то вона почуватиметься у воді спокійніше і при потребі може надати допомогу потопельнику. Проте навіть люди, які добре плавають, повинні дотримуватись правил поведінки та бути дисциплінованими.
Постійний нагляд за дітьми
Забороніть своїм дітям плавати у водойищах без нагляду дорослих чи інструкторів. Аналогічно діти не можуть вчитись плавати самостійно — з ними обов’язково має бути хтось дорослий.
Не купайтесь в незнайомих/заборонених місцях
Якщо Ви відпочиваєте на берегу незнайомої водойми, то краще не ризикуйте там плавати. Адже Ви не знаєте, чи глибоко в ній чи ні. Тим більше не лізьте у воду, якщо ця водойма спеціально не відведена для купання.
Не запливайте за обмежувальні знаки
Водойми відведені для купання часто облаштовують обмежувальними знаками, так званими “буйками”. За них запливати категорично заборонено, адже ці знаки вказують на збільшення глибини у водоймі. Якщо Ви не знаєте, яка там глибина, то тим більше не намагайтесь це дізнатись.
Не стрибайте головою вниз
На озерах на Львівщині дуже популярним є стрибаннь з пірсу у воду. Звісно, так розважаються люди, які вміють плавати. Проте і в цьому випадку категорично не можна стрибати головою вниз, адже Ви можете вдаритись об дно чи каміння і втратити свідомість.
Будьте обережні з надувними аксесуарами
Надувні матраци, круги та жилети — це надзвичайно добре, адже в ідеалі, вони не дадуть Вам потонути. Проте є інший бік медалі — Вас може підхопити сильна течія чи вітер і віднести далеко від берега. Тож не намагайтесь далеко відплисти з надувними іграшками і обов’язково наглядайте за дітьми, які з ними граються.
А якщо течія таки підхопила?
В такому разі фахівці рекомендують зберігати спокій, пливти за течією, поступово і плавно повертаючи до берега.
Не купайтесь у холодній воді
Здається, що у спеку купання у холодній воді те, що треба. Проте це зовсім не так. По-перше, у Вас може статися переохолодження, також можете захворіти. По-друге, від холодної води у людини можуть початися судоми, що у більшості випадках трагічно закінчуються.
Не плавайте довго
Фахівці запевняють, що не потрібно купатись довго, краще купатись кілька разів по 20-30 хвилин. На купання у Вас теж затрачаються сили, то ж не забувайте відпочивати.
Не залазьте у воду в обідній час
У воді є більша вірогідність “згоріти на сонці”, аніж на пляжі. Тож фахівці рекомендують купатися зранку і ввечері, уникаючи “пекучого” обідньго сонця. Якщо Ви не хочете бути схожим на помідор чи рака, звісно ж.
Не жартуйте з сигналами допомоги
Ні в якому разі не подавайте без потреби сигналів про допомогу. А то одного разу станеться як в казці і коли Вам справді знадобить допомога — Вам не повірять.
Не лякайте людей
Будьте дисцмплінованими у водоймищах, не пірнайте у воду, щоби схопити когось за ноги. Ваша “жертва” може налякатися, а паніка у воді ні до чого доброго не призводить. Не грайте у ігри, які якимось чином можуть кому-небудь зашкодити.
Не купайтесь наодинці
Ніколи не заходьте у воду наодинці. З Вами завжди повинен бути хтось поруч, хто при потребі зміг би надати необхідну допомогу. Або хоча-би хтось, хто з берегу за Вами наглядає.
Не підпливайте до суден і катерів
Якщо Вам сподобався катер чи судно, то роздивіться його здалеку, не потрібно до нього близько підпливати. Адже водій такого транспорту може Вас не побачити чи не встигне загальмувати і тоді Ви ризикуєте опинитись під водним транспортом.
Випив — у воду не лізь
Категорично заборонено купатися у водоймищах у нетверезому вигляді. У п’яних людей у воді можуть прихопити судоми чи просто може не вистачити сил доплисти до берега. Візьміть до уваги, що найбільше летальних випадків стаються внаслідок нехтування цього правила.
Нагадаємо, раніше 032.ua розповідав, де можна і не можна купатись на Львівщині.
Читайте також: Де на Львівщині безпечно купатись з 1 червня, ‒ АДРЕСИ.
ПОВНЕ АБО ЧАСТКОВЕ КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ І ВВАЖАТИМЕТЬСЯ ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
16:01, 16 листопада
08:52, Вчора
75
18:49, 16 листопада
1
live comments feed...
Коментарі