
22:01, 17 травня 2019 р.
Веломаршрути Карпатами, які варто спробувати кожному
У Карпатах є чимало маршрутів для початківців і тих, хто катається на велосипеді не один сезон. Крім того багато маршрутів промарковані, що значно полегшить вашу мандрівку та допоможе краще зорієнтуватися в горах. Журналістка 032.ua пропонує веломаршрути Карпатами, які варто спробувати кожному.
Веломаршрут "Закарпатське адажіо

Це чудова можливість ознайомитися з красою Долини нарцисів та сусідніх територій. На цьому маршруті немає довгих підйомів, натомість він проходить по долинах. Таким чином, ви уникнете сильного фізичного навантаження й насолодитеся сповна гірськими краєвидами.
До маршруту входить відвідання Долини нарцисів площею 257 га, ознайомлення зі знаменитим містом мінеральних джерел ‒ Свалявою, далі проїзд через село Довге, де розташована цікава церква у стилі модерн та село Іза, відоме як центр українського лозоплетіння. Можете по дорозі скупатися в повноводній гірській річці Боржава.
Наступного дня переїзд до Мукачева. Стародавнє місто відоме своєю красивою архітектурою, міською ратушею, соборами й замком "Паланок". Після цього ‒ завітайте з байком до Хуста й дослідіть дерев'яну архітектуру цього регіону, а також помилуйтеся горами.
Для кого: ідеально підійде тим, хто тільки починає веломандрівки й хоче зробити велотуризм невід'ємною частиною свого життя;
Довжина: 150 км (2 дні в дорозі);
Маршрут: Свалява-Довге-Іза-Мукачево-Хуст.
Веломаршрут "Печерні міста Карпат"

На початку маршруту прибуваєте до міста Сколе, здійснюєте велоекскурсію до печерного храму XIII-XVI століття. Це своєрідний Крим, тільки в мініатюрі, схований від людського ока, де можна залишитися наодинці із самим собою й тишею. Далі ‒ скелі Довбуша, неймовірно красива пам'ятка природи, місце, вже давно досліджене затятими скелелазами. Потім знайомство з староруським оборонним комплексом ‒ містом-фортецею Тустань. В IX - XIV століттях місто було перехрестям двох торгових шляхів: соляного та шовкового. Перший простягався від Дрогобича в Закарпаття, а другий із Китаю аж у Португалію. Далі по маршруту: повернення в початкову точку ‒ місто Сколе. За два дні на велосипедах побачите близько 120 кілометрів унікальної карпатської природи та цікавих пам'яток українських гір.
Для кого: маршрут розроблений для новачків, однак і ті, хто вже об'їздили Карпати на двох колесах уздовж і впоперек, дізнаються багато нового;
Довжина: 120 км (2 дні);
Маршрут: Сколе-Тустань-Скол.
Веломаршрут "Полонина Руна"

Мандри по одному з найкращих місць для велотуризму в Карпатах. Інша назва полонини ‒ Рівна. Полонина Руна ‒ високогірне карпатське плато, з обох боків оточене річками Латориця та Уж. Ландшафти цих місцин ‒ це типові зразки альпійських луків. Рослинний світ полонини вражає. Тут ї заказник "Соколові скелі", заповідник "Шипіт" і Тур'є-Полянський заказник.
Головною принадою полонини Руна є водоспад Воєводин. Розташувався він у красивій ущелині однойменної ріки. Тільки уявіть собі водоспад висотою в чотириповерховий будинок посеред мальовничої карпатської природи.
По маршруту заплановано відвідання Ужгороду з його синагогами й соборами. Цікавим об'єктом також є музей дерев'яної архітектури. Саме тут можна на власні очі побачити церкву, зібрану без єдиного цвяха, та житлові будинки лемків, бойків і гуцулів. Цікаво також дізнатися про руїни Невицького замку та занедбану військову частину.
Веломаршрут "Яблуниця"

Короткий, але, тим не менш, цікавий маршрут околицями села Яблуниця. Якщо Ви хочете більше помилуватись краєвидами українських Карпат, більше відпочити і менше крутити педалі – цей маршрут саме для вас. З автотраси рухаємось новою дорогою в напрямку Буковелю, але сильно не розганяємось, адже через 100 м вам потрібно звернути ліворуч на перший з двох підйомів цього маршруту. Підйом не довгий, тому багато сил не відбере. Далі по вкатаній ґрунтовій дорозі спускаємось до автотраси і звертаємо ліворуч. Рухайтесь по дорозі і через 600 м звертаємо також ліворуч на другий по рахунку підйом маршруту. На вершині можна знайти місце для перепочинку, а також, щоб роздивитися околиці. Далі потрібно рухатись ліворуч і через 150 м виїжджаємо на автомобільну дорогу, якою повертаємось до місця старту маршруту.
Для кого: Маршрут для новачків;
Довжина: 7 км;
Маршрут: Село Яблуниця.
Веломаршрут "Татарів"

Спокійний, не складний маршрут, підійде для тих, хто хоче гарно і корисно провести час. Хоча трішки вгору їхати прийдеться. Маршрут бере свій початок від ж/д станції в Татарові. Далі рухаємось автотрасою в бік Яремче. Приблизно через 3 км перед мостом через р. Прут буде вказівник на водоспад Гук. Як альтернативний варіант – можна ще трішки проїхатись по автотрасі і перейти ріку через підвісний місток.
Тут починається плавний підйом аж до самого водоспаду. Дорога спочатку буде з гарним асфальтованим покриттям, а з часом перейде в ґрунтово-кам’яну. По дорозі зустрінуться маєтки українських можновладців, зокрема, і дача Ющенка. Мабуть тому, даний маршрут і носить таку назву. В кінці маршруту чекає один з найкрасивіших водоспадів України – водоспад Женецький з висотою перепаду води – 11 м. Назад повертайтеся тим же ж шляхом.
Для кого: Маршрут для новачків;
Довжина: 17 км;
Маршрут: Село Татарів.
Читайте також: 10 найкрасивіших та найстаріших храмів у Львові
Усі фото – з вільних джерел.
*Повне або часткове відтворення матеріалу без письмової згоди редакції забороняється.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
14:00, 5 квітня
14:00, 5 квітня
10:31, 4 квітня
14:00, 5 квітня
14:00, 5 квітня
live comments feed...
Коментарі