11:01, 27 січня 2019 р.
"Завод має бути у якомусь безпечному місці", - як у Львові зірвали слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу
У п'ятницю, 25 січня, в актовій залі Личаківської РА мали відбутися громадські слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу на вулиці Пластовій, 13. Втім, громада практично зірвала слухання, так і не вислухавши представників влади.
Журналіст сайту 032.ua спробував розібратися, що насправді відбулося на громадських слуханнях та чому представники влади не виступили перед громдадою.
Хто ініціював проведення громадських слухань
Громадські слухання мали стати частиною процедури оцінки впливу на довкілля та в подальшому дозволу на будівництво у Міністерстві екології та кредиту від європейських банків. Тому, громадські слухання були ініційовані міською радою, а на зустріч із людьми запросили представника Міністерства екології. Втім, присутність на зустріччі високопоставленого гостя людей не зупинило: громадськість не хоче заводу на території Львова.
Як відбувалися громадські слухання
На початку до слова був запрошений керівник ЛКП "Зелене місто" Вадим Ноздря, який пообіцяв учасникам слухань детально розповісти про майбутній сміттєпереробний комплекс. Та щось конкретно розповісти про завод посадовець так і не зміг: люди перервали його промову, заблокували трибуну та організували власний мітинг, під час якого не тільки обурювалися владою, а навіть заколядували.
Найактивнішими серед протестувальників були представник ГО "Відродження Знесіння" Рустам Курбанов та мешканка Рясного, керівник ГО "Соціальний захист мешканців та учасників АТО" Леся Турашвілі.
"Мешканців Рясного дуже турбує це питання. Відомо, що раніше влада хотіла у нашому районі організувати перевантажувальний пункт. Але ми взагалі виступаємо проти будівництва сміттєпереробного заводу. Його не можна будувати на території міста", - сказала вона.
Надалі на слуханнях виступала лише громада - мешканці Малехова, Мурованого та Жовкви. Найбільше занепокоєння у людей викликає те, що завод планують будувати поблизу очисних споруд "Львівводоканалу". За їхніми це неодмінно призведе до екологічно-техногенної катастрофи.
Читайте також: П'ять компаній змагатимуться за будівництво сміттєпереробного заводу у Львові
"На мою думку, у кожному районі Львова потрібно встановити біогазові міні-установки. Вони будуть виробляти газ, а пізніше з нього можна виробляти електроенергію. На цьому можна заробляти гроші. Сумно, що міська влада хоче заробляти вже, забуваючи при цьому про здоров'я та думку людей," - сказав еколог та депутат Жовківсьої районної ради Ігор Муравський.
Також люди заявили, що не вірять в інформацію влади щодо кількості тпв, яке будуть переробляти на заводі. На думку львів'ян, дані були навмисно зменшені, тож сміття буде набагато більше лише через те, що Львів - туристичне місто.
Згодом все той же Рустам Курбанов запропонував учасникам обрати нову лічильну комісію та секретаріат, аби знову провести громадські слухання. Серед натовпу були обрані п'ятеро представників лічильної комісії, а учасники зібрання проголосували за те, що слухання не відбулися через порушення українського законодавства.
Натовп людей одноголосно пообіцяв владі, що ніякого заводу на Пластовій, 13 не буде. Крім того, люди заявили, що будуть блокувати автомобілі з будівельними матеріалами, якщо влада таки ризикне розпочати будівництво і написали колективне звернення до міністра екології Остапа Семерака щодо недопущення будівництва сміттєвого заводу у Львові.
"Громада вважає, що слухання не відбулися. Це не відіграє особливої ролі, але буде, як застереження. Особисто я вважаю, що завод повинен бути, але завод має бути в першу чергу безпечним для людей. Також потрібно організувати безпечне захоронення залишків тпв. Тоді проект має право на життя. А те, що є зараз - афера Ноздрі та Садового. Я категорично проти і будь-якими методами не допущу будівництва, – сказав Муравський.
Що тепер
Після першого етапу голосування, під час якого громадські слухання визнали недійсними, людям запропонували обрати нову дату проведення зборів. Спочатку пропозицій було три - зустрітись за 2 місяці, п'ять місяців або ж у травні. Та згодом двоє кандидатів свої пропозиції відкликали, а громада вирішила, що наступні слухання відбудуться за два місяці.
Закривати громадські слухання довелося не посадовцям з міської ради, а представнику Міністерства екогології Віталій Маслов.
"На громадських слуханнях зареєструвалося 258 представників громадськості. На жаль, запитань від них ми сьогодні не почули, отримали тільки письмові зауваження. Слухання відбулися", - сказав Масло.
Після цього представники ЛМР, яким так і не вдалося налагодити діалог із людьми, під вигуки "Ганьба" покинули актову залу Личаківської РА.
Яким буде сміттєперобний завод у Львові
Майбутній завод у Львові складатиметься з двох частин. Механічна обробка сміття передбачає роботу спеціальних сит, які розділятимуть відходи на дрібну фракцію (органічні відходи) та неорганічні відходи. Після цього дрібну фракцію сміття компостуватимуть,а неорганічні відходи відправлятимуть на сортувальну лінію, де їх будуть вручну сортувати та відбирати вторсировину. Після відбору та компостування може залишатися певний залишок сміття, який відправлятимуть на захоронення.
Друга частина комплексу – біологічна обробка відходів. Цей процес буде відбуватися в окремому цеху, де в спеціальних тунелях відбуватиметься компостування органічної фракції відходів.
Читайте також: Львів'яни не підтримали ідею будівництва сміттєпереробного заводу на вулиці Пластовій, - ФОТО.
Сміттєпереробний комплекс передбачає також будівництво цеху, де вироблятимуть RDF–паливо, яке може бути використане на цементних заводах. За словами Вадима Ноздрі, місто вже проводило переговори двома цементними заводами щодо можливого виготовлення RDF-палива для цих підприємств. Ці підприємства розташовані в Здолбунові та Кам’янці-Подільському.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:00
Оголошення
09:55, 9 січня
20:40, 3 січня
10:03, 9 січня
08:32, 10 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...
Коментарі