13:27, 25 жовтня 2018 р.
Студенти Львівської музакадемії вже два місяці - без тепла й гарячої води
Із кінця літа і донині майже чотири сотні студентів, що мешкають у гуртожитку Львівської національної музичної академії ім. Лисенка по вул. Зеленій, 96, не отримують послуг з подачі гарячої води та опалення, і ризикують ще довго мерзнути.
Як розповіла у коментарі для 032.ua студентка музичної академії Софія Яблонська, у гуртожитку мешкає 370 людей, 20 з них - іноземці. Через проблеми з укладенням договорів у Києві та їх короткостроковістю, лише кілька днів на місяць у приміщення дозволяють подати гарячу воду.
“Ми всі мерзнемо, й через це музиканти не можуть грати, бо їм пальці викручує, а вокалісти не співають, бо хворіють. Гріємо воду та миємось у холодному приміщенні, повертаємось додому, де також холодно. Нічого не змінюється”, - поділилася Софія Яблонська.
Читайте також: Чи справді “Український вибір” Медведчука судиться з Львівською облрадою через заборону російськомовного продукту
За словами проректора з адміністративно-господарської роботи Львівської національної музичної академії Андрія Мельниковича, корінь проблеми - у відсутності підписаного договору з ПАТ “Нафтогаз України”.
Андрій Мельникович зазначив, що останній договір було підписано на 17 днів, з 1 по 17 жовтня, до Львова він прийшов 16 жовтня, а споживання природного газу здійснюється якраз на його підставі.
“Немає договору - вони не мають права постачати нам газ. І перед тим, як укласти договір, ми повинні з ними провести переговорну процедуру, яка триває 10 днів, якщо скорочена - то 5 днів. Це все призводить до того, що студенти сидять без газу”, - пояснив проректор Львівської музакадемії.
Читайте також: ТОП-5 транспортних проблем Рясного: чим незадоволені львів’яни і які шляхи вирішення
Зі слів Андрія Мельниковича, установі пропонують у такому випадку споживати газ без підписаного договору, але за подвійною ціною. Оплата у розмірі 12 тисяч гривень замість 5,9 тисяч гривень за газ - це надто велика сума для академії.
Складність ситуації полягає ще й тому, що значно скоротився термін, на який укладають договір, та змінилась сама процедура.
“Колись ми мали з “Нафтогазом” на рік часу договір, де вказувалась кількість кубів на чотири квартали. Щомісяця ми знімали показники, готували акт прийому-передачі, вони нам виставляли рахунок, який ми оплачували. Все було чітко й прозоро. Потім - на півроку було укладання договору, далі - на квартал, а зараз, фактично, на місяць. Останній договір - взагалі, на 17 днів”, - розповів Андрій Мельникович.
Читайте також: Найдовша вулиця Львова: ТОП-10 фактів та світлин
Раніше Львівська національна музична академія відмовилась від послуг ЛКП “Львівтеплоенерго”, аби зекономити. Оскільки закон це дозволяв зробити, установа перейшла на автономне опалення та змогла самостійно регулювати подачу гарячої води та опалення. Відтак, за рік ЛНМА споживає максимально 72 тис. кубів.
Додамо, що кореспондент 032.ua звернувся до ПАТ “НАК “Нафтогаз України” для роз’яснення ситуації і очікує відповіді на інформаційний запит.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
10:31, 2 січня
13:22, 3 січня
09:49, 9 січня
08:32, Вчора
09:55, 9 січня
live comments feed...
Коментарі