13:24, 22 травня 2019 р.
Як переселенцям стати на облік у новій лікарні
Забезпечення основних життєвих потреб, у тому числі - медичного обслуговування для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), й досі залишається актуальним для нашої держави.
З огляду на це, в Міністерстві юстиції пояснили, які дії потрібно зробити переселенцям, щоби стати на облік у лікарні на новому місці.
Насамперед, слід пам'ятати, що Конституція України передбачає ефективне та доступне для всіх громадян медичне обслуговування, і що в державних та комунальних закладах охорони здоров'я надають безкоштовну допомогу.
Разом із тим, нова реформа передбачає, що українці, яким уже виповнилось 14 років та які звернулися по медичну допомогу, мають право вільно обрати лікаря, якщо той може запропонувати свої послуги.
Яким чином внутрішньо переміщені особи можуть отримати доступ до безкоштовних медичних послуг?
Переселенці мають отримати довідку про взяття на облік ВПО і після цього - звернутися за необхідною медичною допомогою за новим місцем проживання (у державному або комунальному закладі охорони здоров’я).
Який порядок надання медичних послуг?
Насамперед, пострібно звернутися в обраний медичний заклад із заявою з проханням поставити на облік за місцем фактичного проживання. Документом, що засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи, є довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Якщо громадянам потрібна вторинна (онкологічна, кардіологічна, терапевтична, психологічна та ін.) медична допомога, слід звернутися до територіального закладу охорони здоров'я та отримати направлення до закладу охорони здоров’я відповідного профілю.
Як відбувається забезпечення лікарськими засобами?
Відпуск лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах (у разі амбулаторного лікування осіб) провадиться аптеками за рецептами, виписаними лікарями закладів охорони здоров’я, за місцем проживання цих осіб. Втім, безкоштовні ліки можуть отримати лише особи, які мають захворювання, передбачені у Постанові КМУ від 17 серпня 1998р. № 1303.
Чи несе відповідальність лікар, який відмовився надати медичну допомогу?
Дії медичного працівника, який зобов’язаний надати медичну допомогу, але не надав її, підлягають кримінальній відповідальності. Сюди належить:
- ненадання без поважних причин допомоги хворому (штраф 850 грн і позбавлення посади на 3 роки або 200 годин громадських робіт),
- смерть хворого внаслідок зазначених дій (ув'язнення на 4 роки),
- невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків, що спричинило тяжкі наслідки для хворого (звільнення з посади на 5 років або ув'язнення на 2 роки чи виправні роботи на той самий термін),
- якщо ці дії спричинили тяжкі наслідки для неповнолітнього (обмеження волі до 5 років або ув'язнення до 3 років з позбавленням права займати посаду на той самий термін).
Разом із тим, лікар має право відмовитися від подальшого ведення пацієнта, якщо останній не виконує медичних приписів або правил внутрішнього розпорядку закладу охорони здоров'я, за умови, що це не загрожуватиме життю хворого і здоров'ю населення.
Читайте також: Де у Львові виготовити ID-паспорт громадянина України та скільки це коштує
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:05, Сьогодні
4
17:03, 25 листопада
2
12:14, 16 листопада
47
15:07, 20 листопада
5
14:41, Сьогодні
16
live comments feed...
Коментарі