19:54, 14 червня 2018 р.
"Друге життя": у Львові знайшли мистецьке застосування сміттю, - ФОТО
Львів'янам представили виставку арт-об'єктів, виготовлених із вторсировини.
14 червня у музейно-культурному комплексі "Львіварня" (вул. Клепарівська, 18) стартував еко-проект "Друге життя", у якому взяли участь студенти мистецьких вишів з Харкова та Києва. Молоді митці намагаються своїми роботами привернути увагу до проблем зі сміттям в Україні, - передає кореспондент 032.ua.
Упродовж двох тижнів талановиті студенти створювали арт-об'єкти із вторсировини. Кожен витвір не лише доводить, що навіть сміття має друге життя, але й акцентує увагу на конкретній екологічній проблемі та важливості переробки непотребу.
"Врятуй!"
Як розповіла у коментарі для 032.ua одна з учасниць проекту Аліна Волобуєва, у своїй роботі, яка називається "Врятуй!", вона намагалася розглянути екологічну ситуацію в Україні.
"Я хотіла провести паралель між проблемою відходів нафтопереробки, які потрапляють у водні ресурси, і між побутовими відходами, які ми щодня викидаємо. Лелека є уособленням України. Те, що він "загруз" у нафті, символізує забрудненість екології станом на нині. Як лелека сам вже не відмиється від мазуту, так само і екологія та природа загинуть, якщо людина не почне свідомо ставитись до проблеми і не почне сортувати та утилізувати сміття", - поділилася авторка об'єкту.
Мистецький лелека зроблений із вторсировини - пластику, поліетилену, металевих бляшанок, плівки, металевого каркасу і дерев'яних підставок.
"Другий подих"
Анна Штонда виготовила серію прикрас із пластикових пляшок у формі листя. Авторка наголосила, що своєю роботою хотіла показати: зі сміття можна виготовляти естетичні та корисні речі. Окрім цього, дівчина наголосила на важливості сортування сміття та потребі переробки його на заводах, адже несортоване сміття відправляється прямісінько на сміттєзвалище, де впродовж довгого часу розкладається і псує екологію.
"Переробка сміття на спеціалізованих заводах з часом не тільки окупиться, а й принесе прибуток і можливість використання товарів з вторинної сировини в промислових масштабах", - зазначила Анна Штонда.
"Перевтілення чи руйнація...?"
Автором цієї конструкції є В'ячеслав Пасинок, який використав у інсталяції алюмінієві банки та металеві відходи. Скульптура складається з двох частин, з'єднаних між собою - це перевтілення та руйнація. Основна ідея в тому, щоб показати - будь-яка річ має шанс на друге життя, а в самій композиції не поставлено крапку на тому, чи це процес перевтілення, чи руйнації.
Читайте також: Гурт "Шосте чуття" виступить на Дні молоді у Львові
"Королівський престол"
Поліна Водолазська створила престол, бо вважає, що кожна людина є "королем сміття", оскільки за життя використовує тонни матеріалів, які потім відправляються на смітник. Разом із Олександрою Моргун дівчина також створила незвичну візуалізацію цитати з пісні "Я тебе, милая, аж до хатиноньки, сам на руках однесу".
"Freedom"
Аліса Бухолдіна сконструювала голуба із пластикових пляшок. Цей птах символізує свободу душі людини і є символом відродження і оновлення життя, яке може настати для всіх пластикових тар.
Нижче пропонуємо переглянути решту концептуальних арт-об'єктів, яких усього на виставці представлено дванадцять:
Нагадаємо, раніше сайт 032.ua розповідав як правильно сортувати відходи.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
17:13, Вчора
live comments feed...
Коментарі