16:37, 7 лютого 2019 р.
На приміських маршрутках, що курсують Львовом, пенсіонери платять по 7 грн за проїзд
Останнім часом львів’яни почали помічати у приміських автобусах повідомлення про те, що вартість проїзду в них так само становить 7 гривень, як і у міських автобусах Львова, а пенсіонери - зобов’язані платити. Зокрема, на такі ситуації пасажири скаржились на "Гарячу лінію міста Львова" та розповідали про конфлікти з водіями.
Кореспондент сайту 032.ua з’ясовував, чи повинні платити львів'яни по 7 грн у приміських автобусах та як бути пенсіонерам за віком.
Як розповів директор департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської ОДА Роман Кокотайло, на міжміських та приміських маршрутах області підняття цін на проїзд наразі не планується. Втім, на тих автобусах, що курсують в ближньому примісті Львова та через сам обласний центр, встановили тариф на тому ж рівні, що й на міських маршрутах, тобто - 7 гривень.
“На всіх інших маршрутах (приміських, міжміських) піднімати тарифи не планується, оскільки немає на це підстав. Вартість паливно-мастильних матеріалів не піднімається, а тримається на стабільному рівні. Таких пропозицій від перевізників також не поступало”, - зазначив Роман Кокотайло.
Читайте також: Як працює мобільний помічник із сортування відходів, - ІНСТРУКЦІЯ
Разом із тим, посадовець зазначив, що уже більше року пенсіонери оплачують проїзд на приміських та міжміських маршрутах Львівщини. Оскільки автобуси, які належать до компетенції області та курсують через Львів, є приміськими, то у них пенсіонери також зобов’язані платити.
У Львівській ОДА також зауважили, що коли тариф на проїзд піднімався по всій області (вересень - жовтень 2018 року), це було зумовлено здорожчанням вартості паливно-мастильних матеріалів. І тоді не змінювали тариф на маршрутах ближнього приміста, а зараз же його просто зрівняли з тим, який встановили по Львову.
Додамо, що у травні минулого року порушили питання монетизації пільг за транспортні послуги. Відповідно до Постанови КМУ, влада на місцях мала визначитись, у якій формі відшкодовувати вартість пільгових перевезень: тоді лише Пустомитівська РДА зважилась на крок з монетизацією.
Читайте також: Гордість Львівщини, за підсумками 2018 року
Станом на нині, як переконує Роман Кокотайло, досі є можливість, як монетизації, так і компенсації автотранспортним підприємствам. Але оскільки перший варіант - дороговартісний (більше 400 млн грн на рік для всієї Львівської області, включно зі Львовом), то всі органи місцевого самоврядування продовжили працювати по механізму компенсації коштів АТП, навіть Пустомитівська РДА.
Нагадаємо, у Львові пасажири автобусів негативно сприйняли рішення виконкому міськради про встановлення тарифу на проїзд на рівні 7 гривень. Львів’яни вже провели дві акції протесту та зареєстрували петицію з вимогою скасувати відповідне рішення.
Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється та вважається порушенням авторських прав
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
Оголошення
12:38, 6 листопада
16:13, 12 листопада
11:00, 15 листопада
03:47, 6 листопада
12:38, 6 листопада
live comments feed...
Коментарі