16:08, 18 жовтня 2018 р.
У Львові відбулася Хода за свободу, - ВІДЕО
18 жовтня, з нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, Львовом пройшла мовчазна і мирна Хода за свободу (Walk for Freedom).
Як передає кореспондент 032.ua, така акція відбувається щороку, аби привернути увагу до проблеми сучасного рабства, у якому перебувають жінки, чоловіки та діти.
Фото: 032.ua
Саме у форматі мовчазної "Ходи за свободу", ця подія проводиться в світі вже четвертий рік поспіль. До цього її проводили у іншому форматі з 2012 року, як "Ключ до свободи".
Учасники ходи, яких назбиралось близько сотні, мали наліпки "ПротиДій торгівлі людьми", тематичні плакати та чорні парасольки. Мовчки усі небайдужі пройшли від площі перед Львівським університетом, через центральні вулиці міста, площу Ринок до скверу "На Валах", що на вул. Винниченка.
Основна мета акції – роз’яснити громадянам існування проблеми торгівлі людьми, її основні форми та способи втягнення в експлуатацію. Усього є п'ять основних різновидів сучасної торгівлі людьми - це трудова експлуатація, торгівля органами, сексуальна експлуатація, втягнення у злочинну діяльність та примусове жебрацтво.
Сам День боротьби з торгівлею людьми був започаткований у світі 2007 року, як наслідок прийняття два роки до того Європейської конвенції про боротьбу з торгівлею людьми.
Як розповіла одна зі співорганізаторок події, представниця ГО "Центр "Жіночі перспективи" Олена Кальбус, саме ця Конвенція стала основою сучасного міжнародного та українського законодавства: вона дозволяє переслідувати злочинців, покращити міжнародне співробітництво у цій сфері, передбачає гарантовану допомогу від держави українцям, що постраждали від торгівлі людьми.
Згідно зі статистикою Міжнародної організації з Міграції (МОМ), із 1991 до 2018 року більше 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми. Минулорічна статистика показує, що найбільше (90%) українців страждає саме від трудової експлуатації, при цьому більше половини потерпілих (60%) - це чоловіки.
За словами заступника начальника управління боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми ГУ НП у Львівській області Тараса Ільчишина, у Львівській області від січня 2018 року зафіксовано 9 фактів торгівлі людьми, по шістьох матеріали вже скеровано до суду. Зокрема, у суді розглядають справи двох іноземців - німця та поляка, які намагалися вивезти українок у сексуальне рабство.
Як зазначила у коментарі для 032.ua керівниця програми допомоги потерпілим від українського представництва ГО "А21", щорічно в Україні є близько 1000 - 1300 людей, які стають жертвами торгівлі людьми. Громадська діячка також наголосила, що у такій формі, як акція відбулась у Львові, вона проходитиме й у інших містах України та світу. А найважливішим аспектом є те, що проведення заходу є моральною підтримкою для тих, хто постраждав від торгівлі людьми.
Читайте також: В Україні 1,8 мільйона жінок страждає від фізичного домашнього насильства, - ГТУ Юстиції Львівщини
Львівська Хода за свободу:
Пропонуємо також ознайомитися з порадами представниці ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олени Кальбус, щодо того, як не стати жертвою торгівлі людьми.
Нагадаємо, раніше у Львові незвичним чином закликали боротися з торгівлею людьми.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
07:49, 26 грудня
live comments feed...
Коментарі