09:08, 22 травня 2019 р.
Що потрібно знати про новообраного Президента ЗЕленського: біографія, статки, критика
У понеділок, 20 травня, відбулася інавгурація шостого Президента України - Володимира Зеленського.
З цієї нагоди, журналістка 032.ua зібрала цікаві та важливі факти про життя і власність новообраного Президента України.
Цікаве з біографії
Володимир Олександрович Зеленський народився 25 січня 1978 року в Кривому Розі, зростав у сім’ї євреїв. Відтак, він став наймолодшим Президентом України, віком 41 рік.
Перед вступом до гімназії, Володимир Зеленський протягом чотирьох років жив у Монголії, адже там працював його батько. А у віці 16 років він здав TOEFL у Дніпрі, за що отримав грант на освіту в Ізраїлі, проте через заборону батька не поїхав. Зеленський здобув вищу юридичну освіту у Криворізькому економічному інституті Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. За фахом не працював, не враховуючи двох місяців практики.
З 2010 до 2012 був генеральним продюсером телеканалу “Інтер”. У 2012 році разом зі студією “Квартал-95” уклали договір з телеканалом 1+1.
Окрім практики, за фахом не працював. З 2003 року одружений з Оленою Кияшко, пара виховує двох дітей.
Статки Зеленського
У день інавгурації, 20 травня, на офіційному сайті НАЗК оприлюднили декларації Очільника держави Володимира Зеленського та Першої леді Олени Зеленської.
Відтак, місцем проживання новообраний Президент України вказав житловий будинок в селі Іванковичі, що в Київській області. Вартість маєтку – 814 тис. 855 грн. Проте прописаний Зеленський в Києві.
Крім того, Володимир Зеленський є власником:
- Земельного участку площею 1200 кв. м в Іванковичах;
- Квартири в Києві, площа якої – 131,9 кв. м;
- Двох паркомісць (20,9 кв. М і 20,7 м);
- 25% квартири в Києві, площею 254,5 кв. м;
- 50% ще одної квартири в Києві, площею 198,6 кв. м;
- Авто Range Rover 2016 року;
- Чотирьох цінних годинників.
Перша леді України Олена Зеленська володіє:
- Квартирою в Лівадії (Ялта, Крим), площа якої – 129, 8 кв.м;
- Паркомісцем також в Лівадії, площею 16,1 кв.м;
- Квартирою в столиці України, розміром 284 кв.м;
- 50% від нежитлового приміщення, площе. 305, 9 кв.м;
- Автомобілем Mercedes-Benz S500 (4 matic), 2014 року випуску;
- Двома цінними годинниками.
Також в декларації Президента України вказані ціні папери, які належать йому та його дружині Олені. Загальна вартість паперів перевищує 51 тис грн.
Зеленський у політиці
У новообраного Президента немає політичного досвіду. Розмови про кандидатуру Володимира Зеленського на президентських виборах почалися після виходу на екрани серіалу “Слуга народу” у 2016 році. А вже у грудні 2017 року юрист “Студії Квартал 95” Іван Баканов зареєстрував однойменну політичну партію - “Слуга народу”. Отож центром виборчої кампанії Зеленського став образ Василя Голобородька — головний герой серіалу, якого зіграв безпосередньо Володимир Зеленський.
У новорічну ніч, 1 січня 2019 року опівночі, замість трансляції привітання попереднього Президента України Петра Порошенка на каналі "1+1” показали Зеленського, який оголосив, що йде у президенти. А вже 21 січня 2019 року партія “Слуга народу” офіційно висунула Володимира Зеленського кандидатом у президенти.
Щодо передвиборчої програми, то Володимир Зеленський закликав свої фанів допомогти з її написанням. Основні тези передвибочої програми чинного Президента України — це реформування економіки України шляхом запровадження “нульової декларації” для бізнесу, трансформування України в “електронну країну”, перехід від солідарної до накопичувальної пенсійної системи, а також Зеленський пообіцяв внести проект закону “Про народовладдя”.
Відповідно до фінансових звітів ЦВК, загалом бюджет передвиборчої компанії Зеленського становить 102,8 млн грн. З цієї суми 68 млн грн становлять пожертви фізичних осіб, ще 16 млн надійшли з коштів партії “Слуга народу”, а ще 11,5 млн грн — це власні кошти Володимира Зеленського.
А 30 квітня, під час брифінгу Центральної виборчої комісії, стало відомо, що у другому турі президентських виборів, який відбувся 21 квітня 2019 року, переміг шоумен Володимир Зеленський. Він випередив свого опонента Петра Порошенка і отримав підтримку в 73,22% голосів, в той час як за другого кандидата віддали свої голоси лише 24,45%.
У понеділок, 20 травня, о 10:00 у Верховній Раді відбулась інавгурація новообраного президента України Володимира Зеленського, під час якої він заявив про розпуск Верховної Ради 8-го скликання. А під час президентського виступу, Володимир Зеленський попросив народних депутатів прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, а також виборчий кодекс та зробити відкриті списки.
Критика Зеленського
Багато глядачів “Кварталу 95” звинувачували Володимира Зеленського у відверто зневажливому ставленні до української мови та насмішках на концертах, де мову позиціонували “не обов’язковою”. Зокрема, під час початку російської окупації України, у березні 2014 року, Володимир Зеленський на телеканалі "1+1" заявив, що “якщо на сході та в Криму люди хочуть говорити російською — відчепіться, залиште їх. Дайте їм законні підстави говорити російською”.
Відтак, до 2017 року Володимир Зеленський не виконував ролей українською, адже вільно нею не володів. Цього ж року він заявив, що почав вивчати державну мову з репетитором.
Нагадаємо, Володимир Зеленський пообіцяв після свого вступу на посаду Президента України ретельно проаналізувати закон про державну мову, який ухвалили сьогодні 25 квітня цього року.
Суперечливі висловлювання:
- У листопаді 2012 року, у День вшанування жертв голодоморів, телеканал “Інтер” транслював розважальну телепередачу "Квартал-95", в якій актори глузували з 3-го Президента України Віктора Ющенка та його зусиль щодо вшанування Голодомору.
- Наприкінці 2013 року “Квартал 95” на чолі з Володимиром Зеленським висміювали Революцію Гідності.
- На початку жовтня 2014 року стало відомо, що Студія “95 квартал” на чолі із Зеленським випустила скетч, де вони висміювали президента Чечні Рамзана Кадирова. Через це Володимиру Зеленському погрожували, тому у жовтні 2014 року він попросив вибачення у Кадирова. За інформацією правоохороних органів, друзі Кадирова готували замах на Зеленського.
- У 2016 році під час фестивалю у Юрмалі, що у Латвії, в одному з виступів колективу “Квартал 95” Зеленський назвав Україну “жебраком”, а також “актрисою німецького фільму для дорослих”, яка “готова прийняти будь-яку кількість з будь-якого боку”. Це викликало обурення і згодом шоумен пояснив у своєму пості у мережі Facebook, що він мав на увазі владу, а не країну загалом.
Висування кандидатури Зеленського пов’язують із постаттю олігарха Ігора Коломойського. Підозри на зв'язки Зеленського та Коломойського стали причиною закликів деяких відомих громадських діячів і представників культури не голосувати за цього кандидата, хоча його оточення спростувало ці заяви, а сам Коломойський заперечив свою участь у фінансуванні його передвиборчої кампанії.
За інформацією журналістів "Схеми", у Зеленського через посередників є три російські компанії, які займаються виробництвом фільмів і телевізійних програм у Росії: “Вайсберг Пікчерс”, “Платинумфільм” і “Грін Філмс”.
Читайте також: 7 першочергових кроків, яких очікують від Президента Зеленського українські бізнесмени.
Нагадаємо, мер Львова Андрій Садовий не проти стати Прем’єр-міністром при Зеленському.
Текст підготовлено на основі Вікіпедії та відкритих джерел.
Джерело фото: google.com.
Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється і вважатиметься порушенням авторських прав.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
13:07, 16 грудня
12:51, 16 грудня
22:09, 14 грудня
234
13:14, 16 грудня
10:32, 23 грудня
live comments feed...
Коментарі