• Головна
  • Які 12 проектів від львів'ян здобули перемоги на Ukrainian Urban Awards, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ
19:34, 17 червня 2019 р.

Які 12 проектів від львів'ян здобули перемоги на Ukrainian Urban Awards, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ

Які 12 проектів від львів'ян здобули перемоги на Ukrainian Urban Awards, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ

Цього тижня у Києві відбувся вже другий конкурс Ukrainian Urban Award, де відзначали найкращих архітекторів країни за підсумками 2018 року.

12 архітекторів та команд зі Львова здобули призові місця. Кореспондент сайту 032.ua пропонує дізнатися детальніше, що це за проекти.

№19317 Малоголосківські пагорби. Північний пагорб

3-тє місце у номінації "Житлова архітектура" здобув архітектурний офіс зі Львова "Зелемінь", який презентував проект забудови північного пагорба на Малоголосківській. Ведучий архітектор - Наталя Зінчук, у команді також: Юрій Максимюк, Юрій Томищ, Ростислав Тшук, Назар Павлеса, Ігор Гладун. Проект передбачає створення житлового комплексу на межі "спального району" та лісопарку, з максимальним збереженням рельєфу. Передбачається три рівні громадського простору - вулиця, що пов'язує пішоходів та велосипедистів з громадськими поверхами та входами в будики, рух і парківання приватного транспорту; подвір'я з приквартирними ділянками, як перехід від напівприватного до приватного простору квартири; пішохідна алея, що примикає безпосередньо до парку, сполучає між собою різні частини комплексу та створює місце камерного відпочинку. Площа проекту - ділянка - 0,7 га.

№ 19256 Відпочинковий будиночок «Асгард»

Перше місце у номінації "Комерційна архітектура" посів проект від молодих львівських архітекторів Сергія Губаря, Аліни Саніної та їхніх колег із GAB ARCHITECTS щодо оновлення гостьових бунгало у "Бухті вікінгів", віпочинковому комплексі у селі Старе на Львівщині. Відпочинкові будиночки мають поєднувати практичність і затишок, і при цьому не шкодити існуючим деревам. Інтер'єр виконаний у скандинавському стилі із застосуванням натуральних кольорів і матеріалів. Будиночок хюґе має велике панорамне вікно, через яке зручно спостерігати за красою оточення — споглядати ліс і відчувати безмежжя простору. Слід зазначити, що ця ж команда архітекторів виграла раніше конкурс на облаштування дитячого майданчика у сквері Юра у Львові.

№ 19061 На небі

Друге місце у номінації "Нереалізований комерційний об'єкт"  посіла львів'янка Оксана Шумелда із проектом готелю "На небі" в Буковелі. Основна ідея, яку закладала авторка проекту - це створення місця внутрішнього діалогу з природою, емоційного відновлення людини.  Відпочинковий комплекс є доповненням та своєрідним продовженням ландшафту, де будівля не відволікає від змісту: завдяки дзеркальності, простим формам та панорамним вікнам наче розчиняється та інтегрується в середовище. Паркінг, технічні та складські приміщення ми розмістили на підземному рівні. Номери та усі адміністративні зони– перший та другий поверхи. Крім того тут є ресторан, сауна та просторі тераси. Номери розраховані на сімох людей і включають спальне місце, санвузол, невелику кухню та лаунж-зону. 

№ 19040 Дерев'яний багатоповерховий готель

Переможцем у тій же номінації став проект Архітектурної майстерні "Симетрія" Миколи Рибенчука та його доньок - Дерев'яний багатоповерховий готель, який проектували для міста Гельсінкі у Фінляндії. Дерев'яна багатоповерхівка є пористою висотною будівлею із зеленими терасами в міському середовищі. Такі споруди дуже популярні на Заході, а  комбінація 2-х модулів дозволяє створити пористу структуру висотних будівель з «отворами» - терасами для зелені.

 №19139 Blurred border

У номінації "Нереалізований культурно-соціальний об'єкт" третє місце знову посіла Оксана Шумелда, за проект інформаційного павільйону у селі Грушів на Дрогобиччині. За задумом авторки, це має бути візитівка України для тих, хто щойно перетнув кордон. Прикордонний міні-автотермінал має розміститися на площі 1 гектар, за 2 км від польсько-українського кордону, тут буде: кафе-ресторан; магазин; зона пікніка; відпочинкова дитяча зона; паркінг для автомобілів та автобусів. Дахи будівлі оснащені білими сонячними модулями від швейцарського дослідницького центру CSEM, у яких ефективність понад 10%. На першому поверсі споруди будуть санвузли, рецепція, зала для очікувань, до будівлі передбачено три основні входи та один технічний. Форма будівлі нагадує паперовий літачок, як символ нових можливостей, бачень та змін, який задає певний напрям в країні та свідомості людей. 

№ 19008 Арт конгрес-хол "Bankhotel"

Друге місце у номінації "Реновація історичних споруд" отримав проект оновлення історичної споруди банку у Львові на вул. Листопадового Чину,8, яку виконала торік компанія "KUDIN architects". Готель розташований у реконструйованій будівлі Австро-Угорського банку, основна задумка - максимальне збереження автентичності будівлі. Зокрема, у номерах готелю використали патерни на основі графіки французьких художників модерну, чим передали мистецьку атмосферу ХХ століття. У будівлі встановлені холодильні машини з функцією теплових насосів, застосовані рециркуляція та рекуперація тепла повітря. 

№ 19313 Жовківський Замок, ох.№385-Н

У номінації "Нереалізований проект реновації історичного об'єкту" знову посів третє місце Архітектурний офіс "Зелемінь" з проектом реставрації Жовківського замку, який є перлиною давнього ренесансового міста. Оновлення замку, який був закладений ще 1594 року коронним гетьманом Станіславом Жолкевським, дозволить дати місту потужний економічний поштовх. Автори планують максимально зберегти наявну архітектуру та утворити нові портики й каплицю. При цьому, мають на меті врахувати думку мешканців міста. За задумкою, після реставрації площа замку зібльшиться із 9 886,5 кв.м до 10 183,7 кв.м. 

№19310 Реконструкція вулиці Павла Римлянина у м. Львові

У категорії "Міське планування" друге місце посів уже реалізований проект вулиці Павла Римлянина у Львові, розроблений ЛКП "Інститут просторового розвитку" (головний інженер проекту - Сергій Фіалковський, дизайн - Олександр Шутюк). Вулиця Римлянина з'єднує площу Митну з вулицею Пекарською, тож після реконструкції тут суттєво розширили тротуари, захистили їх від нелегального паркування, а для автомобілів запроектували дві паркувальні зони на 15 місць. Проїзну частину вулиці замостили базальтовою бруківкою замість асфальту, облаштували велопарковки, нове вуличне освітлення, додали рослинності. Окрему увагу приділено організації водовідведення - всі ринви заведені під землю, а вздовж проїзної частини облаштовано водовідвідний рівчак з бруківки, який скеровує дощову воду у дощоприймачі. 

№ 19077 Благоустрій зеленої зони схилів у районі бульвару Михайла Жванецького від Одеського художнього музею до Військового узвозу в м. Одесі

Відома львівська урбаністка та архітекторка Ольга Криворучка з командою ПП НВФ «РУТЕНІЯ» / URBANIDEAS здобула перше місце у номінації "Нереалізовані ландшафтні проекти" за проект благоустрою парку Жванецького в Одесі.Головна ідея проекту - збереження характерного історичного ландшафту парку та створення нового настрою міського парку, максимально наближеного до дикої природи, степу. Розгалужена мережа доріжок, нові функції і зв'язки між ними, а також зручний маршрут, що поєднує одну частину міста з іншою, через зелену зону парку – все це додає життя в занедбані схили. Доріжки з дерев'яного настилу є зручними для пересування маломобільних користувачів парку і додають естетичних вражень, стежки вкриті гравійним відсівом, природнім матеріалом, що гарно пропускає воду і органічно вписаний у природнє середовище парку. Вода, що стікає схилами, акумулюється у систему потічків та озерець, які можуть пересихати у посушливі сезони, а в більш вологі - створювати гарну рекреацію біля води.

№19325 Комплекс «Містечко Підзамче» - «Новий Форт»

Перше місце у номінації нереалізованих проектів у номінації "Міське планування" посів AVR Development, який запропнував детальне планування ревіталізації заводу "Алмазінструмент" на вулиці Промисловій у Львові. У складі команди:  головний архітектор проект Володимир Йосипчук, Квич Віталій, Шклянка Назар, Беценко Олександр, Музичук Юлія, Соха Оля, Меметов Алі, Сенюк Вікторія. Житловий комплекс є частиною стратегії ревіталізації промислового району Львова, передбачається створення мультифункціональних просторів, двох житлових кварталів, пішохідно-велосипедного бульвару, об'єктів сфери обслуговування та дитячого садочку. Частину старих промислових будівель збережуть та інтегрують у фасади житлових будинків, частина стін стане елементами благоустрою двору. Будівлі матимуть скатні дахи, притаманні Львову комини, зелені тераси.

№19063 Проект комплексного освітлення площі Кафедральної у місті Львові

Друге місце у номінації "Архітектурне освітлення" отримала студія "Ліхт Форум" за підсвітку Латинської катедри та площі довкола неї у місті Львові. Проект реалізували торік на замовлення Департаменту архітектурного середовища міста Львова, дизайнером виступив Сергій Жаглов. Особливістю є те, що площу та Катедральний собор підсвічували без розміщення спецапаратури на фасаді. У рамках проекту також освітили Каплицю Боїмів і відреставрували стилізований стовп на кошти благодійників. Усе обладнання виготовлено в Україні і є енергоефективним.

№19150 Реконструкція набережної «Циганка»

Приз глядацьких симпатій отримав реалізований проект набережної в Тернополі від громадської ініціативи URBAN.te і КП «Місто», до складу якої входить випускник "Львівської політехніки" Дмитро Райфшнайдер. Набережна "Циганка" користувалась великим попитом у місцевих жителів як «зелений пляж», попри її занедбаний стан, адже розташована у центральній частині міста. Ідею презентували на День міста 2015, вона сподобалась керівництву Тернополя, і тут вирішили облаштувати громадський простір. Серед основних точок притягання є: амфітеатр на березі ставу, пристань для човнів, оглядові майданчики – фотозони, скейт-парк, пішохідний фонтан, зелений пляж, споруда із туалетами, переодягальнями, та душовими, дитячий майданчик та волейбольний майданчик. Також реалізована велодоріжка напротязі ділянки опрацювання, вздовж вулиці Білецької.

Слід зазначити, що куратором конкурсу цьогоріч був головний архітектор Львова Юліан Чаплінський. У 2019-му конкурс також зазнав деяких організаційних змін: розділили реалізовані та нереалізовані проекти, додали номінації "Міське планування" та "Ландшафтний дизайн".

Які 12 проектів від львів'ян здобули перемоги на Ukrainian Urban Awards, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ, фото-51

Фото і візуалізація: ukrainianurbanawards.com

Читайте також: Е-квиток у Львові: проект звіту направили до ЄБРР

Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється та вважається порушенням авторських прав

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...