20:21, 7 травня 2019 р.
Як діяти, якщо ви стали свідком цькування дитини: роз'яснення
У травні по всьому світу відзначають Міжнародний день протидії булінгу, або ж цькування одних осіб (здебільшого - дітей) іншими.
З цієї нагоди у Головному територіальному управлінні юстиції у Львівській області розповіли, як звести до мінімуму толерантність українського суспільства до такого явища як "булінг".
Юстиціари наголошують: якщо дитина стала свідком булінгу в своєму дитсадку чи школі, може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору навчального закладу.
Окрім цього, рекомендують звертатися і на "гарячу лінію" Громадської організації "Ла Страда - Україна" з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей, до Соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді, до Національної поліції або Центру надання безоплатної правової допомоги.
Відповідно до законодавства, якщо булінг помітив педагог чи інший працівник школи, він зобов'язаний повідомити про це керівника закладу, незалежно від того, чи сказала йому про це жертва булінгу.
Коли дитина все-таки звернулася до старших, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу.
Читайте також: В Україні за булінг хочуть штрафувати вчителів, батьків і дітей: деталі нового законопроекту
Директор школи має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу. Надалі директор має скликати засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслити подальші дії.
Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
До складу такої комісії можуть входити педагоги, психолог, соціальний педагог, батьки постраждалого та "булера", керівник закладу та інші зацікавлені особи.
У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.
Якщо є питання, чи хтось потребує підтримки чи поради з питань протидії булінгу, можна звернутись за консультацією на Національну дитячу гарячу лінію: 116 111 (з мобільного) або 0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів). Дзвінки безкоштовні та конфіденційні.
Нагадаємо, у львівських школах останнім часом неодноразово фіксували прояви булінгу. Зокрема, восени минулого року батько учня 4-го класу ліцею №2 заявив про те, що вчителька цькує його сина та оприлюднив відповідні аудіозаписи. Після того, як у ситуації розбиралась відповідна комісія, яка рекомендувала притягнути вчительку до дисциплінарної відповідальності, батько хлопчика вимагав лише на її звільнення.
Резонансна ситуація відбулась і в березні 2019 року у ліцеї ім. В. Стуса, коли один із учнів занадто агресивно поводився щодо своїх однокласників.
Читайте також: Львівським медикам докупили ще 10 «швидких» за 22 млн грн
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
17:13, 21 листопада
live comments feed...
Коментарі