20:39, 14 червня 2018 р.
Львівська облрада реорганізувала обласну наукову медичну бібліотеку, - ФОТО
Наукову медичну бібліотеку приєднали до Львівського медичного коледжу післядипломної освіти.
5 червня депутати Львівської обласної ради підтримали рішення про реорганізацію Львівської обласної наукової медичної бібліотеки, що розташована по вулиці Руській, 20 - передає 032.ua.
Таким чином вирішили оновити матеріально-технічну базу бібліотеки, приєднавши її до Львівського медичного коледжу післядипломної освіти.
Читайте також: "Друге дихання": у Львові знайшли мистецьке застосування сміттю, - ФОТО
Львівський історик Іван Сварник забив на сполох, адже у приміщенні не лише є книжкові раритети, а й технічні.
"Потрапивши всередину, я був вражений. Не лише книжковими раритетами (наприклад, віденські, берлінські, грацькі тощо видання 18-19 ст. з медицини). Більше вразило технічне устаткування, виготовлене 1904 року для страхового товариства "Дністер". Три яруси сховищ зі стелажами, стінними шафами з ролетами, сейфами, сходами і т. д. - все з металу, металеві перекриття, двері. Це готовий музей бібліотечної справи, хоча й початково задуманий як сховище страхової (полісної) документації. І все це може зникнути: наукову бібліотеку планують передати медичному коледжу. А що ж лікарська громада - професори, дійсні члени, академіки, всі, хто готує дисертації, пише монографії, фахові статті в реферативні журнали? Чи їм цього не треба?", - обурився Сварник у соцмережах.
Чоловік також додав фотографії з бібліотеки, якої скоро може й не стати:
Зазначимо, що знавці пам'яток та працівники бібліотечної сфери ще з 2013 року порушували питання нового життя львівських бібліотек. Зокрема, пропонувалося перетворити Львівську обласну наукову медичну бібліотеку на Руській, 20 таНаукову бібліотеку Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького на туристичні об'єкти зі збереженням функцій позичання книг, але при цьому з можливістю оглянути архітектуру, унікальний інтер'єр, історично сформовані вимоги до зберігання книг тощо.
Читайте також: На території Цитаделі планують збудувати багатоквартирний житловий будинок: хто із депутатів підтримав це рішення
"Мабуть туристам буде цікаво почути, що у будинку в 1909 році відбувся перший виступ відомого українського режисера та актора Леся Курбаса; тут жили українські політики Кость Левицький (колишній президент Західно-Української республіки) та Осип Назарук; тут розміщувався Земельний іпотечний банк “Дністер”, основним вкладником якого був Андрей Шептицький. У 1914 році в будинку містилося спортивне товариство студентів вищих шкіл. При товаристві у 1929 році була організована перша в Україні хокейна команда “Україна”, а перший воротар команди Микола Скрипій, на прізвисько “тигр”, вперше застосував захисну маску, яку зробив зі старої військової каски. І це – лише частина історії…", - писали в блозі Української бібліотечної асоціації з адвокації.
Нагадаємо, що на сесії Львівської облради 5 червня, реорганізували не лише Львівську обласну наукову медичну бібліотеку, а й Жидачівський, Золочівський, Червоноградський протитуберкульозні диспансери, які були приєднані до Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру. Окрім цього, замість Львівської обласної психолого-медико-педагогічної консультації на Короленка, 1 планують створити обласний ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти на базі Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
19:26, 21 листопада
13:37, 12 листопада
19:26, 21 листопада
16:13, 12 листопада
11:21, 19 листопада
live comments feed...
Коментарі