19:21, 16 жовтня 2018 р.
В Україні 1,8 мільйона жінок страждає від фізичного домашнього насильства, - ГТУ Юстиції Львівщини
У рамках Програми розвитку ООН підрахували, що в Україні майже 1,8 мільйона жінок потерпають від фізичного домашнього насильства. За минулий 2017 рік 600 українок загинуло внаслідок побоїв від чоловіка.
Як повідомили 032.ua в головному територіальному управлінні юстиції Львівської області, у поліцію зазвичай звертається лише 10-15% постраждалих від фізичної та сексуальної агресії.
Головний юстиціар Львівщини Тарас Грень переконаний, що це зумовлене стереотипами про те, що “потрібно зберігати родину”, а відтак - не звертатися до правоохоронців, терпіти дискомфорт від стосунків.
“Калічаться не тільки жіночі долі. Люди, які виросли в атмосфері регулярних сімейних конфліктів, дорослішаючи, втричі частіше стають жертвами або агресорами, ніж ті, хто не стикався з подібним у дитинстві”, - наголосив Тарас Грень.
Раніше домашнє насильство в сім’ї було мало не нормою. Але у грудні 2017 року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, який передбачає механізми боротьби з цим негативним явищем.
“Відтепер, під домашнім насильством тепер розуміється будь-яка дія фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, а також погрози вчинення таких діянь”, - пояснив Тарас Грень.
Читайте також: В Україні за булінг хочуть штрафувати вчителів, батьків і дітей: деталі нового законопроекту
Незалежно від факту спільного проживання, дія законодавства поширюється на: нинішнє та колишнє подружжя, наречених, матір та батька дітей; осіб, які спільно проживають разом, але не є у шлюбі; осіб, які мають спільних дітей; батьків та дітей; бабусів та дідусів і онуків; вітчима та мачуху і дітей; загалом - на усіх родичів, опікунів та прийомних батьків.
“Постраждалою дитиною визнається не лише та, яка зазнала домашнього насильства, а й свідок (очевидець) такого насильства”, - підкреслили в управлінні юстиції.
Як отримати допомогу
Постраждалим від домашнього насильства гарантується правовий захист, правові послуги призначеного адвоката (юриста) оплачує держава. Контакти центрів: www.legalaid.gov.ua/ua/local-centres.
Не менш важливою є психологічна підтримка. Підтримку психолога, а також соціальні послуги (консультування, кризове та екстрене втручання, соціальний супровід, посередництво тощо) можна отримати в центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, мобільних бригадах соціально-психологічної допомоги. Контакти центрів: http://www.msp.gov.ua/news/14911.html. Контакти мобільних бригад: http://www.msp.gov.ua/news/14910.html.
Тимчасовий притулок можна отримати у центрі соціально-психологічної допомоги, кризовому центрі або притулку для жертв домашнього насильства. Контакти центрів: http://www.msp.gov.ua/news/14909.html.
Потрапити до такого закладу можна, звернувшись до місцевої державної адміністрації або міської ради.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
19:52
Вчора
ТОП новини
Оголошення
15:51, Вчора
26
10:33, 3 листопада
120
10:35, Вчора
20
15:51, Вчора
75
live comments feed...
Коментарі