22:04, 26 липня 2018 р.
Що не так із проектом рекультивації Грибовицького сміттєзвалища: все, що потрібно знати
Рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища мали розпочати ще у 2016 році, однак наразі Львів перебуває на порозі грандіозного скандалу, через невідповідність проектної документації щодо проведення рекультиваційних робіт на Грибовицькому сміттєзвалищі.
Сайт 032.ua дізнався, що не так із документами, які мають затвердити в Мінекології.
Що сталося
Навесні цього року комунальне підприємство “Збиранка” замовило в “Гірхімпрому” проект реконструкції полігону ТПВ, що в селі Великі Грибовичі. Проект передбачав виконання першочергових заходів із попередження надзвичайних ситуацій, ліквідації негативних наслідків аварії, яка сталася у 2015 році. Дивно, але на реєстрацію в Мінекології підприємство зі Львова подає саме цей проект, однак називає його вже комплексним проектом з рекультивації, реконструкції полігону – для отримання оцінки його впливу на довкілля.
Ці маніпуляції відбуваються в той момент, коли справжній комплексний проект лише розробляють фахівці харківської компанії «Дніпрокомунбуд», а представити його громадськості обіцяють лише в серпні. Цікаво, що директор підприємства Олександр Слободяник запевняє, що до проекту, який зареєстрували в Мінеекології, його фірма не має жодного відношення.
“Ми ти проектом не займалися і не реєстрували його. Свій проект ми представимо 6-го серпня. А до проекту, що був зареєстрований в Мінеекології, ми жодного відношення не маємо”, - підкреслив Слободяник.
Експерти підозрюють чиновників міської ради в окозамилюванні та в намаганні приховати від громадськості справжні документи. Так, за словами еколога Міжнародної організації «Екологія-Право-Людина» Алли Войціховської, зареєстрований проект ніби-то проходить перевірку на влив на довкілля, а паралельно з цим на полігоні вже почали роботи.
“Першочергові заходи проходять оцінку впливу на довкілля під іншою назвою, і зареєстровані на сайті Мінекології 7 червня, а ще у квітні на цю плановану діяльність було оголошено тендер на проведення самих будівельних робіт. Тендер 15-го травня виграла київська компанія “Сучасні будівельні рішення”. При цьому, цей проект не обговорювали з громадськістю. Мета така – витратити кошти і нічого не зробити. Оці всі речі – це матеріали для правоохоронних органів" – зазначила Войціховська.
Читайте також: Не рекультивація: чому у Львові планують відновити роботу Грибовицького сміттєзвалища.
Еколог та депутат Жовківської райради Ігор Муравський запевняє, що на сміттєзвалищі наразі облаштовують скважини для моніторингу біогазу. Водночас, станція очищення фільтратів досі не переоснащена, через що очищає занадто малу територію на сміттєзвалищі, а більша частина інфільтрату стікає з тіла полігону та потрапляє в ґрунти.
“У Львові подають спочатку одні проекти, потім інші, а треті лише в розробці”, - каже Муравський.
Фахівці побоюються, що в ЛМР затягують час, аби в кінцевому результаті представити людям вигідний для себе проект.
Проект щодо рекультивації Грибовицького сміттєзвалища не представили не тільки громадськості, а навіть міській комісії екології та природокористування. За словами керівника цієї комісії та депутата ЛМР Ірини Оршак, фахівці до останнього не знали про підміну проектів.
“На жаль, в нас склалася негативна така тенденція, коли депутатам міської ради чи екологічній комісії, не доповідають чиновники ЛМР, або представники комунальних установ. Більше того, всі питання, які стосувалися екології та доповідалися керівником ЛКП “Зелене Місто” Вадимом Ноздрею, що стосувалися сміттєпереробного комплексу чи полігону – ми їх попередньо не розглядали. Ми будемо з’ясовувати, чому так сталося, і що все таки планують робити на Грибовицькому сміттєзвалищі”, - сказала Ірина Оршак.
Натомість, в міській раді Львова наразі не коментують ситуацію з документами щодо Грибовицького сміттєзвалища. Директор ЛКП "Зелене місто" Вадим Ноздря, який міг би прояснити цю ситуацію, наразі перебуває в Києві з відрядженням.
Коли мала розпочатися рекультивація
Перший етап робіт на смітєвому полігоні розпочався ще у 2016 році. Тоді на сміттєзвалищі підсилили дамбу, аби уникнути розливу інфільтратів з тіла полігону. У квітні 2017 році мерія затвердила договір із французькою компанією "Egis" щодо рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. А в червні цього року місто отримало 35 мільйонів євро кредитних коштів для проведення рекультивації.
Самі роботи планували розпочати наприкінці 2018 року.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
08:32, 10 січня
10:33, 2 січня
76
live comments feed...
Коментарі