• Головна
  • Родинні зв'язки служителів Феміди: скільки родичів суддів Львівського апеляційного суду теж обрали роботу у сфері правосуддя
23:15, 20 березня 2019 р.

Родинні зв'язки служителів Феміди: скільки родичів суддів Львівського апеляційного суду теж обрали роботу у сфері правосуддя

В Україні триває судова реформа і уже кілька років увага прикута до аналізу діяльності суддів.

В рамках реформування суддівської системи, в Україні було прийнято закон «Про судоустрій і статус суддів», згідно з яким за суддями вперше було закріплено обов’язок подавати декларацію доброчесності та декларацію їхніх родинних зв’язків.

В останній - судді повинні вказати своїх родичів, що працюють у судах або ж адвокатами, прокурорами, поліціянтами, слідчими чи держслужбовцями. Усі ці декларації публікуються на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів і є у вільному доступі.

Нещодавно, аби спростити для українців пошук родинних зв'язків судді, журналісти-розслідувачі проекту «Слідство.Інфо» на основі цих декларацій, створили базу даних суддів України під назвою “Суддівська кров”.

Під час створення цієї бази журналісти проаналізували родинні зв’язки всіх чинних українських суддів і нарахували 226 династій, куди вони віднесли родини, де суддями є чинні або у відставці батьки та діти, тітки/дядьки та племінники, тещі/тесті/свекри/свекрухи та невістки/зяті.

Ми вирішили перевірити, чи поширено у Львові явище, коли в одного судді є родичі, які теж мають дотичність до правосуддя. Мова йде про родичів, які або самі працюють у суді, або є адвокатами і представляють інтереси своїх клієнтів у судах.

І для аналізу взяли родинні зв'язки суддів Львівського апеляційного суду, створеного нещодавно.

Цей суд утворили у жовтні 2018 року в апеляційному окрузі, що включає Львівську область, у зв'язку із тим, що було ліквідовано Апеляційний суд Львівської області.

На офіційній сторінці суду повідомляється, що суд здійснює контроль за законністю судових рішень виключно в процедурі апеляційного провадження, надає правову оцінку дотримання судами норм матеріального та процесуального права при вирішенні цивільних, кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.

Згідно з Указом Президента, до новоствореного Львівського апеляційного суду було переведено 24 суддів Апеляційного суду Львівської області.

То ким працюють діти та родичі цих суддів, подивімось:

Головою Львівського апеляційного суду є Петро Каблак. Він почав свою суддівську кар'єру ще у 90-х.

Свого часу син Петра Каблака взяв приклад із нього і теж почав працювати у судовій системі. У 2012 році він влаштувався на роботу помічником судді у Львівський апеляційний адміністративний суд. У жовтні 2018 року цей суд ліквідували, а суддів перевели до новоутвореного Восьмого апеляційного адміністративного суду

Заступником голови Львівського апеляційного суду є Василь Ревер. Син цього ж судді вирішив бути адвокатом. Згідно з Єдиним реєстром адвокатів, отримав він свідоцтво торік - 21 лютого 2018 року. Працює Сергій Ревер у відомому сьогодні у Львові Адвокатському об'єднанні "Мицик та партнери".

Адвокатом була і невістка судді, щоправда недовго. Вона, згідно з Єдиним реєстром адвокатів, теж отримала свідоцтво 21 лютого 2018 року, як і Сергій Ревер. Втім, призупинила адвокатську діяльність уже на початку квітня того року.

Вирішив робити кар'єру адвоката не лише син заступника голови суду. Адвокатом сьогодні є і син судді Цяцяка Андрія Павловича. Він отримав свідоцтво у 2017 році і працює у Києві в Адвокатському об'єднанні "Саєнко Харенко".

Згідно зі щорічною декларацією судді за 2018 рік, яка опублікована в Єдиному державному реєстрі декларацій, його дружина працює в управлінні адміністрування послуг департаменту адміністративних послуг Львівської міської ради.

Вирішила працювати адвокатом і донька судді Приколоти Тетяни - Гарасимів Оксана. Згідно з Єдиним реєстром адвокатів, їй було видано свідоцтво ще у 2012 році. З того часу вона двічі зупиняла право займатися адвокатською діяльністю, а потім поновлювала.

Племінник Приколоти Тетяни - з 18 листопада 2015 року є депутатом Кам'янка-Бузької районної ради Львівської області, а зять судді - Андрій Гарасимів працює сьогодні у ГУ Нацполіції у Львівській області і займає посаду старшого інспектора з озброєння ВРЗО УЛМТЗ.

Має досвід роботи у правоохоронній системі і зять іншої судді - Струс Лідії Богданівни. На кінець звітного періоду він зазначений як працівник Департаменту кіберполіції Нацполіції України.

Дочка судді отримала у 2015 році свідоцтво в Раді адвокатів Львівської області, але невдовзі після отримання свідоцтва зупинила адвокатську діяльність.

Працює адвокатом і донька судді Юлії Мікушин - Зоряна в Адвокатському бюро "Оприско та партнери". Сестра судді  - Марія Стеців - нотаріус з 1990 року.

Також суддя Юлія Мікушин має племінницю. Вони працюють з нею в одному і тому ж суді. Сьогодні племінниця судді - Брикайло Марія є секретарем судового засідання Львівського апеляційного суду.

Пов'язана робота із адвокатською діяльністю і у доньки чоловіка судді Світлани Бойко. Вона має свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю з 2016 року. З того ж року, згідно з Єдиним державним реєстром  юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, їй одноосібно належить “Адвокатське бюро Вікторії Бойко".

Племінник чоловіка судді свого часу мав досвід роботи інспектором патрульної поліції.

Працює правоохоронцем і син судді, секретаря судової палати з розгляду кримінальних справ Василя Михалюка - Роман Михалюк. Він є першим заступником керівника у Львівській місцевій прокуратурі №3.

Одружений правоохоронець із Ольгою Михайлюк, яка з 2016 року працює в суддівській системі. Зокрема, вона працювала у Львівському апеляційному господарському судді, який ліквідували і одночасно було створено Західний апеляційний господарський суд

Згідно зі щорічною електронною декларацією Романа Михайлюка, Ольга Михайлюк  отримала у 2018 році зарплату у Львівському апеляційному господарському суді, у Західному апеляційному господарському суді, а також отримала стипендію у Національній школі суддів України.

Дружина ж судді Львівського апеляційного суду -Олена Михалюк сьогодні є суддею у відставці. Вона розпочала кар'єру судді наприкінці 90-х,  з січня 2002 року працювала суддею Львівського апеляційного господарського суду, де працювала і її невістка. У травні 2017 році Олена Михалюк написала заяву про відставку.

Найбільше родичів, які працюють у суддівській та правовій системі, виявилось у судді Копняк Світлани Миколаївни.

Чоловік Світлани Копняк - Володимир Кобзар сьогодні суддя у відставці. З лютого 1993 року по жовтень 2012 року він працював суддею Жовківського районного суду Львівської області, з жовтня 2012 року – суддею Апеляційного суду Львівської області.

За інформацією сайту Центр сприяння справедливому правосуддю, Світлана Копняк теж працювала у Жовківському районному суді Львівської області. Зокрема, з 09.2002 - 05.2009 вона була суддею Жовківського районного суду Львівської області, а з 05.2009 по 07.2013 - працювала заступником голови цього суду.

У 2013 році вона перейшла на роботу в той же таки Апеляційний суд Львівської області, а після його ліквідації, її було переведено у новоутворений Львівський апеляційний суд.

Донька Володимира Кобзаря - Богдана Кобзар з 2014 по 2017 рр працювала помічником судді, помічником заступника голови суду у Київському апеляційному господарському суді.

Інша дочка Володимира Кобзаря - Оксана Кобзар з 2014 року по 2018 працювала секретарем судових засідань в Львівському апеляційному господарському суді, а потім перейшла на таку ж посаду у Західний апеляційний господарський суд.

Син Світлани Копняк - Максим Копняк, згідно з останньою декларацією родинних зв'язків судді за 2014–2018 роки, займається адвокатською діяльністю. 

Ми знайшли трохи більше інформацію про Максима Копняка у Єдиному державному реєстрі декларації.

Згідно з  декларацією за 2018 рік, яку він подав цього місяця, сьогодні він працює заступником Генерального директора з правової діяльності у Міжнародному аеропорті "Львів" ім Данила Галицького", а його дружина  є керівником та одноосібною власницею приватного підприємства, основна діяльність якого - теж у сфері права. 

Раніше суддя Світлана Копняк була одружена із Анатолієм Копняком. У своїх попередніх письмових деклараціях родинних зв'язків, вона вказувала, що екс-чоловік є адвокатом і заступником голови Ради адвокатів Львівської області.

Крім цього, у своїй декларації родинних зв'язків судді за  2011-2015 рр , суддя вказала і племінника екс-чоловіка - Гойна Євгена Анатолійовича, а його місцем праці - Львівський окружний адміністративний суд.

Ми знайшли у Єдиному державному реєстрі декларацій, також декларації Євгена Гойни за 2016 та 2017 роки. У перший він вказав, що працює у Львівському окружному адміністративному суді секретарем судового засідання, у другій - , що його посада - головний спеціаліст відділу кодифікації та статзвітності.

У декларації за 2017 рік, поданій у 2018-ому, Євген Гойна також вказав, що його дружина Наталія отримала дохід у Територіальному управлінні Державної судової адміністрації України в Львівській області. Ми переглянули і її декларацію. У декларації за 2017 рік Наталія вказала місцем праці Сихівський районний суд, а посаду - секретар судових засідань. 

У судовій системі також працює і двоюрідний брат судді - Главач Ігор. Зокрема, він є суддею в Івано-Франківському окружному адміністративному суді. Інший двоюрідний брат судді - Главач Ярослав був старшим державним виконавцем в Долинський районний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області.

Рідна сестра судді - приватний нотаріус.

****

Загалом, промоніторивши родинні стосунки 24-ох суддів Львівського апеляційного суду, ми з'ясували, що 10 із них мають родинні зв'язки із тими, хто працює чи працював у суддівській системі; 13 - мають родичів, які працюють чи працювали адвокатами/нотаріусами і 8 мають родичів, які працювали чи працюють у правоохоронній системі. У п'яти суддів із 24 - немає жодних родичів, які працюють у судах або ж адвокатами, прокурорами, поліціянтами, слідчими чи держслужбовцями

Як бачимо, ситуація, коли один суддя, має ще родича, який працює теж суддею або адвокатом є не поодинокою. Зрештою це і не заборонено законодавством.

Головне, аби будь-який суддя не зловживав своїм службовим становищем та повідомляв про конфлікт інтересів при розгляді справ, якщо такий присутній; родичі тих, хто працює в суді, не здійснювали “тиску” і не змушували суддів ухвалювати чи допомагати ухвалювати, використовуючи своє службове становище, “зв'язки”, ті рішення, які “вигідні комусь”; і не утворювались так звані “клани” у судовій системі.

Адже в такому випадку,  буде порушено головне завдання судів -  захищати права й свободи людини і громадянина, держави та юридичних осіб на засадах верховенства права в ім’я закону й справедливості.

Авторка Ірина ТРУШ.

Матеріал підготовлено на основі інформації опублікованої на сайті “Суддівська кров” - платформи, яка дозволяє будь-кому легко і швидко простежити родинні зв’язки судді та викрити потенційні зловживання.

У цій базі є актуальні дані станом на 25 лютого цього року про родинні зв'язки суддів, які працюють в судах України.

Повне або часткове відтворення цього матеріалу без письмової згоди редакції забороняється. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#судді Львова #суддівська кров
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...