16:00, 5 липня 2018 р.
Реформа української армії: на шляху до НАТО
Реформа ЗСУ отримала офіційний хід після того, як в червні 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень, в якому на найближче десятиліття закладалися напрямки реформування українських збройних сил за стандартами НАТО.
Того ж таки 2016 року Кабмін прийняв постанову про систему територіальної оборони. Журналіст сайту 032.ua вирішив з’ясувати, як змінилися збройні сили України за 2 роки проведення реформи.
Що змінилося
Нова концепція територіальної оборони.
Так, за словами керівника Західного регіонального медіацентру Міноборони Олександра Поронюка, відтепер закон про територіальну оборону є більш прив’язаним до реалій сьогодення.
“Це неймовірно складний процес, який потребую коорди нації всіхх силових структур. Останні 5 років дійсно показали, що калька радянського закону про оборону, співпрацю та взаємодію в багатьох випадках не відповідає нашим реаліям”, - каже Поронюк.
Згідно з новою концепцією в Україні будуть створені бригади територіальної оборони і окремі резервні підрозділи Нацгвардії та прикордонників. Сама територіальна оборона складатиметься з трьох рівнів: основний, другий та третій рівень територіальної оборони. До першої ланки входитимуть військові у віці від 20 до 35 років, які проходили строкову службу, але з якихось причин не брали участі в битвах на фронті. Вони стануть резервістами першої черги.
Третій рівень - українці від 35 до 55 років, які служили в ЗСУ, або добровільно вступили до загонів територіальної самооборони. З їхнього складу буде сформовано резерв другої черги.
Новий формат ЗСУ.
Реформування українських збройних сил має завершитися до 2020 року. За цей період часу наші війська мають отримати повну сумісність з військами НАТО.
“Є дуже багато напрацювань, заходів організаційно-штатних, які стосуються цієї реформи. Наші війська вже пройшли певні випробування, командно-штабні навчання Все це відбувалося та відбувається. Нам потрібно бути дієвими, мобільними та реагувати на виклики часу”, - зазначає Поронюк.
Паралельно із цією реформою, в Україні планують повністю реорганізувати Генштаб, об'єднаний оперативний штаб, всі види Збройних сил, оперативних командувань. Після цього зміни відбудуться в бригадах та полках.
Які проблеми на шляху до реформування
Військові резервісти в розмові з кореспондентом 032.ua найбільше нарікали на проведення військових зборів.
“Ми не проти таких зборів, але який в них сенс, якщо бували такі випадки, що на навчальний полігон ми добиралися самостійно на автобусах, а коли приїжджали туди то виявлялося, що на полігоні немає патронів. Тому стріляти ми не будемо, навчань ніяких не буде. Який тоді сенс в цих зборах? Є хлопці, які просто не їдуть туди та й все”, - розповів нам військовий В., який попросив не називати його ім’я та прізвище.
А от волонтер зі Львова Олександра Галушка, яка допомагає українським військовим ще з початку російської агресії на Донбасі вважає, що незважаючи на проведення військової реформи, держава так і не спромоглася налагодити нормальне функціонування збройних сил.
“Хочу сказати, що в принципі, багато чого залежить і від керівництва на місцях. Від того, як вони будуть захищати своїх солдатів. Наприклад, розвідка дуже потребує планшетів. На пристрій ми прошиваємо карту Донбасу. А без планшетів розвідники просто як сліпі котики, вони не мають жодних орієнтирів. Держава ж таких пристроїв у війська не постачає, тому цим займаються лише волонтери. Зібрати харчування і одяг для хлопців, особливо в холодну пору – дуже важко, хоча такими речима мав би займатися наш уряд”, - каже Галушка.
Досвід сусідів
На думку пана Олександра Поронюка, найкращим досвідом у сфері реформування збройних сил для України є військова організація в Польщі. Наразі польську армію вважають чи не наймобільнішою у світі, а українські зс планують перебрати польський досвід.
“Я знаю, що наш досвід реформування вже теж зацікавив сусідні країни. Аде наша реформа відбувається в умовах війни, коли робити якісно необхідно дуже швидко, бо під загрозою перебуває вся країна. І восени цього року має відбутися великий захід, куди приїдуть фахівці за національної безпеки, військові експерти, аби обговорити реформу”, - розповів Поронюк.
*Повне або часткове відтворення матеріалу без письмової згоди редакції забороняється.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
14:23, Сьогодні
15:16, 13 грудня
07:48, Сьогодні
07:49, Сьогодні
07:49, Сьогодні
live comments feed...
Коментарі