13:52, 12 липня 2018 р.
Університети Львова: які заклади потрапили до 5-ки загальноукраїнського рейтингу
Два університети Львова зайняли позиції у першій п’ятірці рейтингу українських ВНЗ.
На початку цього тижня на порталі Освіта.ua опублікували щорічний узагальнений рейтинг навчальних закладів України, інформує 032.ua. До рейтингу увійшло понад 230 закладів вищої освіти по всій країні.
Читайте також: Історія маршрутки: на чому колись возили пасажирів у Львові, - ФОТО
Задля аналізу фахівці використали одразу три рейтинги вишів країни за 2017-2018 рр. Йдеться про найавторитетніші поміж спеціалістів та ЗМІ всеукраїнські рейтинги «Топ-200 Україна», «Scopus» й «Бал ЗНО на контракт». Усі вони використовують відмінні стандарти.
Відтак, до переможної п’ятірки потрапили одразу двійко львівських інститутів: Львівський національний університет імені Івана Франка та Національний університет «Львівська політехніка». Вони зайняли четверту та п’яту сходинку. Випередити львівські університети вдалось Київському національному університету ім. Тараса Шевченка, Харківському університету ім. Каразіна та «Київській політехніці», які у такій послідовності стали фаворитами.
Крім того, фахівці оприлюднили кілька підрейтингів, серед яких «Найкращі ЗВО регіонів України», «Найкращі виші областей України» та інші.
Зокрема, одразу три навчальні заклади у Львові назвали найкращими у західному регіоні. Потрапили до цих інститутів уже згадувані Франковий університет та Політехніка, а також Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. Вони посіли 1-ше, 2-ге та 3-тє місця відповідно.
Читайте також: Львів звучить: 5 музичних подій липня
Незмінними лідерами залишились ці три університети й у переліку найкращих вишів Львівської області. 4-те місце у цьому списку віддали Національному лісотехнічному університету України. На 5-й сходинці - Українська академія друкарства. До десятки також увійшли академія Лисенка, університет фізичної культури, торговельно-економічний університет, ветеринарний інститут та університет безпеки життєдіяльності.
Додамо, що цього року Кабмін майже на 10% зменшив обсяг держзамовлення на підготовку фахівців. Найбільше місць втратили охочі здобувати освіту за напрямом підготовки «молодший спеціаліст». Порівняно з минулим роком їх кількість зменшили на 30,5%. Натомість, місць для навчання на магістратурі в українських вишах побільшало на 0,4%. Ще на понад 4% скоротили держзамовлення для бакалаврів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
08:32, 10 січня
10:03, 9 січня
09:55, 9 січня
10:31, 2 січня
13:22, 3 січня
live comments feed...
Коментарі